Zednické práce a rekonstrukce - okres České Budějovice

Jestliže jste se rozhodli pro rekonstrukci domu nebo bytu, je nutné si uvědomit, že výsledný efekt se z větší části odvíjí od kvality provedených zednických prací. Z tohoto důvodu je nutné opravdu pečlivě volit kvalitního zedníka.

Zednické práce, zednická firma v Českých Budějovicích

Zednické práceAsi žádná stavba či rozsáhlejší rekonstrukce se neobejde bez zednických prací, které musí být kvalitně a precizně provedeny. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně rozsáhlou skupinu prací, je vhodné si na takové práce domluvit zručného zedníka či zednickou firmu s odbornými znalostmi a dostatkem zkušeností. Šikovný a zkušený zedník musí ovládat opravdu pestrou škálu nejrůznějších stavebních prací, které provázení stavbu domu od výstavby základu, až třeba po konečné obložení koupelny.  Opravdový řemeslník musí také v neposlední řadě sledovat nové trendy a technologie ve stavebnictví, které se neustále vyvíjejí. Mezi zednické práce lze tak například zařadit zdění, omítání, štukování, suchá výstavba pomocí sádrokartonu, obkladačské práce, zateplení a mnoho dalšího. Pokud chcete mít krásné rovné zdi, funkční izolaci či precizně obloženou koupelnu, zcela jistě svěřte tyto odborné práce do rukou skutečného profesionála.

Rekonstrukce domů a bytůRekonstrukce domů a bytů okres České Budějovice

Vzhledem k tomu, že většina starších domů a bytů nesplňuje současné požadavky na moderní a pohodlné bydlení, přistupuje stále více majitelů k jejich rekonstrukcím. Rekonstrukce domů většinou spočívá nejen v přestavbě a zmodernizování interiéru, ale často také v celkovém zateplení domu a tím snížení nákladů na vytápění. Jedná se tedy o výměnu oken a dveří, zateplení fasády, případně rekonstrukci a zateplení střechy. V bytech se často přistupuje k celkové rekonstrukci zastaralého a nevyhovujícího bytového jádra. Při těchto rozsáhlejších rekonstrukcích dochází k bourání a opětovnému vyzdění nových příček, často za použití sádrokartonu, vznikají nové podhledy, montují se nové obložkové zárubně, vnikají nové omítky, podlahy, apod. Při těchto rekonstrukcích se zcela jistě nevyhnete elektroinstalačním pracím, je nutné zrenovovat rozvody vody, odpady, topení a mnoho jiného. Samozřejmostí jsou také obkladačské a malířské práce. Pokud jste se pro takovou rekonstrukci rozhodli, není špatné oslovit firmu, která provádí rekonstrukce tzv. na klíč, díky čemuž nebudete muset pracně shánět další firmy, např. instalatéry, elektrikáře, apod.

koupelnaRekonstrukce bytového jádra, odstranění umakartu

Stará umakartová bytová jádra naprosto nevyhovují současným nárokům na moderní bydlení. Jejich přestavbou získají majitelé bytů nový, moderní a hygienicky čistý prostor bez plísní a umakartu. Rekonstrukce bytových jader začíná bouracími pracemi, kdy se odstraní staré příčky, obklady, apod. Jakmile se dokončí veškeré bourací práce a odveze se veškerá suť, dochází k opětovnému vybudování nových příček, za použití moderních materiálů. Před rekonstrukcí je nutné si vše důkladně promyslet a naplánovat, uvědomit si kde chcete mít vanu, sprchu, umyvadlo, pračku, apod. Určitě není špatné oslovit nějakého projektanta, který vám vše pomůže dokonale naplánovat. Během samotné rekonstrukce je nutné vybudovat nové rozvody vody, novou bezpečnou elektroinstalaci, rozvody vody, nové odpady, vzduchotechniku a další. Po tomto se provede instalace vany, sprchového koutu, WC, dále nalepení obkladů a dlažby, případně snížení stropu. Při tvorbě nového bytového jádra je možné si u specializované firmy nechat vytvořit počítačovou vizualizaci, díky čemuž si vše lépe představíte.

Stavitelství Zeman

 

Hledáte-li odborníky v oblasti stavitelství, neváhejte kontaktovat firmu Stavitelství Zeman s r.o. Firma Stavitelství Zeman s r.o. se od roku 2005 úspěšně pohybuje v oblasti stavební činnosti a poradenství. Firma má skvělé reference a spokojené zákazníky. Kontaktujte na:

Adresa: Dr. Bureše 1251/9a, České Budějovice 370 05

Tel.: +420 773 596 995

Email: info@stavitelstvizeman.cz

Web: http://www.stavitelstvizeman.cz/

 

Firma se specializuje na:

  • zednické práce
  • bytová jádra
  • půdní vestavby
  • zemní práce
  • zednické práce
  • bytová jádra
  • půdní vestavby
  • zemní práce

Obkladačské práceObkladačské práce okres České Budějovice

Mezi zednické práce, které vyžadují bezesporu značnou řemeslnou zručnost a šikovnost, patří mimo jiné i pokládka obkladů, nejčastěji keramických. Keramické obklady a dlažba se nejčastěji aplikují do koupelen, kuchyní, apod. V současné době je na trhu nepřeberná škála různých typů obkladů, ať již se jedná například o klasický rustikální styl či moderní a oblíbené velkoformátové obklady. Klasické dlaždice bývají často doplněny o různé dekory, listely apod. Díky dobře zvoleným a odborně položeným obkladům se z vaší staré nevyhovující koupelny stane luxusní designová záležitost, v které budete rádi trávit čas a relaxovat. Obklady a dlažba jsou k dispozici také s různými povrchovými úpravami, přičemž některé typy mohou být dokonce i mrazuvzdorné. Jak je již výše zmíněno, aby vaše draze koupené obklady opravdu vynikly a nedošlo k jejich znehodnocení, je nutné pečlivě si vybrat šikovného řemeslníka, který má nejen odborné znalosti, ale také dostatek zkušeností. V současné době nabízejí zákazníkům prodejci keramických obkladů a dlažby ve svých vzorkových prodejnách dokonce i počítačovou 3D vizualizaci.

Zateplení fasádyZateplení fasády na Českobudějovicku

Jak je již v článku zmíněno, spousta majitelů domů přistupuje často k rekonstrukcím z důvodu snížení výdajů za energie. Součástí takové rekonstrukce je tak zateplení fasády. V dnešní době existuje několik typů zateplovacích systémů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Správně zvolený a odborně aplikovaný zateplovací systém je schopen v některých případech uspořit dokonce až 50% nákladů na topení. Správně provedené zateplení má i další nesporné výhody, mezi které například patří nový hezčí vzhled fasády a tím i celého domu. Zateplení také pomůže odstranit kondenzaci vodních par, čímž se významně omezí vznik a šíření plísní. Dobře zvolené zateplení také významně sníží teplotu v domě během horkých letních dnů. Aby byl zateplovací systém co nejúčinnější, je nezbytné oslovit odborníka, který vám pomůže zvolit ideální a nejvhodnější druh zateplení na konkrétní dům.

Zateplovací systémy - polystyren, minerální vlna

Dnešní zateplovací systémy umožňují zateplit dům nejen zvenku, ale dokonce i zevnitř, což je vhodné zejména u historických objektů. Vnější zateplení se provádí zejména za použití polystyrenu nebo za použití minerální vlny. Kvalitně a odborně provedená vnější izolace fasády dodá vašemu domu tzv. nový kabát, zbavíte se tepelných mostů a samozřejmě v první řadě výrazně uspoříte za energii. Zateplování se provádí tzv. provětrávaným čili nekontaktním způsobem, kdy mezi jednotlivými vrstvami zateplovacího systému je odvětrávací vrstva, která odvádí vlhkost ven od zdi. Dalším způsobem je tzv. kontaktní způsob, který je jednodušší a není tak finančně náročný. Při aplikaci tohoto zateplení se systém lepí nebo kotví přímo na zeď, díky čemuž vznikne nepropustná bariéra pro vodní páry. Abyste měli jistotu, že jste zvolili ten nejideálnější způsob zateplení, je důležité se poradit s odborníkem. Odborník vám také může poradit s opatřením, které zvýší odolnost nové fasády.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13879 (magazinpodnikani.cz#2853)


Přidat komentář