Tesařské a pokrývačské práce Trutnov

Tesařství, pokrývačství a klempířství - práce, které jsou spojené se střechou. Bez této „silné trojky“ byste se jen těžko mohli těšit z útulného bydlení. Naopak, s kvalitní střechou budete ochráněni před nepřízní počasí, a to po dlouhé roky.

Aby tomu však bylo, je třeba si zajistit profesionální firmu, která má znalosti a zkušenosti v tesařině, pokrývačství a klempířství. Firmu můžete hledat na základě referencí od Vašich známých. Je však možné, že nikdo z Vašich přátel poslední dobou nepotřeboval využít odborných stavebních služeb. Pak můžete dát na „náhodný výběr“ a spoléhat se, že Vaše volba byla správná, nebo můžete využít například našeho tipu.

Tesařství - výroba krovů, altánů, pergol Trutnov

Tesařina a dřevo tvoří neodlučitelnou dvojici. Navíc ve spojení s šikovným a znalým tesařem, vzejdou pod jeho rukama taková díla, jako jsou krovy, altány, pergoly, garážová stání, ale také sruby, dřevostavby a další rozličné dřevěné konstrukce.

Profesionální tesaři na Trutnovsku

Jistě se shodneme na tom, že žádný objekt se neobejde bez střechy, která ochrání dům, chatu, chalupu, ale i jinou nemovitost před vniknutím deště a chladu. Z „vnějšího pohledu“, až když je střecha hotová, spatříme již jen střešní krytinu. Ta je však tzv. třešinkou na dortu, i když také důležitou, při budování samotné střechy.

Preciznost při tesařství

Než vůbec může dojít na položení vybrané střešní krytiny, je třeba vyhotovit krov. U něj je více než potřeba dbát na přesnost, pečlivost a preciznost vyhotovení. Krov je, dalo by se říci, základním, stavebním pilířem pro střechu. Do krovu se tak určitě nepouštějte sami, pokud nemáte patřičné vědomosti a dostatečnou praxi v dané činnosti. Špatně vyhotovený krov by se totiž odrazil v další navazující činnosti. A vy byste mohli začít úplně od znova, nebo složitě opravovat.

Krov sedlový, pultový, vaznicový, hambalkový

U krovů ještě chvíli zůstaneme. Firmy, které se specializují na tesařství, konkrétně pak vyhotovení krovů, Vám mohou nabídnout výrobu řady krovů, co to typů a obtížnosti. Poradí a navrhnou Vám ten nejvhodnější krov na míru, aby nejen dobře vypadal, ale také splňoval patřičné požadavky. Je možné si nechat vyrobit krov sedlový – pultový – vaznicový – hambalkový – valbový – polovalbový – atypický.

Výroba dřevěných konstrukcí na Trutnovsku

U tesařské firmy si můžete objednat vyhotovení dřevěného altánu, pergoly, ale také garážového stání pro Vašeho čtyřkolového miláčka.

Máte-li u Vašeho pozemku kus zelené oázy, zvažte možnost dřevěného altánku. Ten se může stát Vaším útočištěm, místem pro relaxaci, místem pro pořádání setkání s rodinou, přáteli aj. Oproti tomu pergola se hodí do každé zahrady, ať už pro popínavé rostliny, nebo uskladnění dřeva na otop aj.

Nechcete-li nechat parkovat jen tak na ulici a naopak mít auto pod kontrolou a uchráněné před nepříznivými vnějšími vliv, pak určitě oceníte kryté parkové stání. Je možné si ho nechat zbudovat z cihel, ale také ze dřeva, který umožňuje mnohem větší vzdušnost a estetiku.

Důležitost kvality materiálu

Kvalitně odvedená práce je polovina úspěchu, která se odrazí v dlouhé životnosti a funkčnosti vyrobeného produktu. Určitě se nevyplatí šetřit na zvoleném materiálu. Pokud Vám vybraná firma, u které si objednáte tesařské práce, také dodá stavební materiál, ujistěte se, že se jedná o skutečně kvalitní a vybrané řezivo. Zapomenout by se také nemělo na provedení impregnace, a to vůči případnému napadení dřeva dřevokaznými škůdci. U profesionální firmy se Vám nestane, že by Vám snad vnutila druhořadý, odpadový materiál. Ostatně, taková firma by byla sama proti sobě. Valem by jí ubývalo stávajících zákazníků a noví by nepřibývali.

Pokrývačství v Trutnově a okolí

S tesařinou úzce souvisí a respektive na ní navazuje další obor, a to pokrývačství. Jakmile máte od firmy vyhotovený krov, může pomalu dojít k výběru krytiny a jejímu následnému položení. Pokrývači pracují s rozličnou krytinou: křidlicí, plechem, přírodní břidlicí, asfaltovým šindelem aj. Ne každá krytina je vhodná pro každou střechu.

Výběr krytiny s profesionálními pokrývači Trutnov

Pokud jste si již vyhlídli určitou krytinu, pak se raději ještě před jejím nákupem poraďte s odborníky. Krytina by totiž neměla plnit jen estetickou funkci, ale hlavně by měla odpovídat a vyhovovat konkrétnímu typu střechy. Při výběru krytiny je nutné také brát v potaz nosnost střešní konstrukce, tj. krovu. Některé z krytin jsou poměrně těžké a zvolit je pro ne zrovna pevný a bytelný krov, by se mohlo za pár let negativně promítnout na celkové životnosti.

Krytina – výměna stávající, nové položení

Stejně jako odborných služeb tesaře, tak i pokrývače, můžete poptávat se zcela novým projektem, nebo v rámci rekonstrukčních prací. Pokrývači Vám tak mohou položit zcela novou krytinu, nebo vyměnit stávající, či ji opravit. Vše záleží na možnostech konkrétní firmy a vzájemné domluvě.

Odvoz a likvidace staré krytiny Trutnov

Potřebujete vyměnit, zrekonstruovat stávající krytinu? Vytipovali jste si již firmu, která Vám stav střechy zhodnotí a následně i vymění nevyhovující krytinu, či provede kompletní pokládku nové krytiny? Máte však již promyšlené co se stávající krytinou? Z takového rodinného domku, či chalupy se bude jednat o řádnou hromadu odpadu. Máte dvě možnosti, vzít si vozík, či si ho pronajmout a odvézt ji na místo určené k uložení odpadu. To Vás bude stát nemálo času a úsilí. Je zde i druhá možnost. Poptejte se u Vámi vybrané firmy, zda v rámci jejích služeb je i zajištění odvozu a likvidace původní krytiny. V případě, že ano, máte o nemalou starost méně.

Klempířství, montáž okapového systému Trutnov

Po položení krytiny, nastupují klempíři, kteří se například postarají o montáž okapového systému. Klempířské prvky zahrnují nejen okapy, ale také svody, háky aj. Klempíři se také postarají o oplechování prvků střechy, konkrétně pak komínů, štítů, úžlabí.

Materiály používané pro klempířské práce

U klempířských firem budete mít možnost si vybrat z řady materiálů, které Vám budou vyhovovat. Klempíři pracují s pozinkovanou ocelí – mědí – plastem pro okapní systémy – poplastovanou ocelí pro okapní systémy – titanzinkem, který se může pochlubit svojí bezúdržbovostí. I v případě materiálů je více než dobré si nechat poradit od odborníků. Jen tak se vyvarujete například časté údržbě, příliš brzké výměně aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13714 (magazinpodnikani.cz#2687)


Přidat komentář