Celoskleněné stěny a dveře Most, Praha

Sklo je úžasným materiálem, který umí nejen propouštět denní světlo. Umí být funkčním, estetickým, praktickým, ale i vysoce moderním prvkem každého bydlení, firmy i mnoha dalších interiérů. Znáte jeho možnosti?

Krása skla je obdivována již po staletí. Nejčastěji se sklo využívalo k zasklení oken. Jak šel čas, začali skláři vyrábět i řadu okrasného i užitkového nádobí. Nejčastěji různých sklenic a pohárů. Dnes je sklo podle složení využíváno umělci, skláři i firmami, které z něho umí kompletně zřídit interiér i exteriér. Samozřejmě, aby vše bylo dokonalé a také bezpečné, je nutné využívat speciálních vlastností skla.

Sklo do interiéru i exteriéru Most, Praha

Základní sklo se vyrábí z křemičitého písku ve sklářských pecích. Toto sklo je čiré, krásné, ale křehké. Na výrobu interiérových a exteriérových prvků a zařízení je nevhodné. Proto je dnes upravováno** tvrzením**. Tak sklo získá pevnost, pružnost i bezpečnost.

Rozvoj používání skla ve stavebnictví přinesl vynález výroby plaveného skla, které se vyznačuje zrcadlovým povrchem a přesností požadované tloušťky skel. Masový rozvoj výroby plaveného skla přinesl i mnoho možností jeho využití, přinesl vývoj nových technologií, strojů a zařízení na jeho opracování i úpravy.

Skla podle odkazu výrobce** AGC, a.s. www.yourglass.com** třídíme:

Pokovené sklo, ohýbané sklo, vrstvené sklo

Základní produkt ploché sklo Planibel může být zpracován mnoha způsoby k dosažení různých typů skel: pokovené, ohýbané, vrstvené a mnoho dalších.

Skla dekorativní, protisluneční, čirá


 • Artlite

Dekorativní skla tvrzená a smaltovaná - Artlite

 • Planibel LOW-E

Jednoduchá skla se zvýšenou tepelnou izolací - Planibel LWE

 • Sunergy

Skla s protisluneční funkcí - Sunergy

 • Colorbel

Smaltovaná skla - Colorbel

 • Planibel Coloured

Základní skla zabarvená ve hmotě - Planibel Coloured

 • Stopsol

Skla se zvýšenou protisluneční funkcí - Stopsol

 • Planibel Clear

Základní skla čirá - Planibel čirý

 • Imagin

Ornamentní sklo - lité sklo se vzorem

Sklo jako ochrana před chladem nebo hlukem

Dnešní technologie umožňují, že sklo může poskytnout ochranu před teplem, chladem, hlukem, ohněm, úrazem atd.

Použití skla v interiéru i exteriéru

Sklo může být použito jak v interiérových, tak i v exteriérových aplikacích, např. dveře, příčky, obkládání stěn, stoly, střechy okna atd.

Tepelně tvrzená skla Most, Praha

Bezpečnostní skla jsou** tepelně zpevněná**, aby byla zvýšena jejich odolnost vůči tepelným a mechanickým šokům. Proto je sklo při výrobě zahřáto na teplotu vyšší než 600°C a pak je rychle ochlazeno. V případě rozbití je toto sklo charakteristické tím, že se rozpadne na malé neostré kousky.** Tepelně tvrzená skla** si uchovávají světelné a energetické vlastnosti základních výrobků. Po vytvrzení už nemohou být znovu rozřezána ani tvarována. Nicméně mohou být spojena v izolačních dvojsklech Thermobel, mohou se na ně nanášet povlaky a mohou být sestavována do vrstvených bezpečnostních skel Stratobel nebo Stratophone.

Vrstvená bezpečnostní skla Most, Praha

Vrstvené bezpečnostní sklo se skládá ze dvou či více tabulí skla a jedné či více fólií PVB (polyvinyl butyral) nebo EVA (ethyl vinyl acetát). Pokud dojde k rozbití skla, střepy zůstanou přichyceny k fólii.

Výhody:

 • Splňuje příslušné evropské bezpečnostní normy
 • Počet tabulí skla a fólií určuje úroveň ochrany osob a majetku

 • Odolné proti nárazu (Stratobel Accident – EN 12600)

 • Odolné proti ručně vedenému útoku (Stratobel Break-in – EN 356)

 • Odolné proti střelám (Stratobel Bullets – EN 1063)

 • Odolné proti výbuchu (Stratobel Explosion – EN 13541)

 • Požadovanou funkci či vzhled lze docílit použitím různých základních skel anebo fólií

 • Fólie PVB poskytují zvýšenou ochranu proti ultrafialovému záření

Složení:

Základní skla a typ fólie použité ve složení vrstveného bezpečnostního skla jsou určující pro poskytnutí dané úrovně bezpečnosti a navíc i mnoha dalších funkcí:

 • Zvýšená tepelná izolace – viz Planibel Low-E
 • Protisluneční ochrana (Stratobel Sun) – viz Stopsol, Sunergy, Stopray

Dekorace/Design

Požadovaný vzhled záleží na:

 • typu skla – čiré (Planibel clear), barevné (Planibel Coloured), matové provedení (Matelux), Lacobel T.
 • typu fólie PVB: transparentní (Stratobel Clear), barevná (Stratobel Color), matová (Stratobel White), s dekorativním potiskem (Stratobel Impression)
 • začlenění jiných materiálů (Stratobel EVA)
 • Protihluková izolace - (Stratophone)

Aplikace:

Mnohočetné aplikace - Vrstvená bezpečnostní skla nabízejí individuální řešení pro jakoukoliv fasádu nebo projekt interiérového designu - jednoduché nebo izolační sklo.

Výroba a montáž celoskleněných systémů v Mostě a Praze

Vyrobit celoskleněné systémy není až tak jednoduché. Zde je třeba opravdových odborníků. Ti dokáží přesně vybrat typ skla a kování pro danou realizaci, a zároveň vám vyhotoví** projekt a cenovou nabídku**. Aby vše bylo zcela přesné a odpovídalo daným prostorům, je nutné zaměření na místě realizace a teprve pak zpracování nabídky, projektu a ceny. Samotná realizace se provádí po odsouhlasení zákazníkem a po podepsání smlouvy o díle. Po dokončení a předání celoskleněného díla započne i záruční a pozáruční doba servisu.

Pomocí kování na celoskleněné systémy lze vytvořit řadu systémových i atypických celoskleněných konstrukcí. Základním stavebním prvkem této divize je kování pro celoskleněné konstrukce s otočnými dveřmi Universal, celoskleněné dveře do dřevěných, ocelových nebo hliníkových zárubní jsou konstruovány pomocí systémového kování STUDIO a** JUNIOR**, pro celoskleněné posuvné dveře je určeno kování AGILE a RS. Samostatné systémy pak tvoří univerzální bodové kování MANET pro stěny a posuvné i otočné dveře, kování pro otočné dveře BEYOND a mobilní dělící stěny HSW. Nedílnou součástí nabídky je pak systém kování na sanitární konstrukce, který nabízí jednak systém sanitárních kabin Cristallo a jednak systémového kování na sprchové kouty. Viz www.dorma.cz

Most, Praha celoskleněná zábradlí

Je moderní, krásné, vzdušné a světlé, navíc působí zajímavým dojmem. Pokud je použijete na dominantní schodiště, zvýrazní jeho exkluzivitu. I při použití ve velké výšce je zcela bezpečné. To zajišťuje jeho síla, zpracování, a způsob uchycení. Nejčastěji se přistupuje k čirému celoskleněnému zábradlí. Zajímavě působí i celoskleněné zábradlí s aplikacemi. Ty mohou být na čirém skle, klasickém jemně nazelenalém, matovém skle, bronzovém, nebo černém se zrcadlovým efektem. Při výrobě se používá vysoce bezpečných vrstvených tvrzených skel tl. 17,52,resp21,52mm, které se uchycují pomocí nerezového kování a nerez terčů. Testy ukázaly, že celoskleněné zábradlí je bezpečnější než kovové, a to zejména pro děti, které nemají možnost propadnout mezi jednotlivými segmenty, a bezpečnostní sklo prostě nemohou rozbít. Viz www.pauli.de

Most, Praha skleněné podlahy

Pro jejich výrobu se využívá bezpečnostních lepených skel.Toto sklo je vícevrstvé. Někdy se mu také říká pochůzné sklo. Vysoké bezpečnosti je dosaženo použitím vrstvených tvrzených skel tl. 17,52,resp21,52mm. Většinou se využívá vrstvené sklo 10+folie+10+folie+10mm = cca 31,52mm, zpravidla vrchní sklo bývá tvrzené, protože lépe odolává otěru a opatřuje se sítotiskem, např. proužky. V použité barvě je karborundový prášek, aby neklouzalo. Zásluhou skleněných podlah se do interiéru dostane světlo, a tak se ušetří za zbytečné svícení i během dne. Jedinou nevýhodou skleněných podlah je, že nesnesou dlouhodobé statické zatížení. Zatížení chůzí je však naprosto bezproblémové.

Most, Praha atypické sprchové kouty

Celoskleněné sprchové kouty jsou nejkrásnější ve své atypické podobě. Tedy v podobě, která je šitá na míru daného prostoru. To umožňuje vzniknutí řady zajímavých řešení na různě velkém prostoru. Vybírat můžete z čirého i matného skla, které je ošetřeno proti usazování vodního kamene. Zásluhou toho se výborně udržuje a zachovává si stálou krásu. Krásu sprchových koutů doplňuje i zajímavé** kování**. Vybírat můžete z typů Dorma a Cristalo, které najdete na www.dorma.cz. Základní návrh si můžete vypracovat sami a jeho konečnou podobu a realizaci je pak vhodné svěřit odborné firmě. Viz také www.pauli.de


Celoskleněné stěny a příčky, výroba Most, Praha

Jsou vynikajícím řešením při vyplnění stavebních otvorů, nebo rozčleněním velkého prostoru vytvořením kanceláří, nebo rozdělením velké místnosti v obývacím prostoru na pracovnu, oddělení kuchyňského prostoru apod. Jsou i vynikajícím řešením pro zhotovení zádveří za vstupními dveřmi. Zpravidla jsou stěny v kombinaci s vestavěnými dveřmi. Pro stěny a příčky se používá sklo tepelně tvrzené síly 10 a 12mm. Pro tyto rozměry je vyráběno i kování (www.dorma.cz) s různou povrchovou úpravou. Ve většině případů se používá sklo čiré, s mírně nazelenalým nádechem.

Pro situace, kdy chceme stěnou prostor oddělit i vizuálně, používá se sklo matové, případně sklo opatřené sítotiskem v celé ploše, nebo pouze částečně např. do požadované výše, nebo pruhy, případně motivy ve výši očí, aby nedocházelo k nechtěné „srážce“ se sklem (známe při pohledu do výloh). Tento problém se dá řešit i polepem fólie s požadovaným motivem, např. název firmy, funkce či jméno pracovníka apod. Výhodou tohoto řešení je možnost nápis odstranit a nahradit jej jiným, na rozdíl od sítotisku, kde se před tepelným zpracováním skla na něj nanese barva, která se následně vypálí a má vlastnosti glazury na porcelánu.

Celoskleněné dveře do zárubně ocelové, obložkové, hliníkové

Dodávají se v několika provedeních. Dveře do klasické zárubně ocelové, (www.hse.cz), obložkové(www.sapeli.cz) nebo hliníkové (www.deubl.de).

Zárubně se objednávají již pro použití skleněných dveří. Kování z velké nabídky www.dorma.cz. V případě samostatných dveří a ještě i sprchových koutů, lze použít sklo ornamentální, případně i probarvené ve hmotě, protože se zpravidla používá síla skla 8mm.

Dveře do “holého“ stavebního otvoru jsou nabízeny dvoukřídlé, kyvné (lítačky) nebo dorazové, s podlahovým nebo bočním zavíračem umístěným v pantech, nebo pouze otočné. Zde se používá sklo 10, 12 případně sklo vrstvené ze 2 kusů skel tvrzených 6mm uvnitř slepených fólií síla 13,52mm. Tuto sílu zpravidla doporučujeme u vchodových exteriérových dveří dorazových do atypické zárubně, zpravidla dřevěné.

Tyto typy se zpravidla používají v kombinaci ve stěnách s dveřmi.

Dveře posuvné na zeď, na strop, v kombinaci s fixními skly příček, případně i tak, že kolejnice se připevní na fixní příčku a dveře se posunují před ní. Velký výběr najdete na www.dorma.cz.

Obklady stěn a zadní stěna kuchyňských linek, skla Lacobel

Pro tyto účely se používají skla** Lacobel** v mnoha barevných odstínech. Sklo se na zeď aplikuje na lepidlo na obklady. V případě potřeby zhotovení otvorů pro zásuvky apod. doporučuji použití tvrzeného skla opatřeného na zadní straně sítotiskem v mnoha barevných odstínech.

Zasklívání lodžií, teras a přístřešků Most, Praha

K hlavním výhodám zasklení lodžií patří snížení tepelných ztrát, hlučnosti a také pocitu bezpečnosti. Mimo jiné získáte navíc i další prostor, který lze využít k řadě účelů. K zasklení se používají systémy rámové, nebo** bezrámové** např.** www.alumistr.cz**. Z těchto systémů se dá zhotovit i celá spodní fixní část včetně zábradlí. Z tohoto systému se dají zhotovit i přístřešky s použitím dveří (maximální výška 1800mm), jako francouzských oken. Zasklení střechy ve sklonu min 5 st. není vhodné jako zimní zahrady. Zde bychom doporučily profily komorové s použitím izolačních skel. Tyto projekty je nutno svěřit např. výrobcům oken, kteří tento systém umějí aplikovat i jako zimní.

Prosklené terasy a přístřešky Most, Praha

Zde se využívá profilů z lehkého hliníku. Terasa může být zasklená celkově nebo jen částečně. Při celkovém zasklení se využívá takzvaných francouzských oken, které učiní terasu v létě přístupnou krásnému počasí. V zimě se pak může terasa stát útočištěm přenosných květin. Nebo je možné ji využívat jako zimní zahradu. S realizací a vašimi plány vám odborně poradí profesionálové, kteří také najdou nejvhodnější řešení právě pro vás a vaše představy.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14029 (magazinpodnikani.cz#3006)


Přidat komentář