Zednické práce - okres Opava

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat Váš dům nebo byt? Pak se obraťte na profesionálního zedníka, který má na stavbě nezastupitelnou funkci, protože zastává základní práce, na kterých pak stojí celá stavba.

cihlyI když jste zruční, tak při stavbě či renovaci domu nebo bytu si mnohdy sami nevystačíte. Mnoho šikovných lidí se do realizace stavebních činností pouští samo, což se po letech může ukázat jako ne zrovna dobrý nápad. Co se základů týká, tak raději zavolejte odborníky, protože ti Vám poskytnou profesionální služby, se kterými nebudete mít do budoucna starosti.

Zednické práce - okres Opava

Do okruhu zednických prací spadá opravdu hodně činností, které zedník vykonává. Pracovní náplň tkví hlavně v tom, že zedník staví a provádí základy. To znamená, že staví zdi, obloží je, omítne, naštukuje apod. Zedník se při stavbě domu uplatní ve více fázích. Zajišťuje základní a statickou konstrukci stavby, má na starosti i izolaci stavby, která zajišťuje tepelné i hlukové údržby. Poté zedník může zamaskovat hrubou stavbu, kde jsou vidět nejen cihly a malta, ale i rozvody vody, elektřiny apod. Leckdy si přibere i další práce jako je pokrývání, tesařství apod. Zedník může vymalovat nebo může být zručný ve stavbě bytového jádra, i když na obojí jsou profesionálové malíři a sádrokartonáři. Je dobré se tedy zedníka předem zeptat, jaké služby vám celkově může poskytnout, ať zbytečně nehledáte vícero řemeslníků navíc.

Zdění, zazdívání při přepažování místností

Klasická stavba z panelů, cihel nebo dřeva je prvotním základem k ideální konstrukci domu. Zazdívání se hodí i tehdy, jestliže potřebujete přepažit nějakou místnost nebo například, když chcete místo plotu klasickou zeď, abyste měli více soukromí.

Štukování a omítnutí, vyhlazování povrchů zdí

U obojího jde o finální úpravu zdí. Štukování je práce s hmotou, která je hrubší, než omítka. I tak se s ní vyhlazuje povrch zdí, která se vymaluje. Štuk se vyrábí ze směsi vápna, křemičitého písku nebo cementu. Často se dává již na omítnutou zeď, tedy se jedná o poslední fázi před nátěrem. Dříve se ze štuku tvořily na zdech různé ornamenty.

Omítka se skládá z více vrstev, protože nemá takovou hustotu a odolnost. S tím souvisí i skutečnost, že zeď se předtím musí zdrsnět, aby na ní omítka držela, což se udělá tak, že se nerovnoměrně postříká cementem anebo se na ni potáhne pletivo. Následně se omítka nanáší v několika vrstvách. Omítku tvoří suroviny jako vápno a voda, někdy s příměsí cementu. Existují ale i různě vylepšené polotovary na omítku s řadou specifických vlastností, které ji vylepšují. Jde například o izolační zohlednění, kdy už jen nánosem omítky zajistíte větší tržnost tepla uvnitř domu a menší postup chladu do interiéru. Toto jsou vlastnosti vnitřní omítky, ale stejně jako štuk, tak i omítka může být součástí venkovní fasády.

U štuku i omítky se zohledňuje faktor odolnosti vůči povětrnostním vlivům, zejména pak vůči dešti, kdy by omítka neměla opadávat nebo se smýt. Rozhodně tedy nepodceňujte výběr suroviny, pokud si menší opravy chcete udělat sami. Také vnitřní nátěr by neměl by neměl vylučovat dráždivé výpary, které by vám nedělaly dobře, takže kupujte produkty pro daný účel.

Oprava omítek profesionálním zedníkem

Oprava omítek nemusí být jednoduchá tak, jak se zdá. Kromě trhlin v omítce se může objevit i omítka rozpadlá či uvolněná. Před opravou se musí omítka oškrábat či odsekat až na zdivo. To se musí očistit a také je důležité vysekat poškozené cihly, vzniklou dutinu vyčistit a nahodit vápencocementovou maltou. Poté se dutina zazdí novou cihlou. Důležité je, aby malta na opravu omítky byla stejná jako malta původní. Omítka se zpravidla dělá ze dvou nebo tří vrstev.

Betonářství, práce s betonem

Beton je přímou surovinou, která vytváří již hotové komponenty staveb anebo je řemeslníkem teprve zpracováván. Směs je zhotovena z cementu, vody, kamenných zrn a případně jiných složek. Jeho devizou je hlavně pevnost, odolnost vůči vnějším vlivům, těsnost proti proudění vzduchu, výparů nebo i vody. S materiálem se dobře pracuje, protože je tvárný a lze ho využít prakticky všude. Hotové betonové produkty jsou pak panely nebo desky, které mají stejné bytelné vlastnosti jako hmota samotná.

Zemní práce, výkopové práce, terénní úpravy

Výkopové práce jsou žádané před zahájením jakékoliv stavy, při zahradních úpravách nebo jiných terénních úpravách, ale také při pokládce zámkové dlažby. Výkopové práce se dále provádí při nutnosti vedení nebo opravách inženýrských sítí, dále pokud chcete na zahradě založit jezírko, zrealizovat bazén, apod. Po každých výkopových pracích vám na pozemku zůstane zemina. Záleží, co s ní. Pokud se jedná o pěknou zeminu, tuto můžete využít

např. pro srovnání vašeho pozemku, pokud však o zeminu nemáte zájem, firmy, provádějící výkopové práce, se postarají o její odvoz. Výkopové práce jsou složitější, než se na první pohled může zdát. I tyto práce musí splňovat technologický postup a jsou realizovány dle předem připraveného projektu. Výkopové práce zkrátka musí být provedeny profesionálně, aby v budoucnu nenastaly problémy např. při betonování základové desky nebo problémy s odpady.

Jak probíhají bourací práce?

Bourací práce jsou nutné, pokud vyžadujeme rekonstrukci objektu. Bourací práce mohou být provedeny jako celkové nebo částečné. V případě, že budete objednávat bourací práce v jakémkoli rozsahu, očekávejte následující postup. Bourací práce budou provedeny postupným rozebíráním celého objektu nebo rozebráním pouze části objektu. Následně bude odvezen použitý stavební materiál a suť, která poputuje na skládku.

Dnes se už mladí do řemeslných učilišť příliš nehrnou, a tak se může stát, že o řemeslníky bude nouze a když už nějakého najdete, tak vás to bude i více stát. Nezbývá než doufat, že se vše ustálí a my nebudeme muset objednávat řemeslníka dlouho dopředu jen proto, aby na nás měl čas. Říká se, že český národ je národem kutilů, a tak i kdyby se to opravdu stalo, tak si nějak poradíme. Možná na úkor kvality, ale zase s dobrým pocitem, že dům, ve kterém žijeme jsme si postavili sami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13060 (magazinpodnikani.cz#884)


Diskuze a zkušenosti

ALENA ŠMÍDOVÁ | 21.06.2012 19:24
Re: Zednické práce - Kadaň prosím vás je tu nikdo na opravy omítek a stropu sádrokartonu.Děkuji.722103355.Kadan


Přidat komentář