Svářečské a zámečnické práce - Frýdek-Místek a okolí

Zabouchl jste si klíče ve dveřích z druhé strany a nevíte si rady? Neztrácejte čas a volejte profesionálního zámečníka, který bez porušení dveří ba ani zámku otevře dveře jako mávnutím proutku.

Jak vyřešit problém, když potřebujete něco zavařit? Upadl Vám výfuk nebo se rozbilo nějaké kovové nářadí, které lze zachránit svařením? Stavíte plot a potřebujete přivařit panty atd... Nebo máte firmu a stavíte novou halu – svařování ocelových konstrukcí také patří do oboru zámečnických prací.

Bodové odporové svařování, plamenové svařování

Svařovat se dá několika způsoby, například odporové svařování je založeno na spolupůsobení tepla které vzniká při průchodu proudu materiálem. Bodové odporové svařování se docílí svaření plochy přesně v bodu spojení elektrody tlakovou silou. Plamenové svařování je způsobeno tavením – chemickou reakcí při spalování hořlavého plynu v oxidační atmosféře.

  • Plamenové svařování s kyslíkem
  • Tlakové svařování
  • Ultrazvukové svařování
  • Kyslíko-acetylenové svařování
  • Kyslíko-propanové svařování

Dalšími druhy svařování jsou elektronové svařování ve vakuu, laserové svařování, aluminotermické svařování, elektrostruskové svařování a pájení.

Svařování v historii

Svařovalo se již od středověku, jen si vezměte dobu bronzovou nebo železnou, kovář byl na obci vážený pán a z toho všeho je patrno, že svařování není mladé řemeslo. Za pomocí plynu se začalo svařovat samozřejmě později, acetylenem asi od 18. století a s vynálezem elektrického generátoru bylo započato také svařování elektrickým obloukem.

Ruční obloukové svařování Frýdek-Místek a okolí

Pojďme se zaměřit na** svařování obloukové**, které ač je ruční a nejstarší metodou je v oblasti svařování stále hojně používané. Nejspíše to bude tím, že je velmi flexibilní, dá se využít v každé poloze a je tak nejdostupnější.** Zručný svářeč** podávající vynikající výsledky zaručuje kvalitně odvedenou práci, svár s perfektními mechanickými vlastnostmi.

Zámečnické práce, výroba a montáž ocelových konstrukcí Frýdek-Místek a okolí

Jaké práce zařadit pod tento obor? Jsou to i jiné práce než-li jen rychlé otevření Vašich zabouchnutých dveří.** Zámečník** musí umět otevřít také trezor, mění nebo vyvložkovává kování, opravuje zámky po různých vloupáních, zámečníci vyrábí, prodávají a montují ochranné mříže nebo ploty a poskytují také služby svářečské. Zámečnictví Vám také poskytne zabezpečení jak bytů tak jiných objektů, obchodů a kanceláří, dle podmínek pojišťovny a ve spolupráci s Českou policií.

Výrobu a montáž ocelových konstrukcí například výplně plotových polí, vstupní vrátka a různá garážová či vjezdová vrata, schodišťové konstrukce a různé vrtání, řezání a tvarování materiálů, pozinkování, niklování nebo jiné povrchové úpravy i s takovou poptávkou lze zajít za odborníky na svařování a zámečnické práce. Zkušený zámečník s kvalifikací Vám může také nabídnout servis, zaměření, materiálové výpočty a následně realizaci a montáž. Nemusíte se starat ani o nákup materiálu, jeho dopravu apod.

Zabouchnuté dveře, zámečnický servis Frýdek-Místek a okolí

Pokud se dostanete do svízelné situace, kdy se Vám například průvanem zabouchnou dveře, volejte zámečnický servis, kde Vám řeknou za jak dlouho můžete čekat návštěvu technika, který Vám dveře otevře. Pokud zůstanete na chodbě nebo chodníku bez telefonu, musíte chtě nechtě obtěžovat souseda. Nepokoušejte se dveře nikterak lámat a páčit, jedině si poškodíte zámek nebo samotné dveře. Zámečník dveře otevře bez sebemenšího poškození a zámek zůstane opět plně funkční.

Ochranné a ozdobné mříže, výroba Vodňany

Na přání zákazníka nebo dle předem připravených vzorů zámečníci nabízí různé druhy mříží. Bezpečnostní, ozdobné, do oken i do dveří, na zábradlí i terasy... Mříže na oknech a dveřích již nehyzdí, jsou sladěny s exteriérem domu a tedy jej také zdobí nejen plní ochrannou funkci.

Mohou obsahovat stylová kování a různé kované doplňky. Všude, kde chcete zabezpečit majetek, lze použít bezpečnostní mříže – byt, vchod do domu, do obchodu, výlohu, okna kanceláří, balkony...Povrchová úprava mříží může dostat kovářskou patinu, mohou být žárově pozinkované nebo je lze natírat dle vybrané barvy.

Městské mobiliáře, výroba stojanů na kola

Kováři a zámečníci svojí práci také odvádí ve značném množství prací nad městskými mobiliáři. Ochrana stromů, záhonů nebo keřů bývá zabezpečena ozdobnými mřížemi. Zamezí vyhrabávání a okusování jejich okolí zvěří nebo jsou ochranou stromu proti vandalům, usnadňují zalévání a zdobí. Stojany na kola nebo zábrany vjezdu mohou být také z dílny zámečnické a taktéž zde mohou vzniknout kovové lavičky.

Výroba kovových bran a plotů Frýdek-Místek a okolí

Kovová brána u vašeho domu nebo firmy může být také kovová. Její otvírání lze přizpůsobit na elektrický pohon. Jak dělíme kované brány? Na posuvné, samonosné a křídlové, dále na branky a brány nebo také podle povrchové úpravy nebo je lze též kombinovat s jinými materiály např. se dřevem.

Samonosné a** posuvné brány a vrata** jsou vhodné tam, kde je rovný terén, zasunují se vodorovně podél plotu a tak nezabírají žádné místo. Dále mohou být kované ještě ploty nebo celá schodiště, která si můžete objednat třeba klasická, točitá, ocelová, ocelo-nerezová, nerezová nebo mosazná.

Broušení nástrojů - nůžky, kuchyňské potřeby

Co jednou bylo ostré opět se dá nabrousit a jsme u další domény zámečníků. Vůbec nevadí jedná-li se o kuchyňské potřeby, nůžky, pro holiče, pro psí salony, pro zahradníky nebo sekačkové nože či mlýnky na maso.

Systém hlavního klíče Frýdek-Místek a okolí

Tento systém tzv. hlavního klíče spočívá ve sjednocení všech zámků a klíčů. Je to jednoduchý způsob, jak zamezit objemnému svazku pro velké budovy. Tam, kde je mnoho zaměstnanců lze použít systém generálního klíče, kdy každý zaměstnanec má pouze jeden klíč. Ovšem každý zaměstnanec se se svým klíčem dostane jen na předen určená místa. Tak kupříkladu ředitelský klíč nebo klíč správce mají přístup do všech místností v podniku. Stejně tak klíč určený pro hasiče apod.

Co ochrana a bezpečí? Klíče se nedají kopírovat a jednotlivý zaměstnanci mají přístup jen do předem určených prostor. Při ztrátě klíče se dají perfektně vyčíslit hmotné odpovědnosti jednotlivých zaměstnanců atd. Systém není elektronický, funguje čistě na mechanickém principu a lze jej kombinovat například s elektronickým vrátním systémem...

Strojní zámečník Frýdek-Místek a okolí

Úkolem strojního zámečníka je velmi rozsáhlý okruh činností ve strojírenské výrobě, musí být obdařen technickým nadáním a mít šikovné ruce. Jeho prací je rýsování, obrábění, svařování, ohýbání plechů měření i montáž. součástí jeho práce je i pilováním, řezáním, sekáním, rovnáním, ohýbáním, vrtáním a vystružováním, řezání závitů, soustružení, frézování, broušení...

Jeho pracovními nástroji jsou soustruhy, frézky, vyvrtávačky, brusky, vrtačky, svařovací agregáty, měřidla i měřící přístroje, pily, pilníky, pákové i ruční nůžky na plech, ohýbačky, závitnice, kleště, klíče, šroubováky, šikovné ruce. Pro práci strojního zámečníka musí mít člověk nadání, trpělivost být přesný a precizní a nesmí mít vady zraku, epilepsii či poruchy koordinace a není to vhodné povolání pro občany s vadami pohybového ústrojí, s alergiemi na prach, mazadla nebo oleje – ekzémy rukou apod.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13477 (magazinpodnikani.cz#1832)


Přidat komentář