Elektroinstalace motorových vozidel a montáž GSM příslušenství - Plzeň

Jak máte vybaven Váš vůz? Jaký komfort nebo jakou ochranu svého majetku jste zvolili Vy? Nedávejte zlodějům šanci pro snadnou krádež, existuje mnoho cest, jak jim v tom lze zabránit.

Autoelektrika je jednoslovné vyjádření pro všechna elektrická zařízení, která v automobilu můžete najít. Mohou to být autoalarmy, imobilizéry, centrální a dálkové ovládání, autorádia, hands-free sady, lokátory, ale také elektrické stahování oken, klimatizace, polohování sedadel nebo osvětlení, může jít také o samotný zdroj energie automobilu. Některá autoelektrika slouží k samotnému chodu vozu, jiná se stará o naše pohodlí a další o ochranu.

GSM - nejrozšířenější komunikační systém

Zkratka znamená Globální Systém pro Mobilní komunikaci a je nejrozšířenějším komunikačním mediem srovnatelným snad jen s internetem. Jsou to digitální signální i hovorové kanály. K mobilním telefonům také patří příslušenství, pro možnost jízdy automobilem, bezproblémového řízení a současného telefonování slouží například hands-free sada.

Montáž hands free sady Plzeň

Volně přeloženo je to vlastně sada pro volné ruce, což vysvětluje podstatu. Skládá se z mikrofonu, reproduktoru, ústředny, držáku a kabelů. Další vymožeností je sada s přídomkem MUTE, která je vylepšená o absenci držáku a na palubní desce je místo toho jen tlačítko pro příjem hovorů. Moderní sady dovolují svému majiteli ovšem nejen příjem hovorů, ale nabízejí také možnost lokalizace vozidla nebo jeho odposlech či kamerový příjem interiéru.

Krádeže vozidel jsou bohužel nešvarem společnosti, a tak se nejspíš musíme smířit s tím, že zloději aut byli, jsou a budou, ale nemusíme sedět s rukama v klíně a čekat až se tato nepříjemnost dotkne také nás. Můžeme si pořídit autoalarm, dát na vůz jasnou identifikaci Krimistop nebo použít odposlech svého vozu.

Montáž autoalarmů Plzeň

Ochrana vozu je zabezpečena hlasitým zvukovým signálem, který je automaticky spuštěn, pokud se otevřou dveře, kapota nebo kufr, jindy stačí jako detekce dotek vozu, náraz nebo rozhoupání. Novější modely jsou vybaveny modulem, který přenáší informace o automobilu na telefon majitele.

Skrývá v sobě přijímač GPS a tak se dá bez problému identifikovat poloha vozu, je jedno zda stojí nebo jede. Tohoto systému využívají firmy nejen pro zabezpečení proti krádeži, ale také pro přehled o pohybu svých pracovníků. Máte-li nainstalován také odposlech vozidla, dá se tento doplněk velmi dobře využít právě při krádeži, kdy díky zabudovanému mikrofonu uslyšíte co se ve voze děje.** Odposlech** je nastaven na jedno telefonní číslo, které odposlech může aktivovat.

Centrální zamykání, dálkový ovladač auta Plzeň

Velmi málo majitelů automobilů dnes obíhá všechny dveře u vozu a kontroluje, zda jsou zamčené. Proč také když existuje centrální zamykání. Můžeme mít centrální zamykání manuální - což funguje na zamknutí jednoho klíče, kdy se zamknou všechny ostatní dveře nebo je zamykání na dálkový ovladač, každopádně zamčeno je vždy celé auto. Na dálkové ovládání může být také napojena Vaše garáž, která se otevře a zavře aniž by jste musel vystupovat z vozu.

Ochrana vozidla imobilizérem Plzeň

Dalším způsobem jak si ochránit vůz před odcizením je imobilizér, který nedovolí naběhnutí nebo nastartování motoru bez příslušného klíče. Imitace klíče je v dnešní době již vyloučena, díky vyspělým šifrovacím metodám. Druhý způsob je tajný vypínač, který blokuje některý okruh motoru. Je to levnější varianta než-li imobilizér a pokud je doplněn ještě svítící diodou, ve většině případů se zloděj ani nenamáhá otevírat dveře.

Montáž parkovacích systémů v Plzni

Máte neustále problémy s parkováním, nenaučili jste se ještě dobře couvat? Nebo máte velký vůz a je za něj špatná viditelnost? V takovém případě využijte** parkovací senzory**, které se automaticky spustí se zařazenou zpátečkou. Akustický signál Vás upozorní jak daleko jste od překážky a máte-li dodávku nebo jiný velký vůz, lze jej vybavit také kamerou, která sleduje stav za vozem.

Autorádia a videotelevize, instalace na Plzeňsku

Pro pohodu, pohodlí nebo chcete-li komfort se dají nainstalovat do automobilů rádia, CD a DVD přehrávače, LCD monitory nebo televizní tunery. Dalšími produkty které se dají napojit na zásuvku 12V ve voze jsou nejrůznější lednice, rychlovarné konvice, fen na vlasy...

Instalace slaboproudých a silnoproudých rozvodů Plzeň

Do kategorie těchto zařízení lze zahrnout počítačové sítě, video vrátní systémy, telefony nebo** zařízení pro ochranu osob a majetku**. Takový videotelefon je výborným pomocníkem, vždy víte kdo u Vašich dveří stojí a můžete s ním také hovořit. Jako neocenitelný prostředek se pak zdá v případě vrátních systémů. Domácí telefony se zdají být standardem, ale ocení je teprve ti z nás, kterým se porouchají a náhlé běhání k domovním dveřím a navíc pokud je to v panelovém domě bez výtahu, až v této souvislosti je dokážeme řádně ocenit.

Počítač je dnes téměř v každé domácnosti, zapojení nebo opravy komponentů jsou proto velmi žádanou službou, včetně připojení na internet. Samostatnou kapitolou jsou pak domy, které jsou více méně sami řízené počítači. Zatím se tento trend šplhá na výsluní, ale časem z něho bude také standard. Počítačem řízeným domů se říká inteligentní domy. Masovému rozšíření těchto systémů brání pouze vyšší pořizovací cena.

Jaké technologie tedy pro domácí použití patří do tohoto ranku? Jsou to ovladače světel, kdy se dá nastavit zesílení při postupném stmívání, se světlem se dají vytvářet různé scenérie nebo lze rozsvěcet a zhasínat na základě rozmístění čidel. Stejný princip funguje při zatahování a vytahování žaluzií, což se také výborně osvědčilo jako odrazující prostředek na zloděje v době dovolených.

Termoelektrické hlavice dokáží řídit teplotu v jednotlivých místnostech zvlášť, kotel se nastavuje sám a režimy mohou být jiné pro letní a zimní období nebo pro den či noc. Zabezpečení domu je napojeno také na PC a plní funkci informativní i zabezpečovací. Pohyb lidí je úzce spjat se zamknutím objektu, vypnutí světel, snížením teploty apod.

Samostatnou kapitolou by mohla být zábavná technika, jako je audio, video, TV, domácí kina, projektory CD nebo DVD, které lze ovládat hlasem, potleskem nebo ovladačem. Inteligentní dům napojený na počítačový systém se ovládá buď dotykovým panelem na stěně nebo bezdrátově.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13255 (magazinpodnikani.cz#1313)


Přidat komentář