Stěhovací práce

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Pokud si ale najmete firmu, která vám zajistí vše kolem stěhování, tak zjistíte, že stěhování není zase až tak hrozné, jak ostatní tvrdí.

Když využijete služeb odborníka, tak se vám hlavně hodně uleví. Pokud jste ještě nezažili ten pocit, že musíte něco stěhovat, tak i když je to třeba úklid místnosti o 15 metrech čtverečních, kde dané věci potřebujete jen vyhodit, neuvěříte, co vše se dá do tak malého prostoru nanosit. Pokud nejste extrémně choulostiví na své věci, tak pak oceníte, když vám se stěhováním někdo pomůže. Stěhovací firmy pak navíc nabízejí i řadu možností, kterých můžete využít. Na jednotlivé situace se proto podíváme více zblízka, abyste věděli, jak si můžete usnadnit život.

Stěhovací práce, profesionální stěhovací firma

V oblasti stěhování existuje několik příležitostí, kdy je třeba přesouvat nábytek, různé předměty a jiné věci, které máte. Může se sto týkat jak stěhování, tak i vyklízení. Záleží na tom, co jednotlivé firmy nabízí, proto se s nimi domluvte, co potřebujete.** Stěhováci** vám mohou pomoci už se samotným balením, mohou vás stěhovat nebo vyklidit věci, které už nepotřebujete.

Stěhování domácností, demontáž a montáž nábytku

Pro většinu lidí je nejbližší stěhování soukromého bydlení. Ať už je to z jakéhokoli důvodu, tak doma si uchováváte spousty věcí a připravte se na to, že objem daných věcí je větší, než si myslíte. Utvořte si před stěhováním seznam toho, co si máte odstěhovat a kam se všude musíte podívat, abyste v daném místě nic nezapomněli. Když si objednáváte stěhovací firmu, tak někdy je lepší, když si vyhradíte místo pro stěhovací auto. Sousedé to většinou pochopí, stačí jen napsat lístek, že z důvodu stěhování v daný den a určitou hodinu zaujmete určitý prostor. Stěhovací firmy vám tak pomohou odstěhovat vše, co budete potřebovat a také vám mohou pomoci třeba rozmontovat a zase smontovat nábytek, pokud je to třeba.

Stěhování kanceláří

Zde se jedná většinou o menší prostor a méně věcí, které je zapotřebí přesunout. Jinak ale také nepodceňujte systematiku, kdy si rozdělíte, co a kam budete dávat. Pokud se stěhuje kancelář, tak se to většinou týká věcí více pracovníků a je třeba, aby každý měl své dokumenty opět na svém místě až bude v novém prostředí. Zde se také nabízí, aby se postupně stěhovaly věci každého pracovníka, čímž se předejte zmatkům.

Vyklízení kůlen, podkrovních prostorů

Stěhovací firmy také nabízejí vyklízení prostor jako jsou půdy, věci v kůlnách a podobně. Zde se jedná o ten nejjednodušší způsob opravdového odlehčení. Není těžké i za pár let nanosit do dané stavby věci, ale zbavit se jich je těžší. Proto zavolejte firmu, která vám odveze nepotřebné věci ve velkém a budete mít tak nový volný prostor.

Na co si dát pozor při stěhování

Existuje několik zásad, které by se měly dodržet, aby pro vás stěhování nebylo stresující. To samo o sobě je náročné, proto pro vás máme několik tipů, které vám danou situaci ulehčí.

Předně je zapotřebí nenechat nic na poslední chvíli, protože jakmile budete něco dělat narychlo, tak nebudete mít o akci přehled. Když budete nesystematicky házet věci do daných přepravních prostor, tak za chvíli nebudete vědět, co jste kam dali a co už máte zabalené a co ne.

Pokud se stěhujete z jednoho prostoru do druhého, tak se nabízí, že budete chtít věci třídit na to, co si přenesete a na to, co nepotřebujete a vyhodíte. I z tohoto důvodu si nechte na balení čas, protože se vám prodlouží doba balení.

Nemyslete si, že vše zvládnete sami. Pokud se jedná o opravdové stěhování, tak je to jedna z fyzicky nejnamáhavějších prací. Využijte proto pomoci ostatních a silnějších, kteří mají větší zdatnost a zkušenosti.

Na stěhování si naplánujte vyhrazený čas, abyste si zajistili, že nebudete roztěkaní a něco byste v tom důsledku zapomněli.

Pokud plánujete vyklízení a odstranění nepotřebných věcí, tak zde používejte racionalitu. Myslete na to, že když už jste si zaplatili firmu, která vám třeba vyklidí půdu a odveze nepotřebné věci, tak byste měli zahodit sentiment. V těchto situacích mají lidé často pocit, že něco nemohou vyhodit nebo že něco budou ještě potřebovat. Zvažte ale, co opravdu nepostrádáte a co tedy můžete vyhodit.

Pokud víte, že se stěhujete do menších prostor, tak se nesnažte vtěsnat vše do malého prostředí, ale před stěhováním zkuste něco rozdat nebo prodat. Můžete ale požádat firmu, aby dané věci odvezla pryč. Stačí jen, když řeknete které a při stěhování se vám část věcí odveze a část odklidí.

Co zajistit před stěhováním

Existuje řada úkonů, které vám stěhování usnadní. I zde máme pro vás pár tipů, jak a co udělat, aby stěhování bylo organizovanější.

Ať už stěhujete domov nebo kancelář, tak si pokud možno věci systematicky uspořádejte. Samozřejmě se nabízí, že budete mít zvlášť nádobí, oblečení, elektroniku a podobně. Jednotlivé stěhovací přepravky si popište lístky, abyste věděli, kde co máte. Nechte si někde na vrchu ty nejdůležitější věci, protože vybalování nebudete většinou dělat ihned. Připravte si tedy základní oblečení, nádobí, které využijete a hygienické potřeby. Dejte pozor na křehké věci a upozorněte stěhováky na to, kde jsou jemné předměty, které by se mohly rozbít. Než se budete stěhovat, tak si obhlédněte přístupové prostory místa, kam se stěhujete. Pokud je například vchod příliš malý, schodiště úzké, tak jimi nemusíte protáhnout některé kusy nábytku a musí se najít jiná cesta, jak je dostat do domu. Jestli si necháte vyklidit prostory, tak je lepší, abyste si daná místa a věci prošli, protože nikdo za vás neohlídá, zda někde nemáte cennosti či peníze. Jejich ztráta by mohla být pak nevratná.

Stěhování je sice náročné, ale za pomocí profesionálů si můžete tuto akci ulehčit. Hlavně si dejte dostatek času na přípravy, abyste na nic nezapomněli a zároveň, abyste měli přehled o tom, co kde máte. Využití firmy vám pak usnadní proces v tom, že na dané věci nebudete sami a přinejmenším se fyzicky nestrháte. Když se stěhujete jen jednou za čas, tak se to vyplatí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13538 (magazinpodnikani.cz#1941)


Přidat komentář