Zámečnické a svářečské práce - Fryčovice

Není zámečník jako zámečník. Ostatně, to platí pro každé řemeslo. Pohled na zámečníka, jako takového, může být značně zkreslený. Pojďme se v článku podívat blíže na práci profesionálního zámečníka.

Možná jste totiž mohli narazit v obchodním centru na stánek, kde je možné si nechat přidělat klíče. Ano, to je sice práce zámečníka, ovšem jen jedna z mnoha. Můžete vybírat mezi zámečníkem, který se oboru přímo vyučil, konkrétně se jedná o obor strojní mechanik. A pak mezi** zámečníkem**, který nabízí zámečnické práce, ovšem vyučen v oboru není. Komu dáte přednost Vy?

Profesionální strojní mechanik Fryčovice

Ten, kdo se vyučí v oboru strojní mechanik a úspěšně ukončí studium, složením potřebných zkoušek, pak získá výuční list v oboru strojní mechanik. A bude se moci uplatnit v profesích, jako je právě zámečník (strojní zámečník, provozní zámečník, montér zámečník, stavební zámečník) aj. Kromě toho, v rámci samotného studia, získá příslušný jedinec, který se učí v oboru strojní mechanik, svářečský průkaz, a to pro svařování v ochranné atmosféře CO2. Díky tomu, se může jedinec věnovat zámečnickým i svářečským pracím v jednom.

Nabídka zámečnických prací ve Fryčovicích

Zámečník, který se může pochlubit několikaletou praxí v oboru, Vám může nabídnout celou škálu služeb. Mezi ně se kupříkladu řadí opravy dveří, zámků po vloupání – výměna kování – výměna vložek – otevření zabouchnutých dveří u auta – otevření zabouchnutých dveří od bytu – montáž bezpečnostních dveří – výměna vstupních dveří, a to včetně zámku – oprava vstupních dveří, a to včetně zámku – sjednocení veškerých vložek na jeden klíč – vyndání zalomeného klíče od vstupních dveří – montáž elektromagnetických zámků – montáž cylindrických vložek - montáž samozamykacích zámků – otevírání volantových tyčí – otevírání trezoru – sestavení vložek zámku podle klíče – výroba klíče dle zámku – stavba generálního i hlavního systému vložek – poradenství v oblasti klíčů – poradenství v oblasti zabezpečení dveří aj.

Otevření zabouchnutých dveří od bytu Fryčovice

Ten, komu se stala nepříjemnost v podobě zabouchnutých dveří, jistě ví, jaké to je stát bezradně před dveřmi a nemít klíč od bytu. A dle Murphyho zákonů se tato příhoda stává, když například jdeme vynést odpadky, vyvenčit psa apod. Takže jsme podomácky oblečeni, častokrát jen v pantoflích a v drtivé většině případů nemáme s sebou ani mobil. Jak ven z této šlamastyky? V prvé řadě je důležité zachovat chladnou hlavu. Samozřejmě, ono se to říká, když zrovna nejsme v dané situaci.

Snahou by mělo být se snažit dovolat na někoho z  rodiny, který by měl kontakt na Vámi vybraného zámečníka. Z toho vyplývá, že je lepší mít, tzv. pro strýčka příhodu, zjištěný kontakt na řemeslníka, kterému budete moci zavolat. A pak je ještě třeba mít „pojištěný“ druhý případ, a to tak, že tento kontakt dáte minimálně jedné osobě z Vaší rodiny. Je to zcela prosté, když si totiž zabouchnete dveře od bytu, tak Váš vlastní telefon s největší pravděpodobnostní mít nebudete. A také, troufneme si říci na sto procent, nebudete mít ani vizitku, či číslo na zámečníka zrovna v kalhotách, které budete mít na sobě.

Otevření zabouchnutých dveří od auta Fryčovice

V podstatě se jedná o podobný případ, takže se nemusíme o něm rozepisovat. Co je však dobré zmínit je to, že ať už se stane tato nemilá událost, ovšem celkem rychle řešitelná, tak buďte připraveni, že po Vás bude chtít zámečník nějaký doklad, že v daném bytě/ domě skutečně bydlíte. A co se týká auta, tak zase doklad, že jste majitelem auta.

Sjednocení veškerých vložek na jeden klíč

Také si připadáte někdy, nebo povětšinou jako klíčníci? Kolik klíčů obnáší Váš svazek? A když jdete ven, tak máte klíče v kabelce, tašce nebo v kapse? S tíhou svazku klíčů a současně s jeho objemem již může být konec. Nechte si** sjednotit vložky i zámky, a to na jeden jediný klíč**.

Fryčovice montáž cylindrických vložek

Hledáte-li nejvyhledávanější produkt, co se týče uzamykání dveří u bytů, pak to jsou cylindrické vložky, jež mohou být jednostranné, oboustranné, s knoflíkem. Ať už jsou Vaše dveře jakékoli tloušťky, žádný problém pro cylindrické vložky, které se totiž vyrábí pro rozličné tloušťky.

Co se týká úrovně zabezpečení cylindrické vložky, tak ta se řídí tzv. pyramidou bezpečnosti. Konkrétně se jedná až o čtyři úrovně dokonalého zabezpečení. V případě, že by stál před Vašimi dveřmi lupič, pak neuspěje, pokud se pokusí o odvrtání, vytržení, vyhmatání planžetou aj.

Tak, jakou máte Vy namontovanou vložku u dveří? A jaké bezpečností třídy je Vaše cylindrická vložka?

Bezpečnostní třídy cylindrických vložek

U cylindrických vložek můžete volit mezi čtyřmi** bezpečnostními třídami.** První bezpečnostní třída představuje základní míru ochrany Vašeho bydlení. Jedná se o tzv. provizorní uzamknutí. Druhá bezpečnostní třída již představuje střední ochranu Vašeho bydlení. Tento typ zabezpečení cylindrických vložek se používá například pro vstupní branky, společné prostory v domě aj. Třetí bezpečností třída nabízí vysokou ochranu Vašeho bydlení. A pak zde máme poslední čtvrtou bezpečnostní třídu, která je co do ochrany nejvyšší.

Fryčovice montáž samozamykacích zámků

Neslyšeli jste ještě o** samozamykacích zámcích**? Jejich princip spočívá v tom, že když je zavřete, tak se nejen zavřou, ale také zamknou. U samozamykacích zámků můžete volit mezi elektromotorickými a elektromechanickými.

Co do ceny, tak elektromotorické jsou dražší. Obecně samozamykací zámky vynikají významnou odolností vůči narušení. Zámky můžete otevírat buď klíčem, nebo kartou, či čipem. Záleží pouze na Vaší volbě. Co víc, zámky mohou být propojeny i s domácím telefonem, či telefonní ústřednou.

Chcete mít jistotu, aby skutečně nikdo nepovolaný neměl přístup do Vašeho domu, či Vaší firmy? Pak si nechte vyrobit tzv. systém generálního klíče. Tento systém může obsahovat takový počet zámků, dle zadání kompetencí. V případě, že by někdo přišel, s tím, že potřebuje náhradní vložku, zámek, nebo klíč, nebude to možné, tedy jen v případě, pokud „onen“, není samotný majitel systému. Systém generálního klíče tvoří samotný generální, pak hlavní a vlastní klíč. Jen majitel systému může určit oprávnění vstupu klíčů, a to do jednotlivých skupin, čímž dojde k definici samotného uzamykacího schématu daného objektu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13539 (magazinpodnikani.cz#1942)


Přidat komentář