Chiptuning - zvýšení výkonu vozidel Žďár nad Sázavou

Chcete zvýšit výkon motoru Vašeho automobilu? Řešením je pro Vás chiptuning, pomocí kterého můžete docílit navýšení výkonu motoru až o 35 % a navýšení točivého momentu až o 40 %.

Chiptuning, powerbox - zvýšení výkonu motoru

Chiptuning jde provést prakticky u všech automobilů s elektronickou řídící jednotkou.** Zvýšit výkon motoru lze několika způsoby**. Mezi dvě nejrozšířenější a také cenově nejdostupnější možnosti patří chiptuning a přídavná řídící jednotka neboli powerbox. Je proto důležité, pro jaký způsob zvýšení výkonu se rozhodnete. Mezi výhody chiptuningu patří navýšení výkonu motoru až o 35 % a navýšení točivého momentu až o 40 %, snížení spotřeby paliva až o 15 % a také posunutí omezovače rychlosti, ovšem jen u některých typů automobilů. I chiptuning má ovšem nějaké nevýhody, mezi něž patří skutečnost, že chiptuningovou úpravu si nemůžete sami namontovat či demontovat a v případě neodborného zásahu může dojít k poškození motoru. Pokud si ovšem vyhledáte kvalifikovaný servis, zabývající se chiptuningem, starost o poškození motoru můžete pustit z hlavy.

Zvýšení výkonu motoru v případě úpravy pomocí powerboxu je nižší než v případě klasického chiptuningu. Další nevýhodou je také fakt, že může dojít k poškození motoru v případě nekvalitně provedeného powerboxu. Velkou výhodou powerboxu je ovšem skutečnost, že lze vymontovat a znovu namontovat na stejný typ motoru v jiném autě. Montáž i demontáž powerboxu je navíc velmi snadná, nemusíte si jej ani nechat montovat v servisu.

Chiptuning Žďár nad Sázavou

Chiptuning je optimalizace softwaru v řídící jednotce motoru všech moderních aut, pomocí níž lze navýšit výkon motoru až o 35% a navýšit točivý moment až o 40%. To také vede ve většině případů ke snížení spotřeby automobilu, a to až o 15%. Chiptuning lze provádět prakticky u všech typů automobilů s elektronickou řídicí jednotkou. Cílem chiptuningu je optimalizovat charakteristiky sériově používaného programu a přizpůsobit je přesně podle typu Vašeho motoru a podmínek, v nichž automobil využíváte.

Profesionální provedení chiptuningu vozidla ve Žďáru nad Sázavou

Téměř každé moderní auto je dnes vybavené tzv. elektronickou řídicí jednotkou, neboli ECU (z anglického Engine Control Unit). Chiptuning vlastně znamená zvyšování výkonu vozidel optimalizací softwaru v této řídicí jednotce motoru. Řídicí jednotka řídí chod celého motoru, tedy zážeh, vstřikování, množství paliva, či přeplňovací tlak a mnoho dalšího. Při chiptuningu se stáhne software z čipu pomocí speciálního zařízení, potom se nechá v PC optimalizovat a opět se zapíše zpět do čipu řídící jednotky. Je důležité vědět, že u chiptuningu je změněn pouze software. Nedochází tedy k žádnému mechanickému zásahu do motoru.

Jelikož automobilky sestavují řídicí programy s rezervami, aby sériově vyráběné automobily fungovaly ve všech podmínkách, není řídící program optimalizován přesně na podmínky, ve kterých funguje právě Váš automobil. To zapřičiní to, že motor Vašeho automobilu může být využíván pouze přibližně na 60-70%. Právě tento problém se dá vyřešit chiptuningem.

Zvýšení výkonu automobilu - Chiptuning

Chiptuningem se mění většinou jen datová část chipu řídící jednotky, jde tedy o tuning, který spočívá ve vyladění dat uložených v čipu, nedochází tedy k mechanickému zásahu do motoru. Řídicí jednotka řídí chod celého motoru, řídí tedy zážeh, vstřikování, množství paliva, či přeplňovací tlak a mnoho dalšího. Proto optimalizací dojde jak ke zvýšení výkonu motoru a zvýšení jeho otáčivé síly, tak také ke snížení spotřeby paliva. Výhodou chiptuningu je také skutečnost, že není ani cenově příliš náročný. Pohybuje se již od 4 500 Kč v závislosti na modelu automobilu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13033 (magazinpodnikani.cz#826)


Přidat komentář