Zateplování rodinných domů

Bydlení ve vlastním přináší nespočet výhod. V rámci Vašeho bydlení si však můžete užívat nejen soukromí, ale také tepelného komfortu spojeného s nižšími provozními výdaji v rámci topné sezóny, a dále lepšího komfortu i během letních dnů.

Zateplování rodinných domů v rukách odborníka

Hovoříme-li o tepelném komfortu při současném ušetření financí, pak nemáme na mysli nic jiného, než efektivní zateplení rodinného domu. Díky kvalitnímu zateplení si totiž budete moci užívat lepší tepelné pohody, aniž by se Vaše „rozmazlování“ negativně promítlo na výdajích během chladných podzimních až jarních dnů. Rozhodnete-li se pro zateplení domu, pak získáte další bonus v podobě zvýšení tržní hodnoty nemovitosti, ale také delší životnosti. Ještě váháte, zda jít do zateplení, nebo opětovně, tak jako předchozí rok, čekat na vyúčtování za teplo, které Vám spíše přidělává vrásky na čele, než radost

Zateplování rodinných domů odvětrávaným systémem

Zabýváte-li se otázkou, jak ušetřit náklady spojené s energií, pak pro Vás může být více než vhodným řešením zateplení rodinného domu odvětrávaným systémem. Kvalitně, správně provedené zateplení plní hned několik znaků, jednat se postará o izolaci tepla, dále o odvod vlhkosti, o ochranu vůči vnějším vlivům, a v neposlední řadě přináší vyšší estetický dojem objektu. V rámci zateplovacích systémů se můžete setkat s dvěma základními druhy. Jednak se jedná o kontaktní způsob zateplovacích systémů, a pak bezkontaktní způsob zateplovacích systémů. V druhém případě se jedná o zateplení, které disponuje pro odvětrávání tzv. vzduchovou mezerou, kdy pak hovoříme o odvětrávané fasádě.

Vhodnost zateplování odvětrávaným systémem pro vlhké domy

Každý objekt může být zcela jiný, a tím nemáme na mysli jen velikost, dispoziční řešení, jeho umístění. Některé objekty se mohou potýkat s vlhkostí, což může časem jedině vyústit v existenci plísně. Plíseň však není jen estetickou záležitostí, která by kazila dojem z pohledu na objekt. Plíseň je zdraví škodlivá, a nelze jí nikterak podceňovat. Zvolíte-li si zateplení rodinného domu odvětrávaným způsobem, pak de facto získáte 2 v 1. Nejenže docílíte, aby již nedocházelo k úniku tepla, ale také se zbavíte již existující plísně, a zároveň učiníte preventivní krok, aby se další plíseň u Vás doma neobjevila.

Zateplování rodinného domu- zabránění úniku tepla

I když si pořídíte nová okna, balkónové dveře, a zvolíte si skutečnou profesionální firmu, která si dá na výměně oken a dveří záležet, nemusíte se v konečném důsledku zbavit problému v podobě úniku tepla. K docílení požadovaného efektu Vám může chybět zateplený dům. Zateplovací systém se efektivním způsobem postará, aby nedocházelo k nežádoucím únikům tepla.

Zateplování rodinného domu – eliminace plísně

Výše jsme se dotkli jedné z výhod, kterou zateplení rodinného domu odvětrávacím systémem nabízí. Zateplování rodinného domu, konkrétně pak v podobě odvětrávané fasády, tak není jen o úspoře financí v nadcházejících letech, ale také o ochraně toho nejcennějšího co máte, tj. Vašeho zdraví. Chcete-li eliminovat vznik plísně, pak určitě zvažte možnost zateplování rodinného domu odvětrávacím systémem. Odvětrávané fasády jsou totiž doporučované pro objekty, které sužuje vlhkost. Možná nyní budete namítat, že bydlíte v postarším objektu, ne v žádné novostavbě, a tak plíseň, která se Vám již v domě objevila, usídlila, je stálou a nevratnou záležitostí. Opět pro Vás máme dobrou zprávu, kdy zateplování rodinného domu odvětrávacím systémem je vhodné nejen pro novostavby, ale i pro starší zástavby. Plíseň tak může být skutečně minulostí.

Odvětrávaný systém zateplování domu – volné proudění vzduchu

Proč byste měli dát přednost odvětrávané fasádě, před jiným způsobem zateplení, respektive systémem zateplení? Odvětrávané fasády umožňují objektu, aby volně dýchal. Mezi samotnou fasádou a objektem tak může díky bezkontaktnímu systému volně proudit vzduch. Určitě Vás také potěší informace, že montáž zateplení je nezávislá na právě panujícím ročním období. Jinými slovy se můžete pro zateplení rozhodnout, ať je právě léto, nebo podzim, či zima.

Nezbytné připravení podkladu před zateplením rodinného domu

Než může dojít k zateplení rodinného domu, je třeba zhodnotit stav podkladu, a náležitě ho připravit, respektive přijmout konkrétní opatření. V případě, že je například podklad zaprášený, mastný, velmi savý, jsou na něm výkvěty, trhliny, spáry, či lze spatřit biotické napadení, puchýře, odlupování aj., pak ve všech těchto případech se musí nejprve učinit potřebné řešení, než dojde k založení vybraného systému zateplení.

Montáž střešních oken

Uvažujete nad tím, že byste z půdního prostoru, doposud nevyužitého, zbudovali další obytnou místnost? Bydlíte v rodinném domku, chalupě, kde je prostorná půda, bohužel se však u ní potýkáte s nemožností potřebného vyvětrání, vpuštění denního světla? V obou případech pro Vás může být zajímavá nabídka montáže střešních oken. Díky střešním oknům nejenže vpustíte potřebné světlo do prostoru, ale také se postaráte o nezbytné větrání. Jak v případě montáže, tak výběru střešních oken, se můžete obrátit na specializovanou firmu, která Vám nabídne kompletní balíček služeb, a to včetně pokrývačských a klempířských prací.

Pokrývačské práce

I když se říká, že se dům neobejde bez základové desky a střechy, pak každičký komponent domu je stěžejní pro jeho funkčnost a Váš komfort bydlení. Pokud bychom zůstali u střechy, pak zde je třeba zajistit, aby došlo k provedení kvalitních pokrývačských prací. Profesionální pokrývačská firma Vám doporučí nejvhodnější střešní krytinu v závislosti na tvaru střechy, na místě, kde je objekt postaven, ale také v závislosti na Vašich možnostech. Pokrývačské práce se pak mohou týkat nejen zhotovení nové střechy, respektive nové pokládky, ale i v rámci oprav a rekonstrukcí. Profesionální a spolehlivá firmy dodržuje a ctí veškeré předepsané normy, což se pozitivně odrazí na výsledku jejich práce.

Klempířské práce

Na pokrývačské práce úzce navazují práce klempířské. Ke klempířským pracím patří například pokládka plechové krytiny, montáž hromosvodu, výroba okapu, oplechování střechy, lemování, oplechování průčelí objektu aj. Jak pokrývačské, tak klempířské práce se bez sebe neobejdou. Jinými slovy, střecha by v maximální míře neplnila svůj účel, pokud by byla opomenuta důležitost pokrývačské, nebo klempířské práce. Tuto skutečnost si uvědomuje znalá firma, která Vám může provést pokrývačské, klempířské práce, a u které máte jistotu, že po dokončení Vám nebude do domu zatékat, ale budete se moci z kvalitně hotové střechy těšit dlouhá léta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14245 (magazinpodnikani.cz#3222)


Přidat komentář