Střechy na klíč - Humpolec, Havlíčkův Brod

Střecha je velmi důležitou součástí domu. Pokud je poškozena, projeví se to na celém domě. Zejména na kvalitě bydlení, a časem i na stavební konstrukci. Při menším poškození postačí oprava, větší poškození již potřebuje rekonstrukci střechy.

střechy

Kvalitní střecha je základem pro bezpečné, spokojené a zdravé bydlení. Bohužel i střecha stárne a tak často je nutná její oprava. To v případě, že poškození není až tak vážné. Mnohdy je však lépe investovat do celé rekonstrukce střechy. Získáte tak kvalitní zastřešení objektu, které navíc je možné využít i jako prostory pro bydlení. A co je určitě důležité, tak to, že každá rekonstrukce střechy ušetří na ročních nákladech za bydlení. Nová střecha dům nejen ochrání, ale i zateplí. To se projeví pocitově na tepelné pohodě domu, ale i na finanční úspoře za vytápění. A ještě jedno plus nová střecha je krásnou ozdobou domu. Je možné si ji vybrat nejen z různých materiálů, ale i v různém barevném provedení, které vypadá velmi působivě. A pokud jsou všechny prvky sladěny, pak je dům příjemným prvkem zástavby.

Jak kvalitně rekonstruovat střechu?

Rozhodně ne svépomocí. Zde hrozí nejen řada úrazů při bourání a rozebírání střechy, ale i při její stavbě. A dokonce snad ani není možné svépomocí vystavět střešní konstrukci. To si vyžaduje znalosti a zkušenosti. Proto střechu je vždy nutné realizovat odbornou firmou a pokud možno nejlépe na klíč.

Kompletní realizace střechy včetně demolice střechy staré

Jde vlastně o způsob realizace objednávky. Pojem střechy na klíč zahrnuje kompletní dodávku služeb. Jde tedy o výstavbu nové střechy, nebo o rekonstrukci střechy starší. Ve druhém případě je dodání zakázky širší o demolici střechy původní a odvoz sutin z provedené demolice. Přitom firma zajistí vše, včetně dodání projektu střechy, pokud není součástí stavby domu, nebo se rekonstrukce neprovádí ve stejné podobě střechy původní. Pak se sice vytvoří nový projekt, ale na základě původního. Přesto nový projekt zahrnuje nové materiály a možnosti. Proto na začátku proběhne konzultace, zaměření a je vytvořen návrh a předběžný rozpočet. Po vašem odsouhlasení se začnou věci rychle odvíjet. To je velká výhoda objednávky střechy na klíč. Jednotlivé odborné činnosti na sebe navazují bez zbytečného prodlení. Střídají se tesaři, pokrývači klempíři. Celá realizace nové střechy na klíč je vysoce kvalitní, rychlá a přesně podle vašich představ.

Vytvoření kvalitní střešní konstrukce, tesaři Humpolec

Základem nové střechy je kvalitní střešní konstrukce. Tedy nové krovy. To zajišťují kvalifikovaní tesaři. Ti se nespecializují jen na střešní konstrukce velkých objektů, ale i na opravy stávajících tesařských konstrukcí, na konstrukce zahradních a účelových staveb, stavební tesařské práce, jako je příprava bednění nebo podpůrné konstrukce, a dokonce jsou odborníci na výrobu hřišť ze dřeva. V této chvíli nás však zajímá především kompletní dodávka tesařských prací, která zahrnuje** zhotovení nových vazních soustav krovů**. Tesaři dokáží postavit i při rekonstrukci zcela novou střechu. To v případě, že má podkroví sloužit jako obytný prostor. I v tomto případě bude nová střecha ladit s domem, a bude vysoce kvalitní.

Zaizolování a zateplení střechy Humpolec, Havlíčkův Brod

Na střešní konstrukci dnes nepatří přímo střešní krytina. Tím by se nová střecha zcela minula účinkem. Důležitá je** izolace** a v případě obytného podkroví i zateplení. Pokud podkroví nebude obývané, je možné střechu provést nižší, pouze ji izolovat a zateplit až podlahu v půdních prostorách. Na moderní střechu patří hydroizolační a tepelněizolační folie, parotěsná zábrana, a kvalitní odvětrávání. Teprve pak následuje střešní krytina.

Jak vybrat vhodnou střešní krytinu?

Střešní krytinu je nutné vybírat s ohledem na užitné vlastnosti zvoleného materiálu, vzhled, odolnost, vhodnost pro určité klimatické podmínky, vhodnost zapadnutí do okolí domu, životnost a záruku, jejíž délka často vypovídá i kvalitě vybrané střešní krytiny. Cena je sice také důležitá, ale pokud se podíváte na ostatní vlastnosti a zejména porovnáte kvalitu a životnost, pak již není až tak důležitá. Méně kvalitní materiál totiž znamená, častější opravy a údržbu, což se ve výsledku do ceny samozřejmě promítá. Zde je vhodné dát na doporučení školených pokrývačů, kteří jsou schopni vybrat vám nejvhodnější střešní krytinu pro váš dům i místo, kde stojí. To zaručí, že vás střešní krytina přežije. Kromě typu střešní krytiny je velmi důležitá i nabídka střešních doplňků. To většinou zajišťují ucelené střešní systémy. Ty nabízejí klasickou střešní krytinu doplněnou o speciální tvary a typy, jako jsou hřebenáče, bokovky, nebo odvětrávání či zábrana sněhu.

Nabídka střešních krytin Humpolec, Havlíčkův Brod

Vybírat je možné ze skládaných střešních systémů, což jsou známé střešní tašky. Ty mohou být v betonovém, nebo páleném keramickém provedení. Oba typy jsou dnes na vysoké úrovni, což zajišťuje jejich odolnost proti usazování nečistot, mechů a lišejníků. Navíc je možné vybírat z barevných typů, a tak dům účelně sladit. Rozdíl je především v zatížení. Betonové tašky jsou o poznání těžší. Životnost je u obou typů až 100 let. V nabídce jsou i plechové krytiny. Nejkvalitnější jsou z mědi, titan zinku a poplastované. I tyto jsou zárukou, že vás přežijí. Kromě toho jsou zcela bezúdržbové a velmi hezké. Asfaltové krytiny, tedy šindel, jsou vhodné zejména do drsnějších klimatických podmínek. Unesou bez problémů i velký nános sněhu. Přičemž jejich životnost je minimálně 50 let.

Střešní okna, montáž střešních oken Humpolec

Pro obytné podkroví je nutné instalovat i kvalitní střešní okna, kterými nebude zatékat, a navíc budou i tepelně izolovaná. Od střešních oken se toho očekává mnoho. Jejich výběr je nutné podřídit představám majitele domu. Střešní okna mohou mít celou řadu doplňků, od stínění až po dálkové ovládání.

Okapové systémy nabídka

Zde platí to, co u střešní krytiny. Okapové systémy jsou vhodné s co nejširší nabídkou doplňků. Již proto, že právě okapový systém je takovou tečkou nové střechy. Měl by být dostatečně odolný, trvanlivý a samozřejmě funkční. To zajistí zkušení klempíři, kteří práci dovedou v rámci objednávky střechy na klíč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14151 (magazinpodnikani.cz#3128)


Diskuze a zkušenosti

Novak | 25.03.2014 11:10
Re: Střechy na klíč - Humpolec, Havlíčkův Brod Dobrý den mám zájem o střechu.


Přidat komentář