Tesařské a pokrývačské práce Šumperk a okolí

Tesařské a pokrývačské práce, to jsou tradiční řemesla, která jsou důležitá i dnes. Neobejdou se bez nich ani novostavby, ani rekonstrukce. Potřebné jsou i u zahradních staveb a dřevěných staveb pro děti.

Tesařské a pokrývačské práce, ač tradiční řemesla, přece jdou s moderní dobou a ani dnes nejsou ničím nahraditelné. Spíše patří mezi práce, které se vyznačují velkými nároky na znalosti. Tesař i pokrývač musí znát moderní i staré materiály. Musí je umět kombinovat, musí vědět, jak a čím, který nahradit. Musí umět rekonstruovat stavby historické, stejně jako postavit střechu podle nejmodernějších metod, které již hraničí s extravagancí. Jde o odborníky, kteří znají svou práci, normy i nákresy, moderní i staré materiály, zkrátka vše až do nejpodrobnějších detailů.

Rekonstrukce střechy

Tesařské a pokrývačské práce Šumperk a okolí

Opravdu kvalitní prací i spokojenými referencemi se může pochlubit pan Bohumil Chytil. V jeho nabídce najdete veškeré tesařské, pokrývačské a klempířské práce. Nabídka je opravdu široká a pan** Bohumil Chytil** se snaží svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc. Pro jeho odpovědný přístup k jakékoli objednávce, tedy malé i velké, ho můžeme jen doporučit. Nabízené služby lze objednat u pana Bohumila Chytila na e-mailové adrese chytil.chype@seznam.cz, nebo je možné jej kontaktovat telefonicky na čísle +420 604 552 802.

Zateplení střech Šumperk a okolí

Střecha je základ domu. I když je jí vlastně dům ukončen. Hlavní funkcí střechy je chránit stavbu před klimatickými podmínkami a udržovat v domě tepelnou pohodu. Kromě toho musí střecha i chránit před hlukem a odvádět vodu při dešti. Tvar střechy musí odpovídat stavbě i umístění stavby. Podle typu stavby se také střecha zatepluje nebo ne. Dnešní moderní doba však velí střechu zateplit vždy, když jde o obývaný nebo jinak využívaný objekt, který má udržet určitou teplotu. Nezateplené střechy se dnes doporučují pouze u staveb, které se nevytápí. Mohou to být čekárny, haly, nebo letní domky.

BOHUMIL CHYTIL

telefonní číslo : +420 604 552 802

email: chytil.chype@seznam.cz

**Rekonstrukce střechy
**

Sedlová střecha - nejčastější typ střechy

Nejčastějším typem je střecha sedlová. Skládá se ze čtyř stran, kdy jdou dvě velké roviny s přímočarým hřebenem a pak ze dvou štítů. Sedlové střechy mají velmi pěkný vzhled, který se hodí na každou stavbu a do každé krajiny. Navíc sedlová střecha může být i v několika jiných provedeních.

 • Variantou je střecha křížová a polokřížová, což jsou vlastně jakoby dvě sedlové střechy, které sebou pronikají navzájem.
 • Mansardová střecha je taktéž další variantou sedlové střechy. Tento typ je velmi vhodný pro půdní vestavby.
 • Pultová střecha má jen jednu střešní rovinu se třemi štíty, jedním hřebenem. V dnešní době se tento typ střechy využívá u nízkoenergetických ekologických staveb. U klasických staveb najdete pultovou střechu u staveb na hranicích pozemku, u teras, přístřešků i garáží.
 • Stanová sedlová střecha je složena ze čtyř střešních rovin, které se sbíhají do středového vrcholu. Využívá se pro samostatně stojící budovy, které mají čtvercový základ. Najdete je v zahradní architektuře, nebo na kapličkách či historických budovách.
 • Jehlová sedlová střecha se staví na věžích.
 • Kuželovou střechu najdete taktéž na věžích, ale s kruhovým základem.
 • Cibulová střecha se používá na stavby hvězdáren a jim podobné.

Krovy pro funkční střechu

Nejvhodnějším materiálem je stále dřevo. A to i proto, že pokud stavíte obyvatelnou střechu, pak můžete některé trámy přiznat a vytvořit velmi útulný stylový prostor. Krov musí být sestaven podle** norem**, které říkají, jaký krov musí být na jakou střechu a jak musí být pevný, aby unesl zátěž střechy. Tedy svou vlastní, izolace, a střešní krytinu. Případně i střešní okna a solární panely, které se stávají čím dál větší samozřejmostí.

Krov

Z jakého materiálu volit krov?

Vedle již zmiňovaného dřeva se používá i kov a jejich kombinace. Co se dřeva týče, tak jako nejvhodnější na krov se hodí tříděné smrkové řezivo s maximální vlhkostí 18 %. Při větším zatížení se pak dřevo zpevňuje ocelovými profily. Moderní stavby často využívají celoocelové a železobetonové krovy.

Co je krov a co vazba?

Krov je vlastně konstrukce střechy a vazba je příčný profil krovu. Vazba se dělí na plnou a jalovou, přičemž plná vazba nese ostatní části krovu a jalová se skládá z krokví. Krov se dále skládá z vaznice, která je uložena podle tvaru střechy. Může být hřebenová, středová nebo pozednice. Již zmiňovaná krokev je šikmý prvek krovu, který nese střešní latě pro upevnění střešní krytiny. Pro střechy, které nebudou sloužit k obývání, se instaluje ještě vazný trám. Vodorovný trám, jinak také hambalek, spojuje protilehlé krokve, a to tak, aby pod nimi bylo možné procházet.

Střešní okna a vikýře Šumperk

Bude-li podkroví obyvatelné, j nutné vybrat i střešní okna nebo zvolit tvar vikýřů. Dnes se většinou spíše instalují moderní střešní okna, která mají celou řadu vychytávek, od možnosti umývání oken zevnitř až po elektronické ovládání. Při výběru je nutné brát zřetel nejen na možnosti ovládání a stínění, ale i na materiál, jejich upevnění a předpokládanou životnost.

Jak dosáhnout nižších nákladů za vytápění?

Dříve se izolovaly pouze obývané střešní prostory. Dnes se již izolují všechny střechy. Důvod je jasný. Izolovaná střecha má vyšší životnost, a stavba s izolovanou střechou má vyšší tepelnou pohodu a nižší náklady na vytápění. Nad krokve nebo bednění se pokládá hydroizolační folie. Mezi krokve se umisťuje tepelná izolace. Na ní se pak dává parozábrana, která zabraňuje pronikání vlhka do střešní konstrukce. Kvalitní zateplení střechy musí mít minimálně dvě vrstvy, ideálně tři. Vrstvy se pokládají na sebe a dělí je izolační folie. Na poslední vrstvu se pak nejčastěji montuje sádrokartonový systém.

BOHUMIL CHYTIL

telefonní číslo : +420 604 552 802

email: chytil.chype@seznam.cz

**Střešní krytina
**

Výběr střešní krytiny Šumperk a okolí

Vybrat nejvhodnější střešní krytinu není jednoduché. Je nutné zohlednit velké množství faktů. Důležité jsou klimatické podmínky místa, kde stojí stavba, okolí domu a další zástavba, nosnost obvodových zdí i střechy, užitné vlastnosti zvoleného materiálu, pracnost pokládky, vzhled a barevnost krytiny, životnost a také záruční doba.

Pálené tašky, betonové tašky, plechové krytiny

 • Pálené keramické tašky jsou  nejrozšířenější střešní krytinou. Může za to i to, že jsou opravdu univerzální krytinou do všech klimatických podmínek. V moderním provedení můžete vybírat nejen z tradiční červené barvy, ale i z dalších barevných odstínů.
 • Betonová střešní krytina je na první pohled od pálené tašky jen těžko rozeznatelná. Má skvělé vlastnosti, je použitelná do všech klimatických podmínek, je nabízena v zajímavé barevné škále, a životnost se udává 100 let. Jedinou nevýhodou je její velká hmotnost.
 • Asfaltový šindel, někdy též zvaný kanadský je lehkou skládanou střešní krytinou a hodí se zejména tam, kde jsou velké nánosy sněhu. Tato kratina je lehká a hodí se velmi dobře na rekonstrukce i střechy zahradních staveb. Životnost se uvádí 30 let.
 • Plechová krytina má mnoho modifikací. Řadíme sem plechové šablony, a krytinu z tabulového měděného a pozinkovaného plechu, který je však nutné ošetřovat nátěrem. Existují i moderní plechy, které jsou potažené plastem a tudíž je jejich životnost daleko vyšší.
 • Plastová krytina je vyrobena recyklací. Je důležité bedlivě vybírat tvar i barvu, stejně jako provedení. Pokud vše uhlídáte, bude vaše střecha hezká a střešní krytina vydrží minimálně 30 let.
 • Moderní vláknocementová krytina je vyrobena z cementu, umělých vláken, vody a přírodní buničiny. Je odolná, trvanlivá, má ochranu proti usazování mechu a lišejníků. Dnes je zcela zdravotně nezávadná.

Oplechování střechy a okapy Šumperk

Tečkou za střešními pracemi je oplechování a upevnění svodů. Nejvhodnějším materiálem pro klempířské střešní práce je zcela bezúdržbový** titan zinek,** pak měď, která je však mnohem dražší, a nakonec je tu ocel s polyuretanovým povrchem, který zaručuje extrémní odolnost okapů. Pozinkovaný plech je pro svou malou trvanlivost a nutnost neustálých oprav a nátěrů méně vhodný. Kromě těchto materiálu je možné využít i plastové systémy.

Rekonstrukce střechy

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14114 (magazinpodnikani.cz#3091)


Přidat komentář