Čalounictví Náchod

Mnozí si pod pojmem čalounictví představují potažení židle, křesla nebo pohovky či renovaci nábytku. Čalouník však může mít své portfolio rozšířené o další praktické služby.

S rostoucí nabídkou krásného a zajímavého nábytku se můžeme setkat mnoha výrobky, které se pyšní čalouněním. V obchodech se dnes můžeme setkat s různými druhy nábytku od jednoduchých tvarů až po ty nejsložitější s rozmanitou čalounickou výzdobou. Také se vám líbí? Ale nejde jen o vzhled. Svoji významnou roli sehrává u čalouněného nábytku také pohodlí, které svým majitelům poskytuje. Nové technologie a zajímavý design nabízí úžasný komfort sedacích souprav, postelí nebo židlí a to nejen díky použitým potahovým látkám, ale i příjemné kůži.

Jaká je historie čalounictví

Čalounictví je obor, který zabývá především produkcí čalouněného nábytku. Jak jde doba kupředu, tak se začalo zdokonalovat i toto řemeslo. Technické vymoženosti zapříčinily posun čalounictví na další úroveň, ale podívejme se trochu zpátky, na historii čalounictví. Princip technologie čalounění spočívá ve vytváření ploch, které přicházejí do styku s tělem a mají zpříjemňovat sezení nebo ležení. Výsledkem čalouníka jsou tedy měkké a pružné části nábytku. Nejjednodušší je tzv. nízké čalounění, které se používalo na lavicích nebo stoličkách. V renesanci se toto čalounění používalo na křesla, trůny a stoličky a později bylo doplňováno polštáři plněnými vlnou, koňskými žíněmi apod. Zhruba v 18. století došlo k vývoji technologie a začínalo se používat tzv. čalounění na kostru. Začaly se používat také pružiny nebo ocelová péra, což dokládá závislost čalounictví na rozvoji dalších odvětví jako je výroba textilií. Vedle hladkého čalounění se používalo také prošívání a nejčastěji se uplatňovalo prošívání do čtverce a do kosočtverce, přičemž do středu prošití byl umísťován knoflík, obvykle potažený stejným materiálem jako ostatní čalounění.

Opravy sedacích souprav, židlí, polstrování dveří Náchod

Dnešní čalounictví nabízí velmi široké možnosti. Nejde jen o potahování čalounickou látkou, ale čalounictví pracuje z mnoha materiály, jako je například kůže apod. Čalounictví se zabývá výrobou nebo opravami mnoha druhy nábytku, jako jsou sedací soupravy, křesla, židle, obývací či kancelářský nábytek nebo například polstrování dveří. Šikovný čalouník dokáže zachránit starý nábytek a pokud je jeho konstrukce v dobrém stavu, může vytvořit opravdu krásný kousek, který vám bude každý závidět. Služby čalouníka jsou cenově velice výhodné ve srovnání s pořizovací cenou nového nábytku. Pokud máte doma například osezenou sedací soupravu nebo židle, zkuste se nejprve zamyslet na jejich renovací. Čalouník vám může nábytek potáhnout novým, ještě kvalitnějším materiálem včetně výplně. Sezení bude opět pohodlné a nábytek bude opět jako nový.

Čalounění nábytku v Náchodě

Čalounictví Náchod nabízí své služby pro čalounění nábytku a zařízení v interiéru a jedná se například o čalounění moderních kožených a textilních sedacích souprav nebo jen jejich části. Můžete se přát nové čalounění na kuchyňské lavice a židle a postele nebo se může jednat o zakázkovou výrobu sedacích souprav nebo jejich doplňků, jako jsou taburety, polštáře apod. Čalounictví také nabízí výrobu matrací na míru aj. Profesionální čalouník Náchod ale nabízí také opravy čalounění historického nábytku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13785 (magazinpodnikani.cz#2759)


Přidat komentář