Vložkování a frézování komínů okres Benešov

Pravidelně kontrolovaný a čištěný komín je zárukou bezpečí i tepla v domě. Nestane se vám, že vám chytnou saze v komíně, že odlétající jiskry zapálí sousedovi seník nebo altánek. Navíc, komín bude dobře táhnout.

Vložkování a frézování komínů okres Benešov

S poptávkou*** kominických prací vám můžeme doporučit obrátit se na pana Jaroslava Dvořáka.Pan Dvořákmá vynikající reference. U pana Dvořáka si můžete objednat nejen vložkování komínů, ale také jejich frézování. *Přitom se můžete spolehnout na vstřícné jednání, na profesionalitu a ochotu. Provozovna firmy se nachází na adrese Půlpánova 458,Čerčany,257 22. Pokud si budete chtít předem dohodnout přesný termín schůzky, nebo se budete chtít jen informovat o nabízených službách, pak můžete využít e-mailové adresy hunak.jarda@seznam.cznebo telefonního čísla 602 334 321. Pan Dvořák**vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Komínové systémy, kominická firma okres Benešov

Komíny dnes a dříve jsou opravdu značně rozdílné. Ty dřívější se stavěly klasickým zednickým způsobem, a ty dnešní využívají moderních materiálů a staví se jako komínové systémy. Právě proto je možné je najít v mnoha podobách a pro všechny možné způsoby vytápění. Přitom je možné volit i komínové systémy pro univerzální využití, stejně jako pro speciální, tedy konkrétní druh vytápění. Speciální komíny se hodí spíše pro bytové domy, a univerzální pro rodinné domy. kominictví BenešovRozdíl je v použití. Speciální komín je určený pro jeden typ paliva a je možné na něho připojit více spotřebičů. Kdežto univerzální komínový systém je vhodný pro všechny druhy paliv. Je tedy, možné přecházet z jednoho paliva na druhé, bez nutnosti stavby nového komína nebo vložení nové komínové vložky. U univerzálních komínových systémů je nutné si uvědomit, že univerzálnost neznamená možnost připojení různých spotřebičů. Nelze tedy míchat v jedné spalinové cestě kotel na plyn a krbová kamna. Rozdílnost použití jednotlivých komínových systémů je lépe konzultovat s kominickou firmou. Ta navíc může pomoci i s výběrem vzhledu komína a počtem průduchů. Tedy spalinových cest. Je totiž možné použít i komín tak, že jedna cesta bude sloužit jako větrací šachta. S tímto však je nutné se vždy obrátit na odbornou kominickou firmu.

Montáž komínů na všechny druhy paliv okres Benešov

Většina** komínů** se dnes staví jako stavebnice. Většinou jde o jednotlivé díly, které mají ve svém středu komínovou vložku. Ta je z materiálu, který odpovídá budoucímu účelu komína, nebo může být i univerzální. To záleží na přání zákazníka.** Komínové systémy** se vyznačují velmi rychlou stavbou, přesností, se kterou do sebe jednotlivé díly zapadají, a pak doplňky, které je možné objednat. Jde o různé stříšky na komín, komínové lávky a podobně. Za komínový systém ručí výrobce a lehkost jeho stavby umožňuje jeho postavení i zručnějšímu kutilovi. Přesto je lépe svěřit stavbu do rukou kominické firmy, která zároveň provede revizní kontrolu a vydá revizní zprávu, bez které není možné komín využívat.

Kdy je nejlepší stavět komín?

I když neplánujete využití komína, tak je lépe ho nechat při stavbě domu postavit. Někteří majitelé domů, počítají spíše s vytápěním elektřinou nebo alternativními zdroji, jako je tepelné čerpadlo. Kdy stavět komín?Tyto případy opravdu komín nepotřebují. Ovšem jste si jisti, že komín nebudete potřebovat ani v budoucnu? Co když se vaše názory změní a vy si budete chtít pořídit krb, nebo krbová kamna, která tak krásně zútulní zimní posezení. Nebo budete potřebovat jen kotel na ohřev vody, či se rozhodnete pro pec nebo domácí gril. Možností je celá řada. Ale bez** komína** není možné je praktikovat. Navíc dostavba komínu je vždy těžší, než když komín stavíte zároveň s domem. Není však nemožná. Můžete zvolit stavbu komína například vedle domu. Tyto komíny mohou mít podobu nerezové roury, nebo i klasického komína z různého materiálu. I zde vám bude s výběrem nápomocna kominická firma.

Frézování komínů na Benešovsku

Frézování komínů se využívá v případech, kdy je komín poškozený, popraskaný a je nutné odfrézovat starou komínovou vložku. Pak v případech, kdy je zapotřebí zvětšit šířku komínové vložky. To když se rozhodnete přejít na jiný typ paliva. Zejména na tuhá paliva a pořídíte si například krb, který potřebuje dobrý tah. Frézování komína je vhodné i u velmi starých komínů, které je škoda bourat a nově stavět. Ty je možné právě tímto způsobem zachránit, zachovat jejich venkovní vzhled a vnitřek zcela renovovat a komín tak udělat naprosto bezpečným a provozu schopným.

Jak probíhá frézování komína?

Jednodušeji, než to vypadá. Podle** typu komínové frézy** se frézuje z venku komína, přímo ze střechy. Sutiny pak padají dolů a odstraní se pomocí moderního průmyslového vysavače, takže vás nečeká žádný velký problém s prachem. Celé frézování je hotové během jednoho dne.

Vložkování komínů okres Benešov

Nová komínová vložka umožní využívat komín bezpečně a k druhu vytápění, které si přejete.** Komínové vložky** se vkládají ze střechy a připevňují se ke komínovým dvířkům. Bohužel některé komínové vložky nejsou příliš trvanlivé. Jde zejména o hliníkové vložky, které se instalovaly před pár lety zároveň s plynofikací. Tyto vložky dnes již nejsou v pořádku je třeba je vyměnit. Jejich výměna je jednoduchá, rychlá a nová vložka vydrží mnohonásobně déle. Ostatně všechny typy současných komínových vložek se vyznačují vysokou kvalitou a dlouhou životností.

Dopojení spotřebičů na spalinovou cestu v Benešově

Pokud instalujete novou komínovou vložku je nutné i nové** dopojení spotřebičů**. To vám provede odborná kominická firma. Nejčastěji přímo ta, která vám nainstaluje komínovou vložku a provede i revizní zprávu.Vložkování komínů

Benešov revizní kontroly komínů

Bez revizní zprávy nesmíte komín nikdy využívat. Ať již budete komín nově stavět, budete provádět jeho rekonstrukci frézováním, nebo vložkováním, nebo budete uvádět do provozu starší komín, vždy je nutné oslovit kominickou firmu, která provede kompletní revizi a vystaví zprávu o provozuschopnosti komína.

Kontrola spalinových cest okres Benešov

Podle novelizace je nutné od ledna 2011 každoročně provádět** kontrolu spalinových cest**. A to rodinných a bytových domů, chat a chalup jedenkrát ročně. U větších bytových domů dvakrát ročně. U pizzerií a restaurací s krbem nebo pecí každé dva měsíce. U kotlů a karem na plyn taktéž jedenkrát ročně. Kontrolu provádí kominická firma, respektive její pracovník a vždy vystaví osvědčení o provozuschopnosti komína. Jedno osvědčení obdrží majitel, druhé je uschováno v kominické firmě.

Čištění spalinových cest okres Benešov

Při kontrole je možné nechat rovnou vyčistit i spalinovou cestu. To zabere jen asi 15 minut času navíc. Pokud by byla shledána větší závada, pak je možné se přímo na místě dohodnout na jejím odstranění v příhodném termínu.

Detekce úniku CO u plynových spotřebičů paliv

Pokud máte pocit úniku plynu, pak je dobré nechat si spotřebič proměřit. Jen tak budete v bezpečí. Proměření a i případné utěsnění spotřebiče vám provede odborná kominická firma. Postačí si službu objednat e-mailem, nebo telefonem.

Pasportizace komínů Benešovsko

V případě prodeje, přestavby nebo rekonstrukce domu můžete potřebovat pasportizaci komínu. Tedy technickou dokumentaci. Tu sice vždy dostáváte zároveň s kolaudací komína, ale ne vždy se dochová. Její ztráta dnes není problémem. Odborníci kominické firmy vám zhotoví technické dokumentace všech komínových průduchů v daném objektu, zároveň i s napojením jednotlivých spotřebičů a posouzením spalinových cest.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14100 (magazinpodnikani.cz#3077)


Diskuze a zkušenosti

Anonym | 15.05.2014 18:52
Re: Vložkování a frézování komínů okres Benešov Dobrý den, mám dotaz , je možné profrézovat komím o výšce cca 8m který je ze schidlových tvátnic s vložkami o průměru 140mm ale jelikož jsme dali kotel Viadrus na dřevo tak je to prý malý průměr, měl by být 150mm. Je možné s tím něco udělat a pokud ano, jaká by byla cenová relace? Děkuji za odpověď.


Přidat komentář