Zakázková výroba nábytku - Vysočina

Pokud sektorový nábytek nevyhovuje vašemu vkusu nebo jen nemůžete sehnat vhodný rozměr či tvar, který by plně odpovídal prostoru, do kterého je určen, potom je nejlepším řešením nechat si nábytek vyrobit na zakázku.

Nábytek doma, nábytek v komerčních objektech

Nábytek je funkčním vybavením obytných i neobytných prostor, které slouží k různorodým činnostem od relaxace, přes činnost užitkovou, či jako prostředek práce. Plní také funkci estetickou a lze říct, že v neposlední řadě vypovídá o společenském postavení majitele.

Nábytek vyrobený na míru dokáže využít prostor tím nejlepším způsobem, a proto také prostor také maximálně šetří. Je totiž možné vyrobit nábytek, který svými rozměry bude přesně zapadat do jinak nevyužitého rohu či zákoutí v místnosti. V takzvaném hluchém místě, kam by se jinak nic nevešlo, tak může vzniknou například funkční úložný prostor. Výrobu atypického nábytku na míru tak často využívají především uživatelé malometrážních či nestandardně řešených bytů.

Zakázkový nábytek lze vyrobit v přesně takových rozměrech, tvarech, materiálech a barvách, jaké zákazník vyžaduje. Nábytek vyrobený na míru se na 100 % přizpůsobuje dispozici daného bytu, ale také vkusu a estetickému cítění jeho obyvatele. Na rozdíl od sériové výroby je tak každý kus originálem.

Zakázkově vyrobený nábytek dosahuje té nejvyšší možné kvality a odpovídá přesně na míru našemu životnímu stylu, potřebám a požadavkům. Tím nám pomáhá dotvořit náš domov po funkční i estetické stránce k naší naprosté spokojenosti.

Jaká je cena nábytku na míru na Vysočině

Pokud srovnáme zakázkovou výrobu s těmi prodejci nábytku, kteří se snaží mít nejnižší cenu, potom zakázková výroba bude působit draze. Pokud bychom ale navštívili prodejnu s nábytkem, který má jiné výhody než jen nízkou cenu, jako například. kvalitní materiály či vysokou užitnou hodnotu, potom zjistíme, že je cena nábytku na zakázku na podobné či stejné úrovni v kvalitnějších obchodech s nábytkem. Musíme tedy srovnávat srovnatelné a nebrat v úvahu jen cenu, ale především kvalitu nábytku a v souvislosti s tím dobu, po kterou nám bude dobře sloužit. Nábytek vyrobený na míru našemu bytu, vkusu i možnostem tak oproti velkovýrobě ztělesňuje ideální poměr ceny a kvality.

Výroba dřevěného nábytku - buk, dub, ořech, bříza

V dnešní době jsou pro výrobu nábytku využívány rozličné druhy dřeva. Bezpochyby nejlepší je ovšem dřevo tvrdší. Mezi nejpoužívanější proto patři především:

  • Buk - má výraznou a harmonickou kresbu, která působí velice přirozeně a atraktivně. Jeho výhodou je také dostupná cena. Je to ideální dřevina při použití v ložnicích. Při sušení se buk lehce spaří, aby se dosáhlo příjemného narůžovělého odstínu dřeva a zvýšila se harmonizace - sladění barev jednotlivých hranolů.
  • Dub - dubové dřevo patří k tvrdším dřevinám, je velmi trvanlivé a má výraznou, příjemnou vůni. Dubové dřevo má dobrou tvarovou stálost i ve vlhkém prostředí.
  • Akát - je velmi tvrdá dřevina vhodná i pro venkovní použití. Texturou připomíná dub, je však tvrdší. Barva je ze začátku trochu více do zelena, ale přibližně po půl roce až roce se zelená barva vytratí a dřevo se barvou velice přiblíží dubu. Akát je ideálním dřevem pro nábytek na terasy.
  • Bříza – je velmi atraktivní světlé dřevo, vyhledávané pro svou příjemnou vlnitou strukturu. Do světlého dřeva však mohou zasahovat tmavší výběžky jádra. Tvrdostí patří bříza mezi tvrdé dřeviny, je však měkčí než buk.
  • Ořech americký - dřevo ořechu amerického je krásné s bohatou strukturou, ceněné je především pro vlnitý charakter textury. Některé části dřeva jdou na pozadí až do fialové barvy s čokoládovou barvou v pórech a létech. Jádrové dřevo je výrazně světlejší a jde až do žluté. Dřevo nepatří mezi nejtvrdší dřeviny, ale má výbornou tvarovou stálost, je velmi trvanlivé a má příjemnou vůni. Velmi často se používá i jako dekorativní dýha. Ořechové dřevo po letech používání vytváří na povrchu lesklou patinu.
  • Jasan – je tvrdé ale přitom pružné dřevo světlé krémové barvy. Ve formě dýhy bylo široce rozšířené zejména v 60. letech. Přesto se nejvíce používá pro sportovní potřeby, např. pro výrobu baseballových pálek či luků. Dřevo je světlejší a tvrdší než buk, má zároveň vyšší pružnost než dub, což ho činí velice atraktivním pro výrobu nábytku.
  • Javor - dřevo s podobnými charakteristikami jako jasan s tím, že javorové dřevo je světlejší, tvrdší i pružnější. Javor se používá např. pro výrobu bowlingových drah. Svými vlastnosti vyniká nad všemi nabízenými dřevinami. Dřevo je světlé jako bříza s tím, že i barva jádra je takto světlá, tvrdostí výrazně předčí i dub a svou pružností jasan.

Výroba nábytku na zakázku z dýhy Vysočina

Dýha vzniká loupáním nebo krájením dřeva na tenké plátky o síle 0.6 až 3 mm. Nejčastěji se dýhy lepí na dřevotřískové desky, překližky nebo se vkládají dekorativně do různých profilových výplní. Dýhu e může použít dekorativně i na celomasivním nábytku. Výhoda dýhy spočívá především v tom, že olepená plocha je tvarově stálá. Existuje velký výběr druhů dřevin a u dekorativních účelů lze efektně vytvářet kontrastní nebo barevně doplňující plochy.

Svou funkci plní tedy na velkých plochách výplní křídel skříní nebo na korpusech skříní. Odýhovat lze také tvarované plochy např. čela postelí. Dýhovaným materiálem lze také zakrýt korpus postele a vytvořit velký úložný prostor. K dekorativním účelům je možno dýhu využít na ohranění hran masivu, barevně doplnit plochy např. u nočních stolků, psacích stolů nebo barevně doplnit čela postelí, vyskládat vnitřky zásuvek či skříněk a podobně. Dýhy z různých dřevin zušlechťují a zhodnocují podkladový materiál. Celomasivní nábytek doplněný o vhodně vykládané dýhy se stává součástí bydlení pro celé generace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13611 (magazinpodnikani.cz#2097)


Přidat komentář