Tesařské práce Hodonín

Líbí se vám dřevo jako materiál pro výstavbu rodinných domů, střech, altánů, pergol, garáží nebo třeba studní? Dřevo patří k nejstarším materiálům, které kdy člověk pro různé stavby využíval.

A protože se dřevo osvědčilo, je s úspěchem využíváno dodnes. A tak i dnes můžeme vidět množství dřevostaveb od těch jednodušších, jako jsou například různé stříšky a přístřešky, studny nebo třeba rozcestníky, přes stavby větší, jako jsou třeba pergoly, altány, garáže či garážová stání až po rodinné domky či dokonce větší dřevěné budovy. Ze dřeva se dělají také podkroví či střechy na jinak zděných domech.

Rodinný domek ze dřeva, výstavba na Hodonínsku

Pokud preferujete jako stavební materiál pro rodinný domek dřevo, máte více možností, jaký typ dřevostavby si vybrat. Mezi Čechy jsou zřejmě nejznámější dřevostavbou typické roubené chalupy, neboli roubenky. Takové chalupy se u nás stavěly především v dobách minulých, ovšem i dnes existují stavitelé, kteří umění stavby roubenek ovládají. Obliba typických českých roubenek poslední dobou stoupá, a tak tuto tradiční českou dřevostavbu můžeme poslední dobou vídávat stále častěji. Dalším typem dřevostaveb jsou pak tzv. kanadské sruby, čili domy, které se staví z kulatiny. V neposlední řadě patří mezi dřevostavby také montovaný rodinný domek ze dřeva. Tyto dřevostavby jsou vhodné i pro ty, kteří preferují vzhled zděného rodinného domku, neboť je možné je klasicky omítnout.

Montáž střech Hodonín

Pokud budete stavět nový rodinný domek, možná uvažujete, jaký typ střechy na něm chcete mít. Dnes se stále častěji prosazuje montovaný typ střechy, kdy k vám na stavbu nákladní automobil přiveze konstrukci střechy již částečně smontovanou. Následně se již smontované části střešní konstrukce přemístí na samotnou budovu a provede se jejich upevnění a montáž. Poté je již možné provádět další práce, jako podbití konstrukce střechy prkny a pokládku střešní krytiny.

Dřevěné garážové stání Hodonín

Je lepší mít garáž uzavřenou a vytápěnou nebo volné garážové stání. Garážové stání má oproti uzavřené garáži nebo garáži v rodinném domku hned několik výhod. Předně pokud je automobil umístěn v garážovém stání, výpary z provozních kapalin mohou volně unikat do prostoru. Pokud je však auto v garáži v rodinném domku, výpary z provozních kapalin automobilu se koncentrují v prostoru garáže, odkud se pak šíří do celého domku. Další výhodou garážového stání je to, že ledové usazeniny plné solí a posypových chemikálií, které se na spodku auta v zimě vytvářejí, zůstávají zmrzlé. V garáži tyto usazeniny naopak roztávají, čímž se urychluje koroze automobilu.

Dřevěná studna, imitace studny Hodonín

Máte na zahradě starou studnu? Nelíbí se vám, protože vypadá moc obyčejně? Nebo potřebujete studnu zastřešit? Řešením by mohla být klasická dřevěná nástavba na studnu v podobě dřevěné stříšky a dřevěného válce s klikou, na který se navíjí řetěz či lano s upevněným vědrem. Pokud se vám dřevěné studny líbí, je možné si na zahradu pořídit také dřevěnou imitaci studny. Imitace studny slouží pouze jako ozdoba, tudíž není potřeba kvůli ní kopat opravdovou studnu. Tuto ozdobnou studnu je proto možné umístit kamkoliv v zahradě.

Pergola - zahradní stavba, realizace pergoly Hodonínsko

Líbí se vám na vaší zahradě? Pokud vaše zahrada není zrovna hned vedle nějaké rušné silnice, pak asi většina z vás odpoví ano. A není divu, vždyť zahrada je pro většinu z nás místem odpočinku, relaxace ale i zábavy s přáteli. A jíte rádi ve své zahradě? Pokud je zrovna nádherné teplé letní ráno, ptáci zpívají a sluníčko vás příjemně laská po tváři, kdo by seděl raději doma. Mnohem lákavější je dát si snídani venku na zahradě. Stejně tak oběd v krásném slunečném dni nebo večeře při západu slunce – kdo by odolal? Naše zahrada nám umožňuje být v kontaktu z přírodou i když jsme například uprostřed města. Jíst na zahradě se dá například ve formě pikniku, čili na zemi na dece, ale někdy je příjemnější jít klasicky u stolu a sedět na židli, jako bychom byli v kuchyni. Ale jak to vyřešit, když chceme jíst venku a přesto si užívat pohodlí domova a mít vše potřebné po ruce? V takovém případě by se velmi hodila pergola.

Pergola jako opora popínavých rostlin

Pergola je zahradní stavba zpravidla dřevěná. Původní pergoly se stavěly většinou pouze jako drobné nezastřešené přístřešky, resp. jejich zastřešení, stejně tak jako stěny tvořily pouze dřevěné tyče, trámky či jiné dřevěné konstrukce, které soužily primárně jako opora pro popínavé rostliny. Pergola tak byla určena především pro oporu popínavých rostlin, které díky tomu v zahradě vytvořily zajímavé zelené zákoutí. Oblíbenými rostlinami pro pergoly jsou například pnoucí růže, břečťan či vistárie a jiné.

Jak vypadá pergola dnes?

V dnešní době však pergoly čím dá tím častěji plní jinou primární funkci, než vytvoření opory pro popínavky někde v zahradě. Samozřejmě i dnes se pergoly většinou nechávají, tak jako dříve, porůstat popínavými rostlinami, ale jejich primární funkce se změnila. Pergoly jsou dnes stále oblíbenější jako přístřešek určený k posezení s rodinou či přáteli na zahradě a současně jako letní jídelna. Proto se také pergoly v dnešní době již nestavějí někde v zahradě, ale většinou u zadního vchodu do domu, ideálně vedle kuchyně, aby bylo jídlo a vše ostatní potřebné hned po ruce. Dnešní pergoly již bývají zpravidla zastřešené, aby nebylo potřeba okamžitě všechno sklízet a prchat domů při každém deštíku.

Výstavba altánu Hodonín

Další zahradní stavbou, která bývá téměř vždy ze dřeva, je altán. Na rozdíl od pergoly býval altán vždy určen primárně pro lidi a ne jako opora pro popínavé či jiné rostliny, i když stejně jako pergoly, tak i altány mohou na sobě mít různé opory pro popínavky. Altán bývá vždy zastřešený. Altán se většinou staví v klidném místě zahrady dál od domu či ruchu ulice, aby mohl sloužit k rozjímání a relaxaci. Altány se většinou stavějí na kruhovém nebo častěji na pravidelném šestiúhelníkovém půdorysu a jejich podlaha bývá vyvýšena nad okolním terénem, takže se do nich většinou chodí po několika schůdcích.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13713 (magazinpodnikani.cz#2686)


Diskuze a zkušenosti

L. Emanuel | 25.07.2012 21:15
Re: Tesařské práce Trutnov Dobrý den mám zájem o garážové stání pro dvě auta ,sedlová střecha,montáž S pozdravem LE


Přidat komentář