Elektronické zabezpečení domů, bytů a chat - prodej a montáž Liberec

Cítit se bezpečně ve vlastním domě nebo bytě je k nezaplacení. A to není myšleno pouze jako ochrana proti zlodějům. Vždyť ochrana proti požáru nebo úniku plynu je také velmi důležitá. Pocit bezpečí přinese mechanické a elektronické ochranné zařízení.

Jak ochránit sebe i svůj majetek?

Možností je mnoho. Vybrat si můžete pouze mechanické zabezpečení, nebo elektronické nebo třeba ochranu pomocí hlídacího psa. Zvolit také můžete kombinaci těchto možností. To je zřejmě nejlepší způsob. I když asi jen málokdo si do bytu pořídí cvičeného hlídacího psa. Zbývá tedy především mechanická zábrana a elektronické zabezpečení. Cvičeného psa si nejspíš pořídí především větší firma, která ho využije k hlídání pozemku. Pravdou ovšem je, že i malý domácí psík dokáže svým intenzivním štěkotem odradit zloděje nebo přivolat pomoc.

Mechanické zabezpečení domu nebo bytu Liberec

Mechanické zabezpečení je** pasivním zabezpečením** především proti nechtěné návštěvě našich nenechavých spoluobčanů. Přesto i toto zabezpečení je velice důležité. Pokud ho doplníte ještě byť i jen o základní elektronické zabezpečení, získáte jistotu bezpečí nejen proti zlodějům, ale také proti nečekanému požáru či úniku plynu. K mechanickému zabezpečení patří vše, co znesnadní vniknutí do domu nebo bytu.

Bezpečnostní dveře, montáž Liberec

Nejlépe je pořídit si takové, které jsou opatřeny pevnou kovovou konstrukcí, rozvorovým systémem a umožňují uzamykání v několika bodech. Obdobnou ochranu poskytnou také masivní dveře se speciálními bezpečnostními vložkami. Obě varianty skvěle doplní a mohou být součástí elektronického bezpečnostního systému.

Bezpečnostní mříže nůžkovité, rolovací Liberec

Ty se většinou montují do oken vedoucích do sklepních prostor. Mohou být velmi dekorativní, zvlášť pokud vám je vyrobí a nainstaluje kovář. Mohou dokonce korespondovat s oplocením a tak budou působit spíše jako dekorativní prvek než ochranný. Mříže mohou být i nůžkovité nebo rolovací a používat se pouze při opuštění domu. Mohou být i napojeny na centrální elektronický bezpečnostní systém.

Bezpečnostní fólie, ochrana při rozbití okna Liberec

Nalepí se z vnitřní strany okna a při rozbití skla zůstanou střepy nalepené na pevné folii, která brání vniknutí. Výhodou těchto folií je, že nejsou vidět, neovlivňují funkci okna, ani nijak nestíní.

Předokenní rolety Liberec

Ty mohou a také nemusí být ochranou před zloději a jejich vniknutí. Ty klasické, které se pořizují jako ochrana před sluncem a také před studeným počasím vniknutí nezabrání. Pouze pokud si pořídíte venkovní žaluzie z hliníkových rolet s výplní z polyuretanu budou váš dům chránit.

Elektronické zabezpečení domu a bytu na Liberecku

Všechny uvedené způsoby slouží jako ochrana proti vniknutí do domu. Ale v dnešní době jsou již bohužel opravdu nedostatečné. Jediný způsob jak zvýšit jejich účinek je nechat si nainstalovat elektronický ochranný systém. Někteří si myslí, že investice do elektronického systému je zbytečná a navíc, že pořizovací cena je vysoká a tudíž se hodí pouze pro lidi s vyššími příjmy. Tak tomu však není. Cena za elektronické systémy zase tak vysoká není. Vždy záleží na velkosti a podmínkách zabezpečovaného objektu. Také volba správného typu elektronického zabezpečení ovlivňuje jeho cenu. Zkušený odborník vždy vybere nejvhodnější elektronický systém podle vašich přání a požadavků. Kde takového odborníka najít?

Elektrické zabezpečovací systémy Liberec

Jsou to různě složité systémy, které velmi účinně chrání majetek i lidské životy. Jde vlastně o soustavu tvořenou řídící ústřednou, ovládacím panelem, telefonem, zvonkem, sirénou, signalizací otevírání dveří, senzory otevírání dveří a pohybovým senzorem. Většinou se používají dva základní typy elektronických zabezpečovacích systémů. Jde o drátové a bezdrátové provedení.** Drátové provedení** je nejlépe instalovat do nově stavěných domů nebo v případě rekonstrukcí. Vedení kabelů se v těchto případech teprve instaluje a tak nebude hyzdit stěny a navíc vedení v trubkách je bezpečnější. Bezdrátové vedení je vhodné pro dokončené stavby, byty, domy, chaty a další objekty, kde není vhodné dávat vedení do povrchových lišt, a nechcete bourat stěny. Bezdrátového vedení se není třeba obávat. Je stejně kvalitní a má stejné funkce jako vedení drátové. Jen ušetříte za v tomto případě zbytečné kabely.

Liberec kamerové systémy pro ochranu majetku

Hlídací kamerový systém tvoří kamera, záznamové zařízení a monitor. Existuje celá řada zařízení, které si můžete vybrat jednotlivě podle potřebných parametrů, nebo můžete zvolit kompletní sestavu určenou pro ochranu rodinného domu. Ačkoli mnozí namítnou, že kamerový systém má své opodstatnění jen v obchodech a firmách, zdaleka nemají pravdu.** Kamerový systém pro rodinné domy** je skvělou pomůckou. Obzvláště pokud máte v domě malé děti nebo pečujete o nemocnou osobu. Dá se totiž využít nejen ke hlídání proti vyloupení, ale také můžete vidět vy sami, co se kde děje.

Elektronická požární signalizace Liberec

Jde o zabezpečení, které by nemělo chybět v žádné domácnosti ani firmě. Zabránilo by se tak řadě zbytečných požárů a úmrtí následkem vzniklého požáru. Hlavní funkcí tohoto zařízení je včasné rozpoznání vznikajícího požáru a zabránění škodám na majetku i na životech. Nejde jen o poplašnou sirénu, ale o propracovaný požární systém s možnou signalizací až na pult centrální ochrany, se zpřístupněním únikových cest a aktivací dalších opatření, které zabrání šíření požáru. V nejzákladnější variantě vás požární signalizace včas upozorní na vznikající požár a vy tak můžeme bezpečně opustit budovu a přivolat hasiče.

Detektor plynu Liberec

V případě, že máte zavedený plyn, vyplatí se nechat si nainstalovat detektor úniku plynu, který vás včas upozorní na nebezpečí. Detektor má čidla, která reagují na jakýkoli únik plynu, může to být unikající plyn z plynového sporáku, kotle i přípojky. Čidlo detektoru v případě nebezpečí spustí venkovní alarm, jakmile zaregistruje nežádoucí únik plynu. Současně o úniku plynu upozorní majitele domu zasláním zprávy na mobilní telefon. Tyto detektory mohou být jako součást elektronického systému ochrany nebo se mohou instalovat i samostatně.

Revize ochranných systémů v Liberci a okolí

Po instalaci se vždy provede** kompletní zkouška** bezpečnostního systému, která je podrobně zapsána v revizní zprávě. Zkouška by se měla jedenkrát za rok opakovat. Je třeba vyzkoušet funkci detektorů i ústředny a také dalších prvků. Revizní zprávu o všech pravidelných kontrolách je dobré si uschovat. Výhodou elektronických ochranných systémů je také to, že některé pojišťovny tuto ochranu majetku zohledňují v pojišťovací smlouvě. Nejenže můžete platit nižší pojistné částky, ale můžete dostat i vyšší plnění v případě nenadálé události.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13268 (magazinpodnikani.cz#1343)


Přidat komentář