Autoškola - Rumburk, Děčín a Mladá Boleslav

Být držitelem „plastikové kartičky“, díky které můžete kdykoli usednout za volant, přináší výhody v osobním i profesním životě. A i když nyní třeba nepotřebujete být aktivními řidiči, nikdy nevíte, kdy se ocitnete v situaci vyžadující si „rychlý přesun&am

Byla by i velká škoda například přijít o lukrativní práci jen kvůli tomu, že nemáte řidičské oprávnění příslušné skupiny.

Autoškola - Jablonec nad Nisou, Tanvald, Děčín, Rumburk, Litoměřice, Mladá Boleslav a Praha

Toužíte se stát řidičem i Vy, tak abyste mohli kdykoliv zasednout za volat vozidla a zajet si na výlet, k lékaři či do zaměstnání? Pokud bydlíte v Jablonci nad Nisou, Tanvaldu, Rumburku, Děčíně, Litoměřicích, Mladé Boleslavi a v Praze můžete využít nabízených služeb autoškoly, Autoškola nabízí svým zákazníkům a klientům teoretickou i praktickou výuku autoškoly všech skupin řidičského oprávnění.

Autoškola nabízí klientům získání řidičského oprávnění,** rozšíření řidičského oprávnění**, ale také kondiční jízdy pro překonání strachu z řízení vozidla a získání jistoty při řízení. Autoškola také zajišťuje pro firmy školení řidičů a získání profesního řidičského průkazu.**
**

Jaké jsou skupiny řidičského oprávnění

K čemu Vás opravňuje řidičský průkaz neboli řidičák, o jehož vydání si můžete, po úspěšném absolvování konkrétního výcviku v autoškole, zažádat u příslušného městského, obecního úřadu? Podle toho, o jaký výcvik se bude jednat, budete pak moci řídit příslušné dopravní prostředky. Z toho důvodu řidičské oprávnění, jako takové, se člení na řadu skupin a podskupin.

Řidičská skupina A

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení motocyklu, a to o výkonu do 25 kW. Může se však jednat také o motocykl, kdy jeho poměr výkon/hmotnost nebude přesahovat 0,16 kW/kg. Věková podmínka je 18

Skupina AM

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení lehkého motocyklu. Konkrétně se bude jednat o moped a/nebo motocykl, jehož maximální konstrukční rychlost bude 45 km/h. Kromě úspěšných závěrečných zkoušek, je zde i minimální věková podmínka 15 let.

Skupina A1

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení motocyklu, u kterého nebude objem válců přesahovat 125 cm3. Věková podmínka je zde 16 let.

Skupina AA

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení motocyklu, a to o výkonu přesahujícího 25 kW. Může se jednat také o motocykl, kdy jeho poměr výkon/hmotnost přesáhne 0,16 kW/kg. Zde hovoříme o věkové podmínce 21 let.

Řidičská skupina T

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat jednak k řízení traktoru, ale také samojízdných pracovních strojů. Navíc můžete k traktoru, či stroji připojit i přípojné vozidlo. Věková podmínka je 17 let.

Řidičská skupina B

Řidičské oprávnění skupiny B zůstává bezpochyby nejrozšířenějším. Jako držitele řidičského průkazu, Vás bude opravňovat k řízení osobního automobilu, a to o maximální hmotnosti 3,5 tun. Také je třeba pamatovat na počet míst v autě. Nemusíte pouze usednout do auta, které bude disponovat pěti místy. Maximální počet míst je však devět, a to včetně řidiče. Věková podmínka je zde 18 let.

Skupina B1

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení tzv. malého automobilu, kdy jeho maximální konstrukční rychlost bude převyšovat 45 km/h, či bude poháněno spalovacím motorem, a to o objemu válců přes 50 cm3. I zde je věková podmínka 17 let.

Skupina B+E

Jste majitelem chaty, chalupy, stavíte, či plánujete stavět, pak možná využijete možnosti vozíku. V tom případě však budete potřebovat mít řidičské oprávnění skupiny B+E.

Řidičská skupina C

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení velkého nákladního automobilu.

**Skupina C1
**

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení nákladního automobilu. Jeho maximální možná hmotnost může činit 3,5 tun.Zde je stejná věková podmínka, jako u skupiny B, tedy 18 let.

Skupina C1+E

I v případě nákladního automobilu, k němu můžete připojit přívěs. Ovšem v tom případě, pokud budete držitelem skupiny C1+E. Je třeba pamatovat na maximální přípustnou hmotnost, která činí 12 t.

Skupina C+E

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení velkého nákladního automobilu s přívěsem.

Řidičská skupina D**

**

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení autobusu. Tak, jako v případě malého autobusu, i zde je nutné nejprve mít řidičské oprávnění skupiny B. Věkový limit je shodný, tedy 21 let.

Skupina D1

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení malého autobusu. Abyste však mohli, zasednou za volant malého autobusu, musíte již vlastnit řidičské oprávnění skupiny B. Věkový limit pro získání skupiny D1 je 21 let.

Skupina D1+E

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení malého autobusu s přívěsem.

Skupina  D+E

Jedná se o skupinu, která Vás, jako držitele řidičského průkazu, bude opravňovat k řízení autobusu s přívěsem.

Zkoušky v autoškole - Jablonec nad Nisou, Tanvald, Děčín, Rumburk, Litoměřice, Mladá Boleslav a Praha

Zkoušky v autoškole se skládají stejně jako celý průběh autoškoly z teoretické a praktické části. Teoretická část se skládá na výpočetní technice jako test, který se ihned vyhodnotí, a výsledek známe hned po dopsání testu. Uchazeči o řidičské zkoušky musí složit také test ze zdravovědy a techniky. Konečnou fází složení autoškoly jsou jízdy s komisařem, který ohodnotí, zda jste způsobilý k jízdě v běžném provozu již bez doprovodu učitele autoškoly. Za zkoušky se platí zvlášť, dnes málokterá autoškola má v ceně výuky také složení zkoušek. Za jízdy s komisařem zaplatíte 400 Kč, za půjčení auta 300 Kč, za složení teoretické části testů 200 Kč a za techniku 100 Kč. Tyto částky je nutné zaplatit na účet okresnímu úřadu, dle místa skládání zkoušek.

V případě, že se Vám nepodaří zkoušku udělat, nevadí, je možné tuto zkoušku opětovně vykonat, ovšem nezapomeňte, že za každou část zkoušky opět zaplatíte určenou částku. Opakovat a tedy i znovu platit budete pouze ty části zkoušky, které nezvládnete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13679 (magazinpodnikani.cz#2651)


Přidat komentář