Finanční poradenství a finanční poradce – Karlovy Vary

Finanční poradenství je obor, který zahrnuje jak správu pojištění, tak investic, ale i řešení úvěrů a hypoték. Široké spektrum činností, kde je nutné se pro dobré finanční poradce znamenitě orientovat.

O finančním poradenství se toho mnoho říká, a bohužel většinou v tom negativním slova smyslu. To je sice smutná pravda, ale zas na druhou stranu, pokud by všechno to, co se povídá, byla stoprocentní pravda, pak by zajisté již většina takových podniků, firem, které se specializují na finanční poradenství, zanikla. To je také jasná pravda, protože pravdě nikdy nic neuteče a zvláště v dnešní době, kdy je možno mnoho informací veřejně ohlašovat, nejen pomocí sociálních sítí, ale i dalších veřejných portálů a vlastních stránek či hodnotících odkazů a tak dále.

Nepříjemné zkušenosti se vším a pořád

A jak je známo, nepříjemnou zkušenosti si všichni rádi sdělí, a to velice brzy, kdežto tu dobrou zas tak často ne. A nikdy nikdo nikam nepůjde, pokud bude nespokojen, nebo uslyší velice nechvalnou kritiku. Navíc nepříjemné zkušenosti mají lidé se vším, stejně pak jsou i ty dobré. Jistě i každý z nás ve svém okolí najde něco, co mu nevyhovuje, třeba jistý výrobek a pak jsou tu ti, kteří jej přímo zbožňují. Proto neznamená, že vše, co vám někdo řekne, že není dobré, je nedobré pro vás. Může to být jen nevhodné právě pro toho, kdo vám to sdělí.

Finanční poradce

Ale zpátky k finančním poradcům. Kdo to vlastně takový finanční poradce je? Většinou pracuje pro nějakou finanční společnost, která dále spolupracuje s finančními institucemi, jako jsou banky, pojišťovny a další, které produkují finanční produkty. A protože na základě jistých ujednání jsou zprostředkovatelé, tedy finanční poradci placeni provizí od uzavřených smluv, pak si mohou dovolit zmínění finanční instituce, jako banky a pojišťovny, nabídnout přes takového zprostředkovatele mnohem nižší cenu pojistného, hypotéky, úroků, než při sjednání přímo na dané pobočce.

Levněji a výhodněji? Jistě, to jde

Je to sice dost nadsazené a pro mnoho lidí nepochopitelné, ale pakliže zvážíme další fakta, jakože tímto způsobem finanční společnost, které produkty produkuje, nemusí platit přímo zaměstnance, ani pracovní místo na pobočce a kolikrát ani tu pobočku a ušetří tak mnoho peněz, přitom produktů bude mít sjednáno více, protože právě finanční poradce je nucen aktivně produkty nabízet, protože z něj mu pramení provize. To je tedy jednoduchá odpověď na otázku, proč externí spolupráce je často takto výhodnější pro zisky pojišťoven, či bank a jiných finančních institucí. Není na tom nic složitého a ani skrytý otazník. Zkrátka a dobře je to tak, že tímto způsobem se lépe prodává, více a levněji pro společnosti.

Finanční poradenství

Proč platit finančnímu poradci za něco, co si sám zjistím na internetu? Přesně takto uvažuje mnoho lidí, kteří tak oddalují setkání s finančním poradcem. Pravdou je, že je placen z provizí a smluv sjednaných s vámi, ale rozhodně vám nebude vypisovat doklad na proplacení. A vy i tak mnohdy ušetříte. Pravdou je, že můžete narazit na nepříliš seriózního finančního poradce, který se jen honí za sjednáním nových smluv. Jenže mnoho známých finančních společností tak nechce pošpinit své jméno a tak nedovoluje, aby k takovým situacím docházelo. Proto své finanční poradce školí, jak zacházet s klienty a raději dlouze, postupně budovat celou síť svých klientů, než jen tak rychle a neprofesionálně sázet jednu smlouvu za druhou. Ono totiž po čase, pokud klient přijde na to, že mu daný produkt nevyhovuje, jej zruší, pak tento finanční poradce i tak přichází o provize, které třeba již získal. Proto se musí snažit, aby klienti byli spokojení a opět se na něj obrátili, případně mu dali kontakty na své známé, kteří také potřebují mnoho záležitostí vyřídit.

Internet všechno neví

Další často připomínkou je to, že mnoho informací se dá zjistit na webu, takže namísto sezení s cizí osobou v kvádru se v klidu sám klient podívá na to, co daný produkt má zajímavého a sám si je porovná. To je sice pravda a jistě i mnoho finančních poradců rádo doporučí svým zákazníkům, aby si mnoho informací nastudovalo, ale pravdou je to, že ne všechno je zveřejněno a také komu se chce pročítat množství informací, které jsou i veřejné, protože je jich opravdu mnoho. Navíc ne vždy do detailů i tak nemusí být zveřejněno a pokaždé je lepší, pokud to někdo předá a odpoví vám na zadané otázky snáze, než je dohledávat zdlouhavě a ověřovat. A navíc informace na internetu mohou být také zavádějící. Ne vždy, ale občas se může něco někde vychválit a jiné zazdít.

Pro vás, pro vaše pohodlí

Zkrátka a dobře – finanční poradenství a finanční poradci jsou tu pro pohodlí samotných klientů. Zájem o finanční produkty rozhodně neuniká, je totiž jasné, že hypotéky a s ním spojená pojištění, nebo pojištění vozidel a další produkty lidé budou neustále sjednávat a potřebovat, takže se na finanční poradce budou stále a bez ustání obracet a chtít rady. U nás se to pomalu začíná stávat běžnou tradicí, jako jinde, ve vyspělém světě.

Západ nás bude učit

Západní vyspělé země nás mohou učit o tom, jak funguje běžné finanční poradenství, protože tam je běžné, že jestliže má někdo svého lékaře, právníka, pak má i svého finančního poradce. To je naprosto běžné a zjevné. Nikdo se nechce zaobírat studováním nesmyslných dokumentů a podmínek. Když věříte svým automechanikům, nebo instalatérům a opravářům praček, či i zbožným lékařům, pak proč nevěřit finančním poradcům? Chtějí také fungovat a jistě i pro vás sjednat to dobré, protože je nadmíru jasné, že vždy se pravda ukáže a nepříliš dobrý finanční poradce neobstojí. To už si i oni sami uvědomují a tak cílí právě na blaho jedinců, pro které sjednávají produkty. Z množství nabízených vždy vyberou právě to, co se nejlépe hodí na základě zadaných kritérií.

Finanční poradenství dnes i zítra

Takzvané rychlokvašky, které se tu a tam objeví, již pomalu, obecně mizí, lidé, respektive finanční poradci sami pochopili, že pokud mají dlouho vydržet na trhu, pak je zapotřebí, aby se také při sjednávání produktů zaměřili na účelnost pro své klienty. Pokud produkt není vhodný, dříve nebo později se to projeví a tak finanční poradce přijde nejen o zisk, ale i důvěru svých klientů, kteří poté přechází raději jinam a dozajista mu nedají dobrá doporučení. Ba právě naopak. To je důvodem, proč se tak mnoho finančních poradců staví na účelnost a raději doporučí produkt, ze kterého nebudou mít takový výnos, ale povede ke spokojenosti a důvěře.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id32833 (ck#659)


Přidat komentář