Začištění plastových oken - Nymburk a okolí

Špatně provedená montáž plastových oken znamená řadu problémů do budoucna. Zadržování vlhkosti, plísně, unikání tepla i nižší životnost oken. Problémům předejdete výběrem kvalitní a odpovědné firmy.

Stará a nedostatečná okna, výměna oken Nymburk

Okna dnes nejsou jen přívod světla, větrání a dekorativní část domu. Základem je jejich** kvalita**, která určuje náklady za roční spotřebu energií i tepelnou pohodu uvnitř domu. Jejich** vzhled** je však také důležitý. Umí udělat ze smutného a šedivého domu veselý a krásný barevný domov. Starší okna mají mnoho vad. Hlavními je malá těsnost, táhne jimi, netěsní dostatečně venkovní hluk, uniká jimi teplo, špatně se zavírají. Jejich nevýhodou jsou i omezené stínící prvky. Řešením je výměna oken. Velmi důležité ovšem je, jaká okna zvolíte a kdo vám provede jejich výměnu.

Výměna okna

Montáž nových oken Nymburk a okolí

Jak vybrat nejlepší okna pro váš domov, vám zřejmě nikdo nepoví. Na trhu je celá řada možných typů a druhů oken, které jsou z nejrůznějších materiálů. Volit můžete okna plastová, dřevěná, hliníková nebo kombinaci různých materiálů. Která však jsou ta pravá? Každý materiál má své pro a proti. Dřevěná okna je nutné pravidelně udržovat a chránit před dřevokaznými houbami a brouky. Hliníková okna jsou velmi drahá. Plastová okna mají velmi širokou nabídku, ve které se jen těžko laik orientuje. Řešením může být oslovení firmy, která vám vybere okna pro váš domov, podle potřeby domu.

Plastová okna - dlouhá životnost, snadná údržba

Patří v poslední době k nejoblíbenějším, ale také nejčastěji instalovaným oknům. Není se co divit. Patří mezi okna s dlouhodobou životností, která se uvádí až 50 let. Navíc jsou bezúdržbová. Nemusí se natírat, ani nijak napouštět. Postačí pravidelné umytí saponátem. Pokud jsou plastová okna barevná, tak neblednou. Dnešní platová okna mají složku, ktePlastová oknará ovlivňuje právě možnost vyblednutí. A tak krása plastových okem vydrží po celá léta. Vynikající jsou i jejich technické parametry. Mají výbornou tepelnou i zvukovou izolaci. Jsou bezpečnější, odolávají výborně klimatickým vlivům. Nevadí jim mráz ani horko. Ani jedna situace nezpůsobuje křehnutí materiálu. Navíc mají** nové funkce,** které například usnadňují větrání. Vynikající je i mikrovětrání nebo jinak mikrocirkulace. Výhodou jsou již zabudované sítě proti hmyzu a také stínící technika. Prostě** vyměnit stará okna za plastová** se vyplatí ve všech pádech.

Příprava na instalaci plastových oken

Aby vám** okna** byla nainstalována co nejlépe, je nutná pečlivá příprava jejich okolí. Odborníci budou potřebovat především** prostor.** Tedy je nutné vyklidit okolí kolem oken. Mělo by se vyklidit i vše, co překáží na cestě k oknům. Nejprve proběhne demontáž oken, kdy bude nutné stará okna vynést ven. Pak bude zapotřebí přinést okna nová. Proto je dobré upravit prostor tak, aby nedošlo k úrazu, ani k rozbití oken nebo předmětů kolem přístupové cesty. Odborníci se při nošení oken nebudou moci přezouvat. Proto připravte i podlahu tak, aby se po ní mohlo bez problému chodit v botách. Předejdete tak poškození podlahy podřením. Vhodné je i přikrytí nábytku proti prachu folií. Tu je vhodné zatížit proti průvanu, který při výměně oken vzniká vždy. Proti průvanu je nutné také zajistit dveře.

Demontáž starých oken Nymburk a okolí

Nejprve se provede demontáž starých oken a zároveň se vynesou z bytu či domu, aby nezavazely. Pak se musí upravit okolí okenních otvorů. Ve většině případů se mění okna stejných rozměrů. Ovšem, pokud se okenní otvor zmenšuje, je nutné ho dozdít, pokud se naopak zvětšuje, pak je zapotřebí bourat. To však není až takový problém, poněvadž celé bourání vlastně sestává z vyřezání otvoru speciálním nářadím. Následuje příprava okenních otvorů, které je nutné před usazením oken začistit, případně i napenetrovat pro lepší přilnavost.Demontáž oken

Vsazení nových plastových oken Nymburk

Do připravených otvorů montéři usadí okna. Pak je přesně vyváží a zajistí ve všech bodech a rovinách.** Upevnění** se provádí šrouby nebo kotvami a následně se celý obvod plastových oken zapění speciální PUR pěnou. Nyní se nasadí křídla oken a montéři přistoupí k jejich seřízení. Upravit je nutné všechny těsnící gumy, dorazy, prvky, kterými se okna ovládají. Pokud máte malé děti, je možná instalace dětské pojistky. Nyní se instaluje vybraná stínící technika a také sítě proti hmyzu. Nakonec se vše vyzkouší, montéři vás naučí ovládat okna a odcházejí.

Nová okna a škaredá zeď?

Ovšem ke krásným oknům je ještě daleko. Chybí totiž jedna velmi důležitá část montáže oken a tou je** zednické začištění.** Bez něho se budete dívat na okna oblepená PUR pěnou a na neupravené zdi. Navíc nebudou okna těsnit tak, jak mají. Přichází tedy na řadu výběr kvalitní firmy, která vám dá zdi do pořádku. Nejlépe je, pokud si začištění plastových oken objednáte ihned po instalaci. Ideální je zvládnout vše v jednom, nebo maximálně ve dvou dnech. Tak celé práce nenaruší příliš chod domácnosti.

Nymburk a okolí zednické zapravení plastových oken

Zapravení oken může probíhat i s montáží parapetů, nebo také bez ní. Záleží na vaší objednávce. Klasické zednické zapravení lze provést ihned po zatuhnutí PUR pěny. To znamená, že následující firma může začít s prací ihned po odchodu montérů oken. Pokud firma usazuje i parapety, začíná vždy usazením vnitřního parapetu a pak venkovního. Někdy se usazují pouze vnitřní parapety a venkovní se řeší oplechováním klempířem. V tom případě vám parapet pouze vybetonují do roviny. Nakonec se začistí a utěsní veškeré vzniklé spáry. A okno je kompletně hotové.

Jak vidíte,** výměna oken** není až tak jednoduchá jak by se na první pohled mohlo zdát. Bez odborné firmy okna možná vyberete, ale určitě si je sami nenainstalujete. A ani nevyměníte stará okna za nová. A určitě je zednicky nezapravíte tak, aby vše bylo jako před výměnou a by bylo dosaženo všech potřebných parametrů, která okna mají mít. Pokud si však vyberete správné odborníky, pak vás čekají dlouhá léta v teple domova za krásnými a funkčními okny.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13887 (magazinpodnikani.cz#2861)


Přidat komentář