Drobné stavební práce Písek

Plánujete opravu nebo přestavbu domu a jeho okolí spojenou se zednickými činnostmi? Pak rádi uvítáte šikovného zedníka, který své práci rozumí. Zvládne krby, kamenné zdivo, fasády, komíny i drobné opravy v bytech, domech a chalupách.

Pokud potřebujete provést opravy zdí, vystavění příček nebo jakékoliv drobné opravy na domu, je jasné, že se obrátíte na zedníka. Někteří z nich ale nabízejí mnohem víc. Takovýto šikovný zedník dokáže nejen opravit váš dům či chalupu, ale umí vybudovat či opravit kamenné zdivo, postaví vám na zahradě krb a udělá všechno proto, aby byl váš dům či vaše zahrada nejen krásná, ale i účelná.

Zednické práce v Písku

Zednictví je stavební obor a kvalifikovaným řemeslníkům, pracujícím v oblasti stavebnictví se říká zedníci. Profesionální zedník v Písku vám nabídne své služby z mnoha oblastí stavebnictví a pokud je opravdu šikovný, výsledky mu přinášejí kladné reference, ať svým zákazníkům poskytuje jakékoliv zednické služby. Nutno podotknout, že služby zedníka mohou využít také různé firmy, podniky, školy, školky apod. Vždyť na domě či chalupě je stále co opravovat. Můžete si objednat například: obkladačské práce, opravy fasád, rekonstrukci bytu nebo bytového jádra, výměnu oken a dveří a vlastně jakékoliv stavební úpravy. Když vzpomeneme výstavbu či opravy kamenných plotů a podezdívek nebo komínů, profesionála využijete vždycky.

Kamenné zdivo a práce s kamenem Písek

Práce s kamenem je opravdu pouze pro zkušené. Pokud také obdivujete krásu kamenných staveb, nemusíte po nich pouze toužit, ale váš sen se může stát snadno skutečností. Práce s kamenem je opravdu náročná, ale výsledek stojí za to. Jde pouze o to obrátit se na firmu, která tomuto stavebnímu postupu dobře rozumí. Kámen je oblíbený přírodní materiál a tak si můžete přát opěrné zdi, pergoly, zídky, terasy, benátské (skládané) dlažby apod. Při výstavbě tohoto typu se používají materiály jako kámen polní, lomový nebo štípaný a dále pak mramor, žula, břidlice, pískovec apod. Můžete se tak nechat postavit například krásný kamenný chodník či cestu, terasu z kamenů a jakékoliv kamenické práce a takovéto stavby se stávají obdivem pro své okolí. Kamenné stavby jsou krásné, protože zkrátka přírodní materiál je neopakovatelný a z takovýchto staveb je cítit um lidské práce. 

Opravy bytů, domů a chalup na Písecku

Obor zednictví neexistoval odjakživa, ale jednotlivá specializovaná řemesla byla například obkladačství, omítkářství apod. V dnešní podobě ale splynula do dnešního společného oboru zednictví a v současnosti vykonává všechny stavební práce zedník. Zedník tedy musí ovládat mnoho specializovaných zednických oborů, jako je montáž sádrokartonů, začišťování po elektroinstalatérech či vodoinstalatérech, zdění, omítání a štukování apod. Zedníci pracují buď samostatně, zejména v případě stavebních prací menšího rozsahu a to zpravidla v bytech nebo domech. Pokud je potřeba zrealizovat zednické práce většího rozsahu, je vytvořena větší skupina zedníků s rozdělením úkolů pod vedením stavbyvedoucího nebo jiné osoby pověření vedením stavby. Můžete si tedy přát práce drobné i většího rozsahu a můžete si také vybrat profesionály, kteří zvládají klasická řemesla a umí opravit vaši chalupu z klasických materiálů a tradičním způsobem.

Písek zednické práce a moderní materiály

Mezi základní zednické práce patří stavba obvodových zdí, kdy se pro stavbu domu využívá klasická cihla, keramické tvárnice a bloky z pálené hlíny, materiál na bázi betonu apod. Zedník tedy musí ovládat i moderní technologie a používání současných materiálů. Pokud jsou zdi vystavěny, následuje hrubé omítání zdí a jemné omítání zdí neboli štukování. Štukování je náročná práce, která může trvat dlouho i zkušenému zedníkovi a také zde se projeví jeho umění. Součástí zednických prací jsou i sádrokartonářské práce, které se nejčastěji používají na příčky či realizace podkroví. Základní vlastností sádrokartonu je jeho nízká hmotnost, může se tedy využít i tam, kde není možné pracovat s těžkým materiálem. Současný zedník tedy musí ovládat i tzv. suché stavby.

Opravy omítek v Písku

Kromě trhlin v omítce se může objevit i stará rozpadlá omítka, která se sype. Poškozená omítka se musí před opravou oškrábat nebo odsekat až na zdivo, které je třeba nejprve očistit a vysekat uvolněné nebo poškozené cihly. Vzniklou dutinu je nutné vyčistit a nahodit vápencocementovou maltou.

Výstavba a opravy komínů Písek

Mezi další zednické práce patří výstavba nebo opravy komínů. Komínová tělesa se v minulosti budovaly někdy také jako součást nosných stěn a z materiálů, které už vůbec neodpovídají současným požadavkům spotřebičů a tím samozřejmě ani předpisům. Na chatách a chalupách však komíny stále hrají důležitou roli, protože k atmosféře chalupy prostě patří. Zde je oblíbené vytápění dřevem, které je navíc zajímavé i z ekonomického hlediska. V poslední době se staví krby, které slouží i jako hlavní zdroj vytápění i přesto, že mnoho komínů již neslouží k původnímu účelu nebo jsou značně poškozené. V takovém případě je nutné komín opravit, případně nechat vybudovat nový. Pokud se obrátíte na profesionální zedníky, kteří nabízí budování krbů i opravy komínů, rádi konkrétní situaci posoudí na místě.

Písek budování a opravy krbů

Krby jsou v poslední době velmi oblíbené. opravy komínůLidé si často nechávají postavit krby zděné, obezděné s krbovou vložkou, jejichž účelem je nejen vytápění místností, ale i estetický dojem. Krbová vložka může být ocelová nebo litinová. Vložka zesiluje sálavý účinek krbu  a krb je v tomto případě schopen vydávat vyšší výkon ve vyzařování sálavého tepla. Současně akumuluje teplo krbu - nezávisle na momentálním množství plamenů vyzařuje krb poměrně stálé množství tepla a po vyhasnutí krbu tepelný výkon klesá jen pozvolna a dlouho. Můžete si nechat postavit také teplovodní nebo horkovzdušný krb. V tomto případě plní krbová vložka funkci tepelného výměníku, kdy předává teplo krbu a do teplovzdušných nebo teplovodních rozvodů, které rozvádějí teplo krbu do více místností nebo do celého domu. Zednická firma vám tedy krb nejen postaví či opraví, ale nabízí i odborné poradenství a dokáže zprostředkovat vhodný horkovzdušný systém.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13740 (magazinpodnikani.cz#2713)


Přidat komentář