Voda, plyn, topení - Roudnice nad Labem a okolí

Plánujete modernizaci ve Vašem bytě, ať už v podobě celkové přestavby koupelny, nebo výměny radiátorů, instalace podlahového topení či montáže solárních panelů aj.? Obraťte se na zkušeného řemeslníka, který odvede kvalitní práci na profesionální úrovni.

Jak vodoinstalační, tak topenářské a plynařské práce skýtají celou škálu služeb. Již jen z toho důvodu ne všechny firmy nabízí komplexní nabídku. Firma může být kupříkladu o jednom zaměstnanci. Logicky se nabízí, čím má firma více pracovníků, tím nabízí i více služeb. To však tak nemusí být. Mohou se třeba soustředit na různé lokality aj.

Topenářské služby Roudnice nad Labem a okolí

S čím vším se můžete obrátit na topenáře? Topenář Vám opraví topenářské zařízení; dodá a nainstaluje kotle, topná tělesa, radiátorové topení, stěnové topení, podlahové topení. Zkušený a ochotný topenář Vám i poradí s výběrem toho nejvhodnějšího topení pro Vás, aby u Vás v bytě, domě docházelo k minimálním únikům tepla.

Radiátorové topení, podlahové topení, stěnové topení

Přestěhovali jste se do staršího bytu nebo bydlíte v bytě, kde je ještě původní radiátorové topení, v dnešní době ne zrovna již estetické. A kromě toho, výměna topení Vám přinese nejen větší estetiku, ale také úsporu na topení.

Radiátorové topení – jako takové představuje otopné těleso, jež je spojeno s trubkami, ukrytými v podlaze či ve stěně. Nejčastěji jsou radiátory, ať už staršího typu, nebo deskové, umístěné pod okny v příslušných místnostech.

Podlahové topení – oblíbený typ topení, který je volen do vstupních hal, předsíní, ale i koupelen, na toaletu, tj. všude do míst, kde chodíte bosí, nechcete nachladnout a cítit příjemné teplo od nohou. Podlahové topení představuje skvělé řešení, máte-li malé děti, které si rády hrají na zemi, v kleku, či chodí po čtyřech.

Stěnové topení – topení, jak již název napovídá, kdy trubky jsou zabudované do stěny dané místnosti.

Koupelnové radiátory – velmi oblíbené topení, tzv. žebříky, které nejen efektivně vytopí koupelnu, toaletu, ale je možné na nich sušit i drobné prádlo, nebo ručníky apod. Oblíbené jsou i z toho důvodu, že výrobci nabízí celou škálu jejich provedení – velikost, tvar, barevnost.** Koupelnový radiátor** díky svému vzhledu dokáže pozvednout vzhled koupelny. Koupelnový radiátor se dá jednoduše připojit na ústřední topení jako běžný radiátor. Ovšem je možnost i napájení radiátoru z elektrické sítě, kdy je poté možné si přitopit v koupelně i během letních dnů.

Vodoinstalační služby Roudnice nad Labem

A co se týká vodoinstalačních prací, s čím vším se můžete obrátit na odborníka, zabývajícího se vodou? Především se jedná o montáž rozvodů v plastu, montáž rozvodů v oceli, montáž rozvodů vody ze studní, čištění odpadů, rozvody kanalizace, zhotovení venkovních přípojek kanalizace a vody, výměna vodoměru, výměna stoupaček, výměna bojlerů, vrtání studny, rekonstrukce bytových jader, rekonstrukce koupelen, montáž domácí vodárny aj.

Plynařské služby Roudnice nad Labem

Jako poslední zde máme plynařské služby, zahrnující kupříkladu připojení veškerých druhů plynových spotřebičů, montáž těchto spotřebičů, rozvody plynu, montáž hlavního uzávěru plynu, výměnu stoupaček, montáž solárních systémů, a to pro ohřívání teplé užitkové vody.

Vybíráme firmu zabývající se instalatérstvím v Roudnici nad Labem

Ať už poptáváme jakékoli řemeslo, je vhodné se při výběru soustředit na určité faktory, díky kterým rozpoznáme, zda „máme před sebou“ odborníka, znalého svého řemesla a spolehlivého člověka.

Reference – zkuste se informovat u Vašich blízkých, známých, kolegů z práce, zda měli zkušenost, v případě, že ano, tak jakou, s Vámi vytipovanou firmou/řemeslníkem. Může se však stát, že Vašeho vybraného řemeslníka nikdo z Vašich známých nezná. To nemusí nic znamenat, protože poptávka po těchto službách je velká a logicky z toho vyplývá, že bude velká i nabídka. V tom případě ještě zapátrejte na internetu, v rozličných diskuzích. Jako další možnost máte i zhlédnutí webových stránek příslušné firmy/řemeslníka (není však samozřejmostí, že firma má své webovky), zda na nich není věnován prostor pro zákazníky.

Osvědčení – jak poznáte, že příslušný řemeslník může určitou práci nabízet a vykonávat? Především na základě osvědčení. Nejedná se jen o „kus“ papíru. Díky němu je pracovník oprávněn vykonávat práci. Povětšinou by řemeslník neměl ani čekat na to, až ho vyzvete, zda Vám může předložit toto osvědčení. Pokud má však firma/řemeslník své webové stránky, může být jejich součástí i ofocené osvědčení.


Přístup – v neposlední řadě si všímejte, jak s Vámi komunikuje, zda Vám naslouchá, radí, nebo má jen své názory, je nepřístupný apod. Zda bere Vaši zakázku jako každou jinou, tj. jak na běžícím páse, nebo se zajímá o detaily, navrhuje vhodná řešení apod.

Dodržování termínů – s referencemi, přístupem souvisí i dodržení termínů. Dohodnete-li se s řemeslníkem na určité datum vyhotovení služeb, mělo by být dodrženo. A když jsme již u té dohody – informujte se, zda si s pracovníkem/firmou dohodnete spolupráci tzv. na pusu, nebo si necháte sepsat smlouvu o provedení služeb. Budete-li volit druhý způsob, máte jistotu v tom, že Vás při předávání a placení práce nepřekvapí nečekaně vyšší cena nebo se právě neprodlouží termín vyhotovení práce. A pokud by se termín protáhl, může být i tato situace ve smlouvě řešena v podobě určitých sankcí.

Dostupnost služeb – při výběru řemeslníka se nejspíš soustředíte na lokalitu/y, kde působí. Samozřejmě ničemu nebrání, vyberete-li si firmu/řemeslníka třeba až z druhého konce republiky, pak ale musíte počítat i s vyššími náklady, kdy mu budete platit dopravu. A bude-li z velké dálky a práce bude na víc než jeden den, tak Vám může naúčtovat i „ubytovací služby“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id12988 (magazinpodnikani.cz#702)


Diskuze a zkušenosti

Myšák | 19.01.2014 18:00
Re: Voda, plyn, topení - Roudnice nad Labem a okolí Jak píšete o koupelnových radiátorech a o jejich možnosti napojení na zdroj, my máme doma otopný žebřík Koralux s kombinovaným vytápěním. Je napojen na ústřední topení a doplněn elektrickým topným tělesem. To využíváme hlavně na jaře a na podzim, když se netopí.


Přidat komentář