Truhlářství - Moravskoslezský kraj

Dřevo je materiál velmi blízký člověku, a to hned z několika důvodů. Má zajímavý vzhled, charakteristickou vůni, je velice příjemné na dotek a nabízí i vynikající tepelněizolační vlastnosti. Je velmi oblíbené, často využívané v různých podobách.

Truhlářské práce na zakázku

Stále přibývá těch, kteří dávají přednost přírodním materiálům, mezi nimiž je dřevo tím nejoblíbenějším materiálem. Jeho popularita je dosti odůvodněná. Jde o materiál, který nabízí originální kresbu hodící se opravdu všude. Dřevo je ozdobou naprosto každého prostoru. Je vhodné do interiéru i exteriéru. Stejně jako jeho použití, jsou pestré i možnosti jeho zpracování a technologie. Dřevo vynikne naprosto všude. Pro exteriér se používá dřevo exotické, které výborně odolává klimatickým podmínkám. Mezi nejčastější výrobky truhlářů patří dřevěné podlahy, dřevěné okna a dveře, vestavěné skříně, kuchyně na míru, police, postele, komody, skříně, stoly a celé jídelní sety a pak také masivní dřevěná schodiště.

Dřevo v domácnosti, dřevěný nábytek, dřevěná podlaha

V každém interiéru má dřevo své nezastupitelné místo. Ze dřeva si můžete nechat vyrobit dřevěnou podlahu, dřevěná okna, dveře nebo dřevěný nábytek. U všech těchto výrobků záleží na Vašem přání, vkusu, pocitech. Vybírat můžete z materiálu, z druhů dřeva, barev, dekoru, z jeho vlastností atd. Vždy u dřevěných výrobků záleží převážně na zkušenosti truhláře. Vyberte si šikovného, o kterém víte, že odvádí velmi dobrou práci. Truhlář totiž dokáže udělat z neopracovaného kusu dřeva jedinečný nábytek, kvalitní podlahu s dlouhou životností nebo originální a designové dveře. V interiéru můžete dřevo použít opravdu všude. Fantazii se meze nekladou. Nechejte si vyrobit kuchyňskou linku, kterou Vám truhlář vyrobí a připraví pro možnost zabudování vestavěných spotřebičů, do chodby, ložnice nebo šatny si můžete nechat vyrobit vestavěné skříně, nebo k tomu, aby byly jednotlivé místnosti co nejvíce zútulněny, postačí, když necháte jednotlivé stěny obložit dřevem. Bydlíte v rodinném domě, kterému dominuje schodiště? Co takhle jej nahradit nádherným dřevěným schodištěm, které se stane originálním prvkem celého domu? Možností, kam všude umístit dřevo, existuje víc než dost.

Dřevěný masivní nábytek - dlouhá životnost, stálost

Dřevo se velmi dobře zpracovává, proto z něj můžete vyrobit téměř cokoliv. Dnešní doba přináší mnoho množností a tak se velmi často stává, že je masív nahrazován umělými materiály, jejichž povrch je upraven tak, aby nebylo na první pohled poznat, že se o pravé dřevo nejedná. Bohužel mnoho lidí dává této variantě přednost, neboť takový nábytek je pak podstatně levnější, přitom kolikrát splní svůj účel. I přesto jsou však mezi námi stále příznivci masivního dřeva, které se nedá kvalitou absolutně srovnávat s jeho levnějšími náhražkami. Dřevěný masivní nábytek se vyznačuje krásou, příjemnou vůní, originálním vzhledem, pevností, dlouhou životností, stálostí, možností nekonečných renovací a dalšími vynikajícími vlastnostmi, které jsou nenahraditelné jinými materiály.

Dřevěný nábytek na zakázku

Truhláři vyrábí nábytek na zakázku svým klientům. Sami si navrhněte, jaký nábytek by se Vám líbil a jaký by se Vám do domácnosti hodil a sdělte své představy truhláři. Ten pro Vás vypracuje návrh a po jeho schválení se pustí do práce. Nábytek vyráběný na zakázku je vyroben z takového dřeva, který si zvolíte. Záleží na tom, co od nábytku očekáváte, do jaké místnosti má přijít, k čemu má sloužit a jak dlouho jej hodláte užívat. K dispozici pro výrobu nábytků se každému truhláři nabízí mnoho druhů tuzemských dřevin. Je nutné podotknout, že masivní dřevěný nábytek vyrobený na zakázku, je i výrazně dražší než ten, který je vyroben sériově z různých druhů náhražek. Jestliže Vám víc než na penězích záleží na tom, jak bude Vaše domácnost vypadat, jak se budete cítit, a jak kvalitní věci kolem sebe shromažďujete, jistě si rádi připlatíte a získáte přesně to, co požadujete. U nábytku vyrobeného na zakázku se nesetkáte s tím, že by Vám jej truhlář zaslal rozložený v krabici spolu s návodem a šroubky, abyste následně po jeho složení zjistili, že sestavený nábytek se hýbe, skřípe a vrže a jeho rozměry nesedí přesně do daného prostoru.

Vlastnosti dřevěného nábytku

Dřevo je přírodní materiál, který podléhá vzdušné vlhkosti, UV záření a také změnám teplot. Jde sice o drobné odchylky, ale ty rozhodně nejsou na závadu. Jestliže se rozhodnete pro levnější nábytek z lamina, tento je vyroben z vylisované dřevotřísky. Ta nemůže nikdy plnohodnotně konkurovat masivnímu dřevu. Pokud se rozhodnete užívat nábytek z lamina i z masívu, sami se můžete přesvědčit, že při stejném užívání Vám masivní nábytek vydrží až desetkrát déle. U dřeva navíc platit pravidlo, že čím déle jej doma máte, ať už podobě podlah, nábytku nebo dalších produktů, tím více je krásné. Roky přidávají dřevu na kráse a na atraktivitě. Pokud si necháte od truhláře vyrobit bukový nebo dubový stůl, tento Vám může kvalitně sloužit až 80 let. Při vybírání odstínu dřeva, jeho barvy a struktury vždy bude záležet na zákazníkovi, čemu dá přednost. Mějte ale na paměti fakt, že dřevo s přibývajícími roky pracuje. K výrazným změnám v průběhu času dochází u borovicového dřeva, protože tento druh dřeva v sobě obsahuje nejvíce pryskyřice. Ta způsobuje oxidaci dřeva. Změny se následně projevují v odstínu barvy. Pokud se rozhodnete pro dubový nábytek, tento materiál zase s věkem získává na tvrdosti a na odolnosti.

Jak pečovat o dřevěný nábytek

Dřevo má specifické vlastnosti. Dýchá a má přirozenou vlhkost, kterou je schopno měnit i tehdy, když je nalakované a lazurované. Jestliže dřevěný kus nábytku vystavíte silnému slunečnímu záření, a ponecháte je tak v teplém interiéru, dřevo začne vysychat a postupně se na něm můžou začít objevovat četné praskliny. I přesto, že se jedná o poškození dřeva, rozhodně zde není důvod brát to jako závadu či negativum. Naopak. Jedná se o důkaz přirozenosti dřeva. Pro dřevěný nábytek nebo jiné dřevěné produkty nacházející se v interiéru se používají různé nátěry, které chrání dřevo před mechanickým poškozením. Při ošetřování dřeva s ním vždy šetrně zacházejte.

Jaké přípravky používat při péči o dřevěný nábytek

Každý nábytek je potřeba pravidelně zbavovat prachu. Na utírání prachu u dřevěného nábytku se vyhýbejte mokrému hadru. Jestliže byste dřevo utíraly mokrým hadrem, může dojít při takovém nevhodném častém počínání k rozlepení hran nábytku, nebo k nabobtnání dřeva. Tím můžete nábytek poškodit tak, že i zkušenému truhláři dá vrátit nábytek do původního stavu mnoho práce. K utření prachu použijte suchý hadr nebo jemně vlhký hadřík, který můžete namočit do mýdlové vody. Pro péči o dřevěný nábytek rozhodně nepoužívejte abrazívní přípravky, které narušují vrstvu laku. Stejně tak se vyhněte i použití silných čisticích prostředků, které jsou vůči dřevo velmi agresivní a opět by mohly závažně poškodit lak dřeva.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14092 (magazinpodnikani.cz#3069)


Přidat komentář