Zednické práce - okres Česká Lípa

Chystáte se stavět nebo renovovat váš domov? Pak jistě budete shánět odborníky, protože profesionální práce zaručuje kvalitu a dlouhotrvanlivost. Seznamte se proto blíže se zednickými pracemi.

Zednické práce, stavba zdí, obkládání, štukování

Když si představíme profesi zedníka, tak si jej v podstatě spojujeme s většinou činností, které se odehrávají kolem stavby či rekonstrukce domu nebo i bytu. Zedník skutečně může zastat více činností, ale i jeho profese je specifická. Mezi jeho úkony patří stavební práce, jako je sta vění zdí, obkládání, štukování nebo třeba omítnutí. Záleží samozřejmě pak na schopnostech daného řemeslníka. Může vám rovněž postavit sádrokartonové jádro, i když na tuto službu jsou specializovaní sádrokartonáři nebo vám může vymalovat pokoj, i když to zase přísluší malířům. Všeobecně ale platí, že zedník vám zajistí takové úkony, které se týkají všeho kolem výstavby, zejména pak základů nebo zemních prací.

Zednické práce - okres Česká Lípa

Potřebujete odborníka na zednické práce v okrese České Lípy a nevíte, na koho byste se měli obrátit? Pokud hledáte profesionála, který si váží každé zakázky, ke každému zákazníkovi přistupuje individuálně a s ohledem na jeho přání, který pracuje přesně a čistě, obraťte se na odbornou firmu.

Mezi hlavní činnosti patří:

  • zednické práce
  • pokládka zámkové dlažby
  • sádrokartonové práce
  • renovace bytů
  • obklady
  • dlažby
  • fasády
  • omítky

Kvalifikovaný odborník na zednické práce Česká Lípa

Zedník staví zeď cihlu po cihle. Následně pak zajistí zakrytí různých rozvodů, ať už se jedná o elektrické vedení nebo rozvody vody či plynu. V tom případě se zeď zaštukuje nebo omítne, což je překrytí vrstvou, která odděluje vnitřní jádro zdi a připraví se podklad pro nátěr. Následně může zedník stěnu ještě obložit cihlami, kamenem, kachlemi apod., což zajišťuje lepší údržbu stěny. Na stavbě se mohou vyskytovat i lidé, kteří pomáhají míchat maltu, bourat nebo vozit materiál. Těm se říká pomocní stavební dělníci.

Zednická práce má sice jasně danou charakteristiku, ale záleží na dovednostech každého zedníka, takže spektrum služeb každého jednotlivce se liší. Můžete se tedy případně optat, zda zvládne i jiné práce než ty zednické a třeba nebudete muset shánět další pracovní sílu.

Nabídka zednických prací na Českolipsku

Práci zedníka jsme si již představili. Co si ale máte představit pod jednotlivými činnostmi, jako je **štukování, omítnutí, položení dlažeb a podobně? To se dočtete dále. Možná si říkáte, že to jako laik nevyužijete, ale toto seznámení se s daným oborem jistě oceníte, až budete stavět či renovovat.

Zednické práce – zdění Česká Lípa

I když dům je složitá konstrukce, kde se spojuje v realizační sféře několik profesí, tak to, co je pro laiky nejvíce viditelné, má na svědomí zedník. Nosné stěny a celá základní stavba totiž připadá jemu. Dle typu materiálu zedník postaví zdi dle daného projektu, čímž zajišťuje statické opory domu. Rovněž může stěny zateplit anebo jinak izolovat, aby jste byli chráněni od okolního prostředí. Nebo také okolní prostředí od vás, když máte třeba rádi hlasitou hudbu. V této fázi se do zdí vpravují i různé rozvody, ať už se jedná o elektřinu, vodu či plyn. Aby hrubá stavba, kdy jsou vidět cihly a malta, nebyly vystaveny na odiv, tak se celý prostor zakryje štukem či omítkou.

Zednické práce – štukování Česká Lípa

Štuk jako materiál je hrubá hmota malty, která má zrnitou strukturu. Dnes je tato hmota celkem hladká, ale dříve se vyráběla ještě za pomocí příměsí různých přídavků, které dopomáhaly k hrubšímu charakteru hmoty. Tou se totiž vytvářela jednak základní vrstva na zdech, ale pak se postupně po částech přikládaly další nánosy, kterými se vytvářely různé ornamenty a tvary. V současné době se maltou ale spíše vyhlazuje povrch stavěných zdí, kdy se nanese už jen finální nátěr. Štuk jako takový má převážně složení z vápna, cementu nebo křemičitého písku. Pokud bychom šli ale z hlediska posloupnosti, tak štuk je již svrchní nátěr. Ten spodní může ještě tvořit omítka.

Zednické práce – omítnutí Česká Lípa

Omítka je formou úpravy zdí, které se považují za ty finální. Jedná se o silnou vrstvu, která zajišťuje odolný přechod mezi zdivem a konečným nátěrem. Je to dobré nejen z hlediska estetičnosti, ale takto se i lépe udržuje teplota v místnosti a to nejen z důvodu, když je pod omítkou izolace. I bez izolace se přeci jenom takto zabraňuje snadnému prostupu nízké teploty, kterou přenášejí cihly či jiné betonové základy. V případě omítky se rozlišuje prostředí, pro které je využita. Buď se může jednat o interiér domu a nebo exteriér. Venkovní fasáda musí být odolnější vůči povětrnostním vlivům, zatímco vnitřní by zase neměla dráždit některými substancemi, které může vylučovat apod. Co se týká složení, tak klasická omítka je zhotovena ze směsi vápna a vody, někdy se přidává i cement. S nadsázkou lze říci, že tak, jako existují v potravinářství instantní produkty, tak ve stavebnictví se výrobky tohoto typu objeví. To se týká i směsí na omítku, které se prodávají a vy nebo zedníci si nemusíte lámat hlavu se sháněním každé složky malty. Další výhodu pak je, že existují i směsi, které mohou řešit i různá specifika. Pokud nechcete, aby vaše zdi trpěly vlhkem a nevytvářely se plísně, tak si takovou směs můžete pořídit. Stejně tak se vyrábějí i směsi, které mají tepelné izolační vlastnosti, což je zase krokem vpřed.

Co se týká samotného omítnutí, tak se někdy stává, že omítka na základní zeď nepřilne. Je to dáno tím, že nejlepší podklad pro omítku je drsný povrch, proto se nejprve na postavené cihly nastříká nerovnoměrně cement. Pokud ale ani to nestačí, tak se na zeď položí kovové pletivo a až na něj se nanese omítka. Ta se nanáší v několika vrstvách, až je postupně hladká a potom se povrch může natřít.

Zednické práce – betonářství Česká Lípa

Beton je pevná hmota, která má spousty využití, které přesahují i stavební práce kolem obydlí. Pokud se budeme držet ale sféry kolem staveb, tak zde se jedná buď o vybetonování konstrukcí, zhotovení různých panelů nebo desek. Jednotlivé panely pak slouží k výstavbě domů, ale lze beton využít i jako pokládku různých chodníků kolem domů. Beton je směsí nejčastěji cementu, kamenných zrn a vody. Pak existují i různé mutace, kdy se do směsi přidávají i další přísady. Výhodou betonu je především jeho pevnost, odolnost a těsnost. Zároveň se s materiálem dobře manipuluje, takže se bez problémů přizpůsobí povrchu.

Zednické práce – obkladačské práce Česká Lípa

Obklady jsou velmi praktické z hlediska údržby. Pokud si necháte udělat v koupelně dlaždicové obložení, tak se vám bude nejen snadněji udržovat čistota interiéru, ale rovněž se zamezí vzniku plísní, které se jinak tvoří na zdech. Stejně tak má obklad využití i v kuchyni, kdy zase z výparů z vaření vytvářejí na zdech nepěkné fleky a mastné skvrny, které z omítky samozřejmě smýt nemůžete a jinak odstranit nejdou. Co se týká venkovních obložení, tak i zde má svůj účel, protože v přízemních výškách ochrání fasádu od bahna a jiných faktorů. Rovněž ale může být obkládka velmi efektní, kdy si můžete na domě nebo chodníčku vytvořit originální terén.

Zednické práce vám přinášejí kvalitní péči o váš domov. Je spousta věcí, které zvládnete kolem domu sami, ale jistě uznáte, že zkažený nátěr na omítce nebude mít tak fatální důsledky jako špatně udělaná statika zdi. Pokud máte problém již v základu, tak pak se potíže budou táhnout celou životnost objektu. Abyste tedy nemuseli bourat, tak složité věci nechte na odbornících – zednících.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13029 (magazinpodnikani.cz#813)


Diskuze a zkušenosti

Pavlína Lauerová | 05.01.2017 10:46
Dobrý den, chci upozornit na podvodné jednání této firmy. Vyinkasovala zálohu na materiál, dodala pouze část materiálu a na práce vůbec nenastoupila. Nekomunikuje. Nejsme bohužel první případ. Dluží nám velkou částku peněz. Vyhněte se mu obloukem !


Přidat komentář