Stavební práce, rekonstrukce, přestavby - Rakovník

Každý člověk si rád zvelebuje svůj domov, a pokud sníme o novém domě, je nejlepším způsobem jeho realizace nechat si jej postavit specializovanou firmou přímo na klíč. Pokud si chceme dům postavit svépomocí, potřebujeme zkušeného zedníka.

My lidé jsme takoví, že neustále něco přestavujeme a zvelebujeme. K tomu však potřebujeme najít vhodného řemeslníka. A vzhledem k tomu, že přestavuje a staví stále více lidí, můžeme dojít k tomu, že bude zedníků nedostatek.

Obkladačské práce na Rakovnicku

Před tím, než začneme obklady a dlažby vybírat, měli bychom si vše řádně promyslet. Hned ze začátku bychom si měli uvědomovat, co budeme obkládat, zátěžovost obkládané plochy a také její další údržba. Z toho vyplývá, že jiné obklady budeme potřebovat do koupelny a jiné zase do kuchyně. Vybíráme-li dlažbu do chodeb či hal, je pro nás nejdůležitější její snadná údržba. Ale jedno mají všechny místnosti, které chceme dlažbou vybavit společné a tím je to, že se nám musí líbit.

Co všechno lze obkládat?

 • Koupelna a WC
 • Chodba
 • Balkón
 • Schody
 • Terasy
 • Verandy

Jak můžeme vidět, obložit se dá téměř vše. Aby však na nás působily obklady příjemně a dokonale, je potřeba, aby je vykonával zejména zedník, který je také obkladač. Obklady lze vykonávat svépomocí, ale výsledek takovýchto obkladů se nám nemusí zrovna líbit, i když si na nich dáme záležet. Při této práci se vyplatí na řemeslníkovi nešetřit, neboť právě on provede obklady zcela dokonale a výhodou také je, že Vám dá na provedenou práci záruku.

Zednické práce, přestavby, opravy Rakovník

Zednické práce se řadí svou důležitostí mezi řemesla, která mohou vykonávat pouze lidé znalí, v daném oboru vyučení a mající dlouhou praxi. Mezi zednické práce lze řadit vše, co ke svému výkonu vyžaduje pomoc zedníka, ať již se jedná o stavbu samotnou, nebo pouze o přestavbu, obklady, dlažby apod. Pravdou je, že mnoho z nás se snaží ušetřit za zedníky a práce, která je určená pro ně se snažíme vykonat svépomocí. Na jednu stranu se může zdát, že tím šetříme, avšak na stranu druhou na danou stavbu či opravu vynaložíme mnohem více peněz, než kdybychom si na ni povolali onoho zedníka. My totiž neznáme všechny nutné postupy, které znají pouze zedníci a tak se mnohdy stává, že námi vykonaná práce bude nekvalitní a bude ji potřeba udělat znovu.

Zedníci ke své práci používají mnoho stavebních materiálů, jakými jsou například, dřevo, malta, cihly, kámen apod.

Jak vybrat vhodný pozemek pro stavbu Rakovník?

Ihned při výběru pozemku je potřeba mít jasno v tom, co od něj očekáváme a tomuto také celý výběr přizpůsobit. Ideálním pozemkem je nejčastěji rovinatý nebo méně svažitý obdélníkový pozemek mající rozlohu 700-1000 m2, jehož krátká strana je orientována na sever, směrem k příjezdové komunikaci. Má-li pozemek příjezd od osluněné strany pozemku, může nám to později zkomplikovat pozdější návrhy domu a zahrady.

Pozemky nejsou nejlevnější investicí, ale pokud si budeme vybírat mezi nezasíťovanými parcelami, zjistíme, že jsou cenově dostupnější a často také v daleko krásnějším prostředí. Stačí nám pouze zajistit přívod elektrické energie a zpevněnou přístupovou cestu, přičemž stavební povolení nemusí být žádný problém. A jak ještě lze ušetřit? Necháme-li si vykopat studnu, je to levnější než připojení na vodovodní řád. Septikem nebo čističkou odpadních vod jsou náklady zcela srovnatelné s kanalizační přípojkou. Co se týče vytápění, lze jej řešit kombinací elektrického vytápění a tepelného čerpadla, nebo s teplovodním výměníkem u krbové vložky, čímž dojdeme k přijatelným nákladům.

Cena za stavbu domu, smlouva o dílo

Na jednání o ceně stavby domu a smlouvě o dílo je potřeba pozvat si také stavební dozor a právníka. Jak právník, tak stavební dozor Vám mohou pomoci nastolit vyvážené podmínky smlouvy a minimalizovat tak Vaše rizika. Součástí této smlouvy by mělo být:

 • Předmět smlouvy, kdy je potřeba přesně definovat co je obsahem dodávky.
 • Cena a platební podmínky, které musí být v položkovém seznamu cen materiálů a prací a tzv. zádržné.
 • Termíny předání staveniště, kontroly etap a dokončení stavby.
 • Záruky a to především záruční dobu na stavbu.
 • Smluvní sankce obsahující podmínky odstoupení od smlouvy.

Stavba na klíč s profesionály Rakovník

Na začátku každé stavby je potřeba položit si otázku, jakým způsobem stavět budeme, zda to bude svépomocí, subdodavatelsky či na klíč. Každá z těchto možností má svá pro i proti.

Stavba na vlastní pěst neboli svépomocí nám umožní ušetřit, ale zároveň tím budeme nuceni trávit spoustu času na stavbě. Stavba domu svépomocí může trvat i několik let. Jsou však práce, které je potřeba vždy svěřit pouze profesionálům. Mezi tyto práce patří elektrické rozvody, rozvody plynu, topenářské a instalatérské práce. Nakupujeme-li materiál sami, je to s 20% DPH, ale necháte-li to na subdodavatelích, mohou Vám materiál nabídnout s 10%DPH. Zde je však potřeba znát mnoho stavebních postupů a materiálů spolu s jejich řešením. Chcete-li i přes toto všechno stále stavět dům svépomocí, musíte se všechny potřebné postupy naučit čímž Vám to zabere další čas. Tímto se dostáváme k závěru, kdy zjišťujeme, že nám nezbyde žádný volný čas, ať již na svou vlastní práci či rodinu.

Subdodavatelské řešení je jakýmsi kompromisem mezi investičními náklady a naším časem stráveným na stavbě. Ve své podstatě se jedná o to, že si na konkrétní práce najmeme potřebné odborníky jako tesaře, zedníky, pokrývače, klempíře, elektrikáře apod. Zde je potřeba mít alespoň základní znalosti o stavbě.

Stavba na klíč se jeví jako řešení nejideálnější. Jeho hlavní výhodou je velmi krátká doba výstavby, ale je nutno podotknout, že se jedná také o nejdražší řešení výstavby domu. Tento způsob stavby Vám dává možnost ušetřit peníze za nájem, neboť tato stavba probíhá velmi rychle a také nemusíte do stavby investovat téměř žádný čas, neboť vše kolem stavby řeší odborná firma, kterou si najmete. A další peníze Vám ušetří také nezávislý stavební dozor, který pohlídá celou stavbu a tudíž i kvalitu výstavby a použité technologické postupy, které jsou na výstavbě nejdůležitější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13046 (magazinpodnikani.cz#855)


Přidat komentář