Tesařské a pokrývačské práce Česká Lípa

Střecha je nejdominantnějším prvkem celé stavby. Nová či zrekonstruovaná střecha působí velmi esteticky a celkově zhodnocuje stavbu, nad kterou se vyjímá. Střecha je stavební součástí stavby, která je velmi namáhaná.

Střechy budov jsou velmi namáhané kvůli různým povětrnostním vlivům. Jsou vystaveny větru či dešti, v zimě množství napadaného sněhu, který je mnohdy velmi těžký. Proto je velmi důležitá izolace střechy, která zabraňuje zatékání, a tím vzniku plísní na stěnách a stropech vnitřních místností. Výstavba nové střechy či rekonstrukce střechy je velmi nákladná, jde o velikou investici, a proto je důležité přenechat tuto práci kvalifikovaným odborníkům Česká Lípa.

Kvalitní střešní krytina, tepelná izolace střechy Česká Lípa

Střecha je pokrývka budov, která samotnou budovu chrání před povětrnostními vlivy. Celá střecha se skládá z nosné střešní konstrukce a střešního pláště. Střechy dělíme podle sklonu střechy, kdy sklon 5° je střecha plochá, sklon od 5° do 45° je střecha šikmá. Sklon střechy nad 45° je již střecha strmá. Odvětrávání prostorů pod střechou zajišťuje kvalitní střešní krytina, která nám zaručí delší životnost i trvanlivost střechy. Střecha se odvětrává větracími taškami či větracími pásy hřebene, ventilačními hlavicemi či nároží. Střecha musí splňovat přísné normy ohledně tepelně izolačních vlastností. Střecha

Zajištění kvalitní střešní izolace Česká Lípa

Aby byl splněn účel každé střechy, tedy že střecha slouží proti povětrnostním podmínkám, je velmi důležitá správná izolace střechy proti tepelným ztrátám a vodotěsnosti. Dnes jsou kladené velmi vysoké funkční i technické požadavky na kvalitu střechy. Střešní krytiny jsou dnes již vodotěsné, ale stále se doporučuje použití asfaltového pásu, folie či stěrky pod tyto krytiny. Jako tepelná izolace se používá materiál minerální vata, ovčí vlna, polystyrén ale i sláma. Tato tepelná izolace pomáhá proti prochladnutí budovy v zimním období a naopak v letním období zabrání přehřívání budovy. Přísné stavební normy přesně stanovují minimální tepelný odpor, jaký má střešní konstrukce splňovat. Firmy, které poskytují služby v oblasti výstavby a rekonstrukcí střech, poradí, jaký druh izolace použít pro Vaši střechu. Tuto práci provádějí převážně pokrývači střech ve spolupráci s tesaři a klempíři.

Tesařské práce Česká Lípa, profesionální tesař

Každá střecha je tvořena ze stavební konstrukce, která je nejčastěji vyráběná ze dřeva. Výrobou a montáží stavebních konstrukcí se zabývají tzv. tesaři. Tesařství je velmi staré řemeslo. Tesaři jsou vyučení řemeslníci, jejichž práce je velmi namáhavá jak fyzicky, tak i matematicky. Tesařské práceZkušený tesař si musí umět sám vypočítat celou střešní konstrukci včetně krovů, přesně vyměřit a vypočítat nosnost i pevnost stavby. Dřevěné krovy i střešní konstrukci po té přesně vyrobit, a na závěr je umístit na stavbu. Dřevěné trámy a krovy jsou velmi těžké, proto musí mít tesař značnou fyzickou sílu. Tesařina proto vyžaduje velké zkušenosti a kvalitní práci. Tesaři musí pracovat ve vysokých výškách pod širým nebem, a proto by rozhodně neměli trpět závratěmi.

Nejzákladnější nářadí tesaře je sekera, kladivo, pila, vrtáky, dláto, skládací metr, tužka a papír. Všechny tyto nástroje se najdou většinou na každé stavbě, ovšem zkušený tesař má nářadí své, také proto, aby například při měření a výrobě krovů používal stejný metr, a nedocházelo k nežádoucím nesrovnalostem. Práce tesaře musí být precizní.

Pokrývačské práce, pokládka krytin na ploché i šikmé střechy

Jestliže již máme postavenou střešní konstrukci, na řadě je práce kvalitního pokrývače. Výuční list v řemesle pokrývač získává učeň složením závěrečné zkoušky v oboru. Pokrývač musí umět číst v technické dokumentaci stavby a vyznat se a mít přehled v zákonných normách ohledně pokládky střešní krytiny a jejich opravách. Zkušený a odborný pokrývač zvládne usadit jakoukoliv střešní krytinu na plochých i šikmých střechách. Jeho práce se odehrává v enormních výškách, proto jeho činnost musí být přesná a bezpečná. Pokrývačské prácePokrývač musí mít notnou fyzickou sílu. Zběhlý pokrývač Vám rád poradí jakou střešní krytinu na daný typ střechy použít, poradí z hlediska statiky i vazby střechy. Pokrývačské firmy mají dnes většinou možnost nakoupit střešní tašku přímo od výrobců za výhodnější ceny, kvůli množstevním slevám.

Střešní krytina - betonové, pálené, plechové krytiny

Krytinu střechy volíme dle doporučeného statického zatížení budovy, ale také dle estetického vzhledu budovy. Správně zvolená střešní krytina v barevném odstínu ladícím se celkovou stavbou, působí velmi krásně a graciézně. Důležitým kriteriem pro volbu střešní krytiny je celkové zatížení konstrukce střechy a sklon střechy. Mezi těžké krytiny patří betonové a pálené tašky, a proto nejsou vhodné na každou střechu. Střešní krytinaLehké krytiny jsou vyráběné z lehčích materiálů, nezatěžují stavbu přílišnou nosností, a patří mezi ně plechové střešní tašky různých tvarů a povrchových úprav, asfaltové krytiny i plastové krytiny. Volbu střešní krytiny si nechte vždy poradit odborníkem, který se vyzná v obrovském trhu střešních krytin a zná jejich vlastnosti a práci s nimi.

Kompletní konstrukce krovu Česká Lípa

Střešní krovy slouží k udržení nosnosti střešní krytiny na budově, ale také udržení střechy před povětrnostními vlivy, sněhem či větrem. V dřívějších dobách byly krovy převážně dřevěné, dnes už nalezneme také kovové krovy či kombinované konstrukce krovů. Dřevěné krovy se vyrábí ze smrků a jedlí, občas i z modřínu. Dřevo se impregnuje proti ztrouchnivění a nežádoucím parazitům. Střešní krovyCelá dřevěná konstrukce se spojuje pomocí hřebíků, šroubů, vrutů a různých profilů. Pohledové strany krovů se jemně hoblují a zabrušují, pokrývají ozdobnými profily, aby jejich vzhled působil esteticky. Realizace kompletní konstrukce krovů zajišťuje také laťování, pokrytí paropropustné folie, pokrývku střešní krytiny, klempířské práce i podbití střechy palubkami.

Rekonstrukce střechy na Českolipsku

Jestliže vlastníte starší objekt, kde současná střecha již neplní plně tepelně izolační vlastnosti, je řešením právě rekonstrukce střechy. Díky řádné izolaci získáme nižší náklady na vytápění místností a nevznikají nevzhledné zatékající skvrny a plísně na stěnách a stropech. Kvalitní tepelně izolační střecha je komfortem bydlení. Důvodem k rekonstrukci může být také nově vznikající obytné místnosti v půdní zástavbě.AltánZateplením půdních prostor vznikne krásné a útulné bydlení. Každá střechy by měla být kvalitně izolovaná, a kontrola se provádí většinou po zimním období, kdy se závady a nedostatky střechy nejčastěji projeví. Na každou rekonstrukci je potřeba řemeslníků, jako jsou tesaři, pokrývači a klempíři, kteří díky letité praxe odvedou kvalitní a precizní práci.

Česká Lípa stavba pergol a altánů

Jestliže toužíte po zahradní pergole či altánu, obraťte se na zkušené tesaře a pokrývače, kteří dokonale rozumí kvalitní práci s dřevěnými zahradními stavbami. Zahradní pergoly a altány se převážně staví na míru, nejde o žádné typizované stavby, a proto je přesné změření, zakreslení a postavení zahradní stavby dobré přenechat odborníkům. Vy se můžete už je těšit z požitku při vysedávání v těchto zahradních stavbách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13790 (magazinpodnikani.cz#2764)


Přidat komentář