Tesařské a pokrývačské práce - Děčín

Dům bez střechy není domem. Střecha je nejdůležitější částí každé nemovitosti. Z tohoto důvodu je důležité dbát všech norem a zákonitostí při stavbě střechy i při rekonstrukci střechy. Přenechejte práci s výstavbou či rekonstrukcí střechy odborníkům.

K ideálnímu pohodlí našeho života, které se vztahuje na výstavbu střech či jejich opravu a rekonstrukci, nám pomáhají pokrývači, klempíři a tesaři. Tito odborní řemeslníci vytvoří náš domov dokonalým. Dnes velmi často existují firmy, které mají mezi svými zaměstnanci všechny druhy těchto řemeslníků pohromadě, a tak není nutné obíhat si každou žádanou pomoc při výstavbě či opravě a rekonstrukci střechy zvlášť. Nejdůležitější je při této práci odborná znalost s výpočtem nosnosti objektu, s technickou dokumentací ohledně statiky, stálosti a pevnosti objektu. Velké množství různých moderních materiálů také vyžaduje pravidelné školení řemeslníků přímo od výrobců materiálů střešních krytin i izolace. Amatérská práce v oborech klempířství, pokrývačství či tesařství by mohla zcela znehodnotit střechu, a tím i celý objekt stávající stavby. Přenechejte proto raději výstavbu střechy či její rekonstrukci odborníkům, a tím si ušetříte nemálo problémů do budoucna. Těšte se z krásné střechy, do které nezatéká a plní izolační vlastnosti v každém ročním období.

Kvalitní zhotovení střechy Děčín

Významná součást každé stavby je její střecha.** Kvalitně zhotovená střecha** velmi dobře chrání nemovitost před deštěm, větrem i sněhem, a slouží jako ochrana před slunečním zářením. Další funkcí střechy je zejména odvádění srážkové vody a zabránění hromadění srážkové vody, které by vedlo k možnému poškození konstrukce stavby a nepříjemnému zatékání do nemovitosti. Střecha musí být kvalitně postavená z pevných a odolných materiálů, aby vydržela pevná i v zimních měsících přívalem velkého množství těžkého sněhu, a nezničila se konstrukce střechy.

Střechy se staví nad uzavřenými objekty, jako jsou rodinné domy, panelové domy, budovy firem a podniků, ale také střechy potřebujeme jako přístřešky na auto, při výstavbě altánků či verand. Střechy dělíme na zateplené a nezateplené. Střecha se skládá z několika částí, a to: konstrukce čili krov, izolační vrstva, krycí vrstva čili střešní krytina a podhled střechy. Nejdůležitější částí výstavby střechy je izolace, která musí být kvalitní, a přísně na ni spadají přesné normy. Základ střechy je nosná konstrukce neboli krov, který se vyrábí z velmi pevných a kvalitních materiálů, nejčastěji ze surového dřeva.  Estetický vzhled střechy doladí pěkné podbití střechy, u rodinných domů se většinou používá palubek. Střecha je to, co dělá dům domem.

 ## Izolace střechy proti tepelným ztrátám

Funkcí střechy je ochrana před povětrnostními vlivy, a proto je důležité střechu řádně izolovat proti tepelným ztrátám a také pro řádnou vodotěsnost. Ke kvalitní izolaci se používají folie, asfaltové pásy či stěrka nanesená přímo pod střešní krytinu. K tepelné izolaci se dnes využívá minerální vata či polystyrén, ale také ovčí vlna nebo i sláma. Objekt musí být kvalitně izolován proti prochladnutí v zimním období a opačně v letním období izolace zabraňuje přehřívání stavby. Takzvaný tepelný odpor, který každá střecha musí splňovat, určují přísné stavební normy. Dnešní budovy musí mít** energetický štítek stavby**, do kterého se započítává právě správný tepelný odpor střechy.

Tesařské práce Děčín

Jedno z nejstarších řemesel se nazývá tesařství. Již v dávné minulosti se při každé stavbě vyhledával odborník na výrobu konstrukcí ze dřeva pro výstavbu střech. Dnešní tesaři získají výuční list po absolvování tříletého oboru tesař, který zakončí složením zkoušky. Tesařské řemeslo je velmi fyzicky, ale i psychicky náročné. Kvalitní tesař si sám musí změřit a vypočítat pevnost a nosnost stavby. Jde o namáhavé řemeslo, protože tesaři zvedají těžké dřevěné krovy a trámy, mnohdy bez pomocí pracovních strojů. Tesaři pracují mnohdy ve velkých výškách a přímo pod širým nebem. V létě na ně přímo svítí sluníčko, zatím co v zimních obdobích musí snášet déšť, vítr a někdy i sněhové přeháňky. Usazení těžkých krovů na vršek objektu vyžaduje mimořádné umění.

Mezi tesařské nářadí patří sekera, kladivo, dláto, metr, tužka, pila a různé vrtáky a kolovrátky. Tyto nástroje se většinou na každé stavbě lehce najdou, i když je pravidlem, že každý tesař si vozí své nářadí své.

Kdy povolat tesaře?

  • Při výrobě dřevěných stavebních konstrukcí staveb, střech a bednění
  • Při výrobě ostatních konstrukcí, a to altánů, přístřešků pro auta, pergol, schodiště, zábradlí, plotů
  • Při montáži stropních a podlahových nosníků a trámů

Pokrývačské práce na Děčínsku

Pod pojmem pokrývač si jistě každý domyslí, že jde o řemeslo, které něco pokrývá, a tedy převážně střechy. Jde o odbornou práci, kterou provádí vyučený pokrývač, který se vyučil v oboru pokrývač a zakončil studium složením závěrečné zkoušky k získání výučního listu. Pokrývač musí umět číst ve výkresech, musí se vyznat v technické dokumentaci a legitimních normách při pokládání střešní krytiny. Dnešní pokrývači mají práci o to složitější, kolik druhů různých střešních krytin na trhu je. Každý materiál vyžaduje jiné normy a pravidla pro kvalitní a správné pokrývání. Důležitým kriteriem při výběru materiálů střešní krytiny je statika stavby a tedy hmotnost pokládané střešní krytiny. Jde o velmi fyzicky náročnou práci a práci ve velkých výškách.

Umění pokrývače Děčín

  • Znalost norem a technické dokumentace pro pokládání střešní krytiny a jejich opravy
  • Informovanost o současných** pokrývačských materiálech** a jejich vlastnostech** **
  • Umění opravovat střechy z různorodého materiálu střešních krytin
  • Zběhlost** ručního pokládaní tašek a střešní krytiny**
  • Umění rozebírat a opět poskládat krytiny střech** **
  • Precizní zkušenost s řezáním a upevňováním krytiny a izolačních materiálů střech

Kvalitní klempířské práce Děčín

S každou výrobou či** rekonstrukcí střechy** jsou spojené také klempířské práce. Dalo by se říci, že klempíři zakončí celkovou opravu či výstavbu střechy, jsou takovou třešničkou na dortu. Jejich práce spočívá převážně ve výrobě** okapů a klempířských prvků přímo na míru střechy.** Tyto práce jsou potřebné k ukončení střechy k odvodu srážkové vody či sněhu. Klempíř je řemeslník, který je vyučený v oboru klempíř, a tyto studia zakončil složením závěrečné zkoušky. Klempíři vyrábí, ale také instalují okapy, oplechování komínů, okenní parapety, různá úžlabí a jiné. Díky kvalitní klempířské práci celá střecha plní tu spolehlivou funkci odolnosti proti povětrnostním vlivům. Základním materiálem dnešních klempířů jsou různé druhy plechů. Nejdražším materiálem je měď, ale zato jde o nejstálejší a nejkvalitnější materiál. Má dlouhou životnost a má krásný estetický vzhled, který časem získá krásnou nazelenalou barvu.

Dnešní firmy Vám umí poskytnout službu tzv. dodání střechy na klíč. Pod tímto pojmem najdeme veškeré práce spojené s výrobou či opravou střechy, od vyhotovení nákresu střechy, vyhotovení technické dokumentace, výpočtu ceny výroby či opravy střechy, až přes zhotovení konstrukce krovů střechy, izolaci střechy, položení střešní kryti, ale také konečnou fázi vyhotovení okapů a oplechování objektu a střechy. Střecha je vlastně takové nebe nad hlavou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14148 (magazinpodnikani.cz#3125)


Přidat komentář