Čalounictví Ústí nad Orlicí

Výroba čalouněného nábytku patří mezi tradiční a také velmi oblíbená řemesla. Kvalitní sedací nábytek je základem pohodlného odpočinku i příjemného posezení s přáteli. Kde jinde takový nábytek objednat než právě v čalounictví?

Čalouněný nábytek, čalounická dílna Ústí nad Orlicí

Čalounictví je nejen tradiční řemeslo, ale především řemeslo, které je stále oblíbené. Zásluhou čalouníků není problém nechat vyrobit jakýkoli kus kvalitního čalouněného nábytku na míru vašeho domova. Vybírat můžete z klasických tvarů, anebo i ze zcela atypických. Výsledkem může být netradiční, nadčasový kousek, který vám bude velmi dlouho sloužit. A to je také důležité. Čalouněný nábytek z** čalounické dílny** vám vydrží po mnoho let bez újmy, oproti tomu, čalouněný nábytek z velkých nákupních hal a center vám bude sloužit mnohem kratší dobu a zdaleka nebude tak pohodlný.

Čalounictví - Ústí nad Orlicí

Výrobou čalouněného nábytku na míru se zabývá Čalounictví Jiří Šlégl. Zakázková čalounická výroba je jeho obživou i koníčkem již od počátku roku 1990. Po celou tu dobu byla zakázková výroba na prvním místě. Postupem času se rozšířila o opravy a renovace čalouněného nábytku, a to včetně nábytku starožitného, výrobu zdravotních matrací na míru a také renovaci interiérů automobilů jak moderních, tak i veteránů. U veškerých zakázek je možné vybírat materiály jak od českých firem, tak i ze zahraničních katalogů. Látky i další materiál je možné zakoupit také samostatně. Ostatně, kompletní nabídku firmy Čalounictví Jiří Šlégl najdete na internetových stránkách www.calounictvislegl.estranky.cz. Můžete se zde podívat i na fotogalerii výrobků, které z dílny pana** Jiřího Šlégla** pochází.

Čalounická dílna sídlí na adrese** Slezská 292, Jablonné nad Orlicí, 561 64**. Kromě otevírací doby ji můžete navštívit také na základě telefonické domluvy, a to na telefonním čísle 776 076 800. Pro informace můžete použít e-mailovou adresu sleglcalounictvi@seznam.cz.

Jiří Šlégl

  • tel. číslo: 776 076 800
  • e-mail: sleglcalounictvi@seznam.cz
  • www.calounictvislegl.estranky.cz

čalounictví

Výroba čalouněného nábytku v Ústí nad Orlicí

U výroby čalouněného nábytku je nejdůležitější jeho konstrukce. Ta rozhoduje o pohodlnosti a komfortu, který bude nábytek poskytovat. Základem je kostra, která nejčastěji bývá ze dřeva, kovu a plastových prvků. Podklad, který bude mít nosnou funkci, může být pružný nebo nepružný. Pro pružné podklady se volí rošty, které mají tu výhodu, že nábytek dýchá. Pevné podklady mohou být navrtány, právě skrz vzduch, který jimi bude přicházet. Na připravenou konstrukci se připevňuje** tvarovací vrstva** z pěnového materiálu. To jaké tato vrstva přinese pohodlí, se odvíjí od kvality pěnového materiálu. Následují další vrstvy,** izolační, kypřící vrstva** např. z polyesterových vláken a konečná vrstva, kterou je vlastní potahová látka, dodávající výsledný vzhled. Veškeré materiály, které se k výrobě čalouněného nábytku používají, musí být zdravotně nezávadné.

Opravy čalouněného nábytku v Ústí nad Orlicí

Jsou vlastně obdobou výroby čalouněného nábytku. Záleží, o jaké opravy jde. Co se týká oprav starožitného čalouněného nábytku, tak zde je většinou nutné celý kus rozebrat a následně znovu složit. Přitom se vymění veškeré prosezené a poškozené části. U starožitného nábytku tak vlastně vzniká nový kus. U moderního čalouněného nábytku jde většinou spíše o nový potah. Ten je často objednáván ani ne z důvodu, že starý potah je poškozený, ale z důvodu změny, nebo možnosti střídání potahů. V tomto případě se nechává vyrobit potah na míru, ale bez pevného usazení. Takový potah stačí navléknout, ze spodu sedačky připevnit a změna je na světě.

čalounění nábytkuÚstí nad Orlicí sedací soupravy na zakázku

Rozhodnete-li se pro sedací soupravu na zakázku, získáte jedinečný doplněk vašeho bydlení. Budete mít jistotu kvality, moderního designu, vlastního návrhu i toho, že sedačka zapadne přesně tam kam má. Výhodou sedačky na zakázku je nejen její** tvar a rozměry**, ale zejména to, že se hned tak neprosedí. Zásluhu na tom budete mít i vy. Ne proto, že na sedačce nikdo nebude sedět, ale zejména proto, že vy sami si můžete vybrat materiál na sedáky. Vyberete-li opravdu kvalitní, pak vás posezení bude těšit ještě řadu let.

Jak vybírat čalouněnou sedačku?

Klasické sedací soupravy se vyrábějí v provedení třísedadlová pohovka a dvě křesla nebo třísedadlová pohovka + dvousedadlová pohovka + jedno křeslo. Na zakázku vám vyrobí i rohovou sedací soupravu s různým počtem sedáků. Čalouněné sedací soupravy můžete doplnit taburety, polštáři a také látkou navíc. Čalouněná sedací souprava může být vyrobená na míru atypických prostor, může mít úložné prostory, může být plně nebo částečně rozkládací. Zde je však nutné zvážit, zda rozložená souprava bude sloužit jako příležitostné lůžko pro hosty, nebo ke každodennímu spaní. Rozdíl je totiž v** tvrdosti i ve velikosti lůžka.** K další důležitým kritériím patří výběr látky. Nejčastěji probíhá volba mezi kůží a klasickou látkou. Pravdou je, že kůže není savý materiál a proto nesaje pot. Navíc spaní na rozložené pohovce z kůže není příliš příjemné. Naopak látka s kvalitní povrchovou úpravou jako je teflonová úprava a protišpinivá impregnace je příjemná na spaní a také se dobře ošetřuje. Z moderních čalounických látek můžete vybírat žinilkové, moderní vodou omyvatelné z nanovláken, a s různými úpravami proti špinění.

 

čalounění moderního nábytku

Zdravotní matrace na míru Ústí nad Orlicí

Kvalitní lůžko se skládá z kvalitní matrace uložené na lamelovém roštu. Materiál zdravotní matrace tvoří většinou kombinace studené a líné pěny, odtud název sendvičová matrace. Zdravotní matrace ze studené pěny kombinované s línou pěnou, dávají záruku, že páteř bude během spánku v přirozeném tvaru. To znamená, že při ležení na zádech zůstane zaručeně ve svém fyziologickém, prohnutém tvaru a při ležení na boku ve tvaru přímky. Veškeré zdravotní matrace a jejich rozměry je možné přizpůsobit potřebám zákazníka. Navíc je každá zdravotní matrace opatřena snímatelným potahem, který má zip, a je možné ho prát na 60 °C.

čalounění starožitného nábytku

Nabídka autočalounických služeb v Ústí nad Orlicí

Ve valné většině autočalounické služby využívají zapálení řidiči veteránů. Nechávají si kompletně zrenovovat nejen autosedačky, ale také polstrování stěn, nebo i řadicí páky. Autočalounických služeb využívají i řidiči, kterým se stane nehoda a dojde k poškození potahu sedačky. A nemusí jít zrovna o dopravní nehodu. Stačí i malá nepozornost, převážení ostrého předmětu a poškození sedačky je na světě.

Ústí nad Orlicí čalounění dveří a stěn

Zde nejde jen o krásu materiálu a doplňků, ale zejména o snížení hlučnosti a u dveří také o zateplení. K čalounění dveří a stěn se používají různé druhy kůží a koženek a ozdobného prošívání. Tak vznikají malá umělecká dílka.

Čalouněný nábytek do prostor restaurací a kaváren

Do příjemných prostor restaurací a kaváren se hodí kůže i koženka a jim podobné materiály. I zde je ozdobné prošívání na místě. Často se veškerý čalouněný nábytek nechá vyrobit na míru, v jednom designu a v jednotných dekoračních barvách. Tak je celý podnik sladěný a vypadá velmi dobře. Navíc kožené, ale také koženkové materiály se velmi dobře udržují a jsou trvanlivé.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13812 (magazinpodnikani.cz#2786)


Přidat komentář