Čištění koberců a podlah Liberec

Nejen blížící se svátky, či příchod jara jsou signálem pro větší úklid v našich domácnostech a firemních prostorách. Často je třeba se pustit i během roku do vyčištění koberců nebo mytí oken, ať už bydlíme v přízemí nebo ve výškové budově.

Jak pro čištění koberců, tak mytí oken si můžeme pořídit pomocníky v podobě čisticích prostředků, praktických hadříků, stěrek, vysavačů apod. Na druhou stranu však není nutné, abychom se do úklidu pouštěli sami, zásobili se čisticími prostředky apod. Čas, nervy, ale i peníze můžeme ušetřit, obrátíme-li se na některou ze specializovaných firem.

Čištění koberců v Liberci

Koberce jsou z hlediska údržby méně praktickou podlahovou krytinou. Vyžadují nejen pravidelné vysátí, ale také hloubkové čištění. Přesto však koberce, ať už celoplošné, nebo kusové, nejsou stále na ústupu stran poptávky pro domácnosti, kancelářské prostory aj. Koberce totiž dokážou daný prostor významně zútulnit, zabydlit, zpříjemnit. Když již ne jinam, tak do dětského pokoje je koberec velmi vhodnou podlahovou krytinou z hlediska komfortu a tepla. Malé děti tráví drtivou většinu času na zemi. A hrát si například na dlažbě, či linu, může mít důsledky v podobě častých nachlazení a nemocí.

Čištění koberců za pomoci výkonných vysavačů

Aby však byla co nejdelší dobu zachována funkčnost koberce, je třeba ho náležitě čistit. K hloubkovému čištění se používají speciální vysavače. Je sice možné si je sice domů, či do firmy koupit, ale vzhledem k jejich pořizovací ceně se Vám více vyplatí, a to ne jen ve spojitosti s cenou, necháte-li si koberce čas od času vyčistit do specializované firmy.

Možnosti čištění koberců Liberec

Je prakticky jedno, jaký koberec jste si pořídili. U Vámi vybrané firmy totiž můžete poptávat čištění koberců s dlouhými chlupy, krátkými chlupy, perských, schodišťových aj. Podle konkrétního typu koberce, ale také místa, kde se koberec nachází, se firma rozhodne pouze pro strojové, či ruční čištění, případně i kombinaci. Vedle typu a umístění je třeba také brát ohled na materiál a stáří koberce. Při čištění nelze tzv. házet všechny koberce do jednoho pytle. Velmi snadno by se mohl vzácný koberec nenávratně poškodit. Již z tohoto důvodu je vhodné dát přednost profesionální, zkušené firmě, která má zkušenosti s čištěním koberců.

Voskování podlah v Liberci

Jakou podlahovou krytinu jste si zvolili pro Váš domov, chatu, chalupu, firmu? Máte-li položené linoleum, PVC, marmoleum, laminovou podlahu, dřevěnou podlahu, korkovou podlahu, parkety, pak budete dříve, nebo později řešit otázku „oživení“ podlahy a zvýšení její životnosti. Kromě uvedených podlah můžete také u některých druhů dlažby zvýšit jejich užitkovou hodnotu. Ve všech případech je řeč o voskování podlah.

Voskování podlahy tekutým voskem

Než je možné přistoupit k samotnému voskování podlahy, je vhodné ji vyčistit. K odsávání nečistot se využívá například průmyslových vysavačů. Pro následné dočišťování se pak používá tzv. mopovací vozík. Záleží však na konkrétní firmě, jejích možnostech, ale také stupni znečištění té které podlahy. Jakmile je podlaha dokonale čistá, tj. zbavena veškerých nečistot, může firma začít se samotným voskováním. Pro voskování se využívá tekutý vosk, který je často nanášen v několika vrstvách. Více slabších vrstev vosku sice znamená více práce a více stráveného času při voskování, zato je však výsledný efekt dokonalejší a vykazuje mnohem delší trvanlivost, než kdyby byla na podlahu použita třeba jen jedna vrstva vosku, byť by byla silná.

Mytí oken v Liberci

Ovšem nejen podlahy, podlahové krytiny vyžadují důkladné čištění. Určitě bychom neměli zapomínat na okna, na kterých jsou nečistoty, prach, mastné fleky viditelné mnohem více, než na podlahové krytině. Již z toho důvodu nestačí mýt okna jen jednou za rok. Ostatně, okna, jejich čistota je i naší vizitkou. A pokud vlastníme firmu, respektive sídlíme v budově, do které chodí naši zákazníci, partneři apod., pak je třeba pamatovat skutečně na každý detail. A to dokonce i v tom případě, že sídlíme v některém z vyšších pater. Zezdola sice čistota oken nevynikne, zato však uvnitř jen těžko schováme, že jsou okna zaprášená, špinavá apod.

Liberec mytí oken v nízkých i výškových budovách

Také mytí oken můžete přenechat profesionální firmě. A je prakticky jedno, zda bydlíte, sídlíte v přízemí, či výškové budově. Tedy jedno v tom případě, pokud firma nabízí i výškové práce. Jen těžko se Vám totiž „běžná firma“ pustí neohroženě do mytí oken, které se nachází třeba ve dvacátém patře.

Liberec mytí oken od prosklení až po žaluzie

Objednáte-li si mytí oken Liberec, jaké dílčí činnosti můžete očekávat? Možná Vy sami, myjete-li okna doma, pak se do detailnějšího čištění pouštíte jen jednou za rok a v průběhu roku se spíše soustředíte na venkovní prosklení. Mytí oken profesionální firmou však zahrnuje komplexní činnosti. Firma se zaměří nejen na samotné prosklení. Její pozornosti neuniknou ani rámy, vnitřní parapety, venkovní parapety, případně i žaluzie, které vyžadují očistit od prachu. A pokud ještě máte šroubovaná okna, pak Vám firma umyje prosklení i zevnitř. Ve finále pak dojde také na doleštění oken.

Výškové práce na Liberecku

A to se již v podstatě dostáváme k výškovým pracím, ke kterým patří i zmiňované mytí oken. Pod výškovými pracemi, jako takovými, si pak můžete představit prakticky jakoukoli činnost, vykonávanou ve výškách. Výškové práce se povětšinou uskutečňují za pomoci horolezecké techniky, využití lešení, plošin, žebříků aj. K výškovým pracím pak patří například práce na fasádách domů - instalace sítě proti ptactvu – opravy, čištění okapů – zavěšování reklamních poutačů – rekonstrukce, bourání komínů – instalace hromosvodu – klempířské práce – rizikové kácení stromů aj. Jednotlivé firmy, které nabízí výškové práce, se pak liší nabídkou služeb, ale také využitím té které techniky.

Konstrukce hal Liberec

Chystáte se podnikat a potřebujete postavit halu, kde budete vyrábět, vyvíjet apod.? Nemusíte se hned uchylovat ke klasické betonové, zděné budově. Mnohem rychlejší, cenově přijatelnější pro Vás může být výstavba například ocelové konstrukce. Tzv. ocelový skelet je však poptávaný nejen u hal, ale také u administrativních budov. Obrátíte-li se na fundovanou firmu, pak Vám nejen může zajistit dodávku, montáž konstrukce, ale také si u ní můžete objednat statický návrh, projektovou dokumentaci aj. Za poměrně krátkou dobu můžete mít na místě, kde nyní jen zeje prázdnota: skladovou halu, administrativní budovu, výrobní halu, halu pro vinařství, supermarket aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14012 (magazinpodnikani.cz#2989)


Přidat komentář