Čalounictví Rakovník

Objevili jste na půdě poklad v podobě starožitné pohovky, křesla? Již na první pohled je však patrné, že ve stavu, v jakém nábytek je, by moc parády u Vás doma či na chatě neudělal? Můžete ho však nechat renovovat a nově očalounit.

 

čalounictví Karel Rada

Čalounění nábytku v Rakovníku

Rádi byste si nechali u Vás v bytě, domě, firmě očalounit dveře (kůží, koženkou), ať už klasické, nebo bezpečnostní? Zakoupili jste si do kuchyně dřevěné židle, ale uvažujete ještě nad tím, že byste si sedáky nechali očalounit? Pořídili jste si novou sedačku a přitom si ponechali původní křesla? U nich je však čalounění odlišné, a tak byste je rádi nechali sladit s danou sedačkou? Spíte na postelích s odklápěcí vrchní matrací, pod který je úložný prostor, ale neustálým používáním je již původní čalounění odřené a sem tam se i vyskytuje nějaký ten flíček?

Čalounění dveří Rakovník

S očalouněnými dveřmi se můžete setkat u bezpečnostních dveří i standardních dveří. V tomto případě jsou dveře opatřeny čalounickou látkou (kůže, koženka) z vnitřní strany dveří. Pro čalouněné dveře se jedinci a firmy nerozhodují jen z důvodu estetického, ale také funkčního. Takové, kvalitně očalouněné dveře totiž plní funkci zvukové izolace, ale i tepelné izolace. S očalouněnými dveřmi tak získáte 2v 1, kdy se budete moci těšit nejen z odhlučnění, ale také ze zateplení dveří. A tak, pokud bydlíte například v panelovém domě, kde je plno sousedů, pak jistě budete rádi, za každé odhlučnění.

čalounění moderního nábytku

Čalounění dveří v bytech, ve firmách

Nejen majitelé bytů mají zájem o čalouněné dveře. Také firmy a řada institucí poptává u čalounické firmy očalounění dveří. Pokud jste například majitelé firmy a probíhá u Vás řada jednání, pak je celkem pochopitelné, že nechcete být Vy i Vaši potenciální, či stávající klienti, partneři, rušeni. A to zvláště, jedná-li se o důležitou zakázku.

Výroba čalounického nábytku Rakovník

Ve všech těchto případech, a nejen v nich, se můžete obrátit na zručnou a znalou** čalounickou firmu**. Dohodněte si konzultační schůzku, buď v místě sídla firmy, případně rovnou u Vás doma, ve firmě, aby Vám mohla čalounická firma poskytnout konkrétní informace. Informujte se také u firmy, jak je to s případným odvozem a dovozem nábytku. Zda danou službu firma také poskytuje, nebo je zapotřebí, abyste si dopravu zajistili sami.

Výroba čalounického nábytku do hotelů, kanceláří, restaurací

Poptávka po výrobě, ale také opravě čalounického nábytku není jen z řad jedinců, soukromých osob. Řada čalounických firem také vyrábí, opravuje čalounický nábytek do ubytovacích zařízení (hotelů, penzionů), do kanceláří – do restaurací – do barů – do kosmetických salónů – do kadeřnických salónů – do nemocnic a řady organizací – do posiloven aj.

Oprava čalounického nábytku v Rakovníku

Je to sice již nějaký ten rok, co jste si zakoupili sedačku, křesla, židle, a tak je na nich používání znát? Čalounění je na řadě míst prošoupané, odchlíplé, je možné spatřit i stopy dětské bašty a špinavých ručiček? Co nyní? Přehodit přes nábytek deku, nebo ho vyměnit za nový? Deka je sice řešením, ale co do estetiky si nejspíš moc nepomůžete. A zakoupit nový nábytek? Tak to by zase bylo příliš drahým řešením. Jedno řešení, a to efektivní, by tu zde však ještě bylo. Můžete si nechat opravit čalounění. De facto z tohoto kroku ještě získáte, protože si můžete vybrat zcela jinou látku, nejen, co do materiálu, ale také barvy, vzorů. A tak rázem Váš obývací pokoj může vypadat zcela jinak. A to platí také pro další místnosti, ve kterých máte nábytek s čalouněním.

Starožitný nábytek na Rakovnicku

Každý nábytek má svoji hodnotu, jak moderní, tak starožitný. Na druhou stranu, starožitný nábytek v sobě zahrnuje kouzlo historie, na kterou bychom neměli zapomínat. Ostatně, není ani náhoda, že někteří výrobci nábytku se také soustřeďují na vyhotovení nábytkových kousků, které se nápadně podobají některému nábytku z dřívější doby. Starožitný nábytek má také svoji cenu, která se mnohdy může vyšplhat i na tisíce. Pokud jste tedy majitelem starožitné komody, sekretáře, psacího stolu, otomanu aj., pak se jedná v tomto případě de facto o investici. Kdyby náhodou bylo nejhůř, budete mít v tomto nábytku finanční rezervu. A čím více „vody uplynu“, tím bude i hodnota starožitného nábytku vyšší a pro Vás zajímavější.

čalounění starožitného nábytku

Renovace starožitného nábytku včetně dřevěné konstrukce Rakovník

Originálu starožitného nábytku se však ten nově vyrobený přeci jen nevyrovná. Jenže zub času, šetrnost, respektive nešetrnost zacházení a používání nábytku, se odrazí v jeho „vnějším kabátě“. S odřeninami, potrhaným čalouněním a dalšími vadami si však specializovaná firma poradí. A v domluvený termín Vám pak firma předá nábytkový kousek, který bude bezpochyby dělat čest ať už ve vstupní hale, předsíni, obývacím pokoji, pracovně aj.

Profesionální čalounická firma si poradí nejen s původním čalouněním, které buď opraví, nebo kompletně vymění, ale také se samotnou dřevěnou kostrou nábytku.

Vhodný výběr čalounění u starožitného nábytku

Co se týká čalounění, nemusíte mít obavy, že by bylo působilo tzv. jako pěst na oko. I v tomto směru mají čalounické firmy řadu zkušeností, a tak mají ve své nabídce čalounické látky, které přímo koresponduje a odpovídá době, kdy byl starožitný nábytek vyroben. Můžete si zvolit prakticky shodnou barvu, nebo zcela jinou, jemně, či bohatě vzorovanou. Pokud budete ve výběru tápat, můžete také nechat volbu na odbornících, tj. firmě. Ta Vám může předložit dva, tři návrhy čalounění a Vy pak jen na určitou látku kývnete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13800 (magazinpodnikani.cz#2774)


Přidat komentář