Domácí stříhání pejsků

Pes je náš nejlepší přítel, který je nám stále na blízku. Proto se o něho staráme tak, aby se cítil a vypadal co nejlépe. Chodíme s ním do salónů a dopřáváme mu dokonalý komfort.

Lze nechat stříhat psy doma?

Jestliže nemáte čas zajít s pejskem do salónu je možnost ostříhat pejska u Vás doma. Tato služba je vhodná zejména pro ty pejsky, kteří se v cizím prostředí necítí dobře. Pro psa je to mnohem pohodlnější a dopřáváte mu tak dokonalý komfort. Je potřeba ho ovšem den před stříháním řádně vykoupat. Jestli byste chtěli využít i jiné služby, které salón nabízí, potom je to možné. Stříhání psů v domácnosti je velmi efektivní. Vždy záleží pouze na přání zákazníka.

Trimování psů v salónu, vytrhávání staré srsti

Pokud máte doma psa, který má svou srst neupravenou a zůstává mu v ní mnoho staré srsti, je potřeba pejska této srsti zbavit. A to z toho důvodu, aby mu mohla narůst nová. Trimování spočívá ve vytrhávání staré srsti zcela od kořínků. První trimová úprava by měla vždy začínat již od 6 týdnů psího života. Na tuto úpravu se používají** trimovací nůžky neboli afilační**, které jsou potřebné na prostříhávání i přechody a také malířská běloba. K dokonalému trimování je ovšem nejvhodnější trimovací nůž, který je možné nahradit prsty. Neopatrným trimováním se může srst značně poškodit. Proto by tuto úpravu měl provádět pouze zkušený trimer, který má s tímto dlouholeté zkušenosti. Tato metoda je vhodná pro každého hrubosrstého pejska.

Stříhání psů v profesionálním psím salónu

Jestliže máte psa, se kterým chodíte na výstavy, je potřebné mu dopřát takový sestřih, aby na výstavách okouzlil. I tuto možnost můžete využít v psím salónu. Správný sestřih je vhodný pro všechna dlouhosrstá plemena. Pomáhá jim i při zesílení srsti. Pokud budete chtít psa ostříhat, je potřebné, abyste srst zbavili všech nečistot pomocí koupání. Nebo využili i tuto možnost v psím salónu. Jinak před samotným stříháním je potřeba pejska vykoupat a vyfénovat. A to vždy den před sestřihem. Pokud byste psa vykoupali dříve nežli den před stříháním, nebyl by možný dokonalý sestřih. Je to velmi důležité, obzvláště u výstavních psů, kde je přihlíženo na krásu střihu.

Kdy není vhodné stříhání psů?

Jestliže máte doma fenku, která se hárá, nebo agresivního psa, potom není vhodné navštěvovat jakýkoliv salón. Ale také, pokud nemáte pejska očkovaného nebo je zablešený. Je to s ohledem na dalších psy, kteří chodí do salónů a také s ohledem k personálu. Proto byste měli mít vždy tyto základní potřeby vyřešeny.

Jaký střih pejskovi vybrat?

Každému psovi sluší střih standardní, kterým se dané plemeno vyznačuje. Sestřih by měl také vyhovovat danému počasí, abychom mu například v zimě kratším sestřihem neublížili. Vždy před sestřihem je potřebné, abychom zvážili také praktickou údržbu psí srsti. A hlavně, jaké máte možnosti a čas se pejskovi věnovat. Jestliže trávíte s pejskem hodně času na procházkách, volte raději kratší sestřih. Bude to pro něho mnohem pohodlnější a pro úpravu méně náročné. Proto je nejvhodnější navštívit salón, kde Vám se vším rádi poradí. A hlavně udělají sestřih, přesně podle Vašeho přání.

Jak připravit psa na výstavu?

Jestliže máte výstavního pejska, je potřeba ho vždy před výstavou upravit. A to hlavně jeho srst. Proto je psí salón nejvhodnějším řešením. Zde nejen, že Vám pejska nádherně upraví, ale také Vám poradí, jak nadále o jeho srst pečovat. Dobře upravená srst před výstavou je základem dobrých výsledků. Pokud není pes na výstavu upraven, většinou to poškodí celou jeho snahu. Proto bychom se měli na tuto skutečnost zaměřit. Je vhodné navštívit psí salón, kde mají s těmito sestřihy a celkovými úpravami mnohaleté zkušenosti. Tak dopřejete svému psímu mazlíčkovi nejen  komfort, ale hlavně mu dáte šanci se představit na výstavě v plné kráse.

Úprava voříšků - stříhání, koupání

Každý pejsek potřebuje ostříhat, provést trimování, vykoupat a podobně. A to samé platí i voříšků. Krásně upravený voříšek, je důkazem, že se o něho dobře staráte. Proto i voříšci mají své místo v každém psím salónku. Upravený voříšek, je dokonalou ozdobou v každé domácnosti.

Stříhání psích drápků, jak často stříhat drápky

Velmi důležitou roli při výstavách hrají také dobře ostříhané a upravené drápky. Pro mnoho pejsků, je tato služba nepříjemná. Proto by se na stříhání drápků měli pejsci učit zvykat již od štěněte. Stříhání drápků je velmi důležité, aby jim nezarůstaly a tak nedocházelo k porušení kůžičky a následným zánětům. Což je pro pejsky dosti bolestivé. Tuto úpravu je potřebné provádět vždy podle viditelného dorůstání. Jsou i taková plemena psů, kteří potřebují zastřižení jednou za týden. Dlouhé drápky pejskovi vadí při koordinaci pohybu. Proto by se mělo zastřihávání provádět u každého psa.

Stříhání a vyčesávání koček

Za pomoci speciálních hřebenů a strojku je možné udělat z Vaší kočičky nádherné stvoření. Kočku je potřeba vyčesávat pokud možno každý den, aby jí srst nezplstnatěla a nedostali se tak do ní různé bakterie. Pokud by se vyčesávání zanedbalo, potom by její srst nejen esteticky nevypadala dobře, ale mohla by ve větších chuchvalcích vypadávat.


Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12787 (magazinpodnikani.cz#312)


Přidat komentář