Stavební práce - okres Brno-venkov

Každý z nás, kdo se chystá ke stavbě domu, by měl svou stavební firmu vybírat velmi pečlivě. Velmi záleží na tom, kdo bude náš dům stavět a to proto, že se jedná o místo, ve kterém strávíme podstatnou část svého života.

Zednické a stavební práce

Zednické a stavební práce jsou velmi specifickými druhy řemesel. Proto, abychom mohli tyto práce vykonávat je potřeba mít dostatečné vzdělání, ale daleko důležitější je dlouholetá praxe, díky které se lze naučit mnohem více, než pouhým vyučením v oboru.

Každý z nás, kdo chce cokoli postavit, poopravit, rekonstruovat či zdokonalit musí na tuto práci povolat zedníka či stavební firmu. Můžete namítat, že to nutnost není, ale pravdou je, že při zednických a stavebních pracích musí být dodrženy různé předpisy a technologické postupy a kdo jiný jim rozumí lépe, než profesionál, který tento druh práce vykonává již dlouhou dobu a má vše potřebné tzv. v malíčku.

Každá stavba musí být sledována tzv. stavebním dozorem, který zařizuje buďto stavební firma, která stavbu realizuje nebo osoba, která si dům stavět nechává. Stavět bychom měli vždy pouze se stavební firmou. Stavba svépomocí je sice možná, avšak výsledek nemusí být zase až tak dokonalý, jak bychom si jistě přáli. Nejvhodnějším řešením pro všechny z nás, kteří touží po novém domě, ale nemají čas ani znalosti na to, aby se do stavby domu pustili sami je možnost nechat si postavit svůj dům na klíč. Je to způsob, který je doslova dokonalý. Stavební firma, které zakázku zadáme, staví dům bez jakékoli naší pomoci a my si žijeme dále svůj život, chodíme do práce, do společnosti a občas se zajdeme podívat na stavbu, jak nám ten náš dům krásně roste.

Velmi důležité je, ještě před stavbou samotnou domluvit pořádně všechny detaily a samozřejmostí je projekt domu, podle kterého se vše děje. Bez projektu stavba nemůže začít a tak jakmile máme projekt, můžeme začít ihned stavět. Každá stavební firma má své zedníky, kteří postupují zcela podle projektu a tak se nemusíme bát, že bude interiér našeho domu jinak, než jsme si vysnili.

Je nutné vědět, že stavební firma není pouze od toho, aby dům postavila. Většina stavebních firem nabízí ještě spoustu dalších věcí, jako jsou stavební plány a pomoc při výběru stavebního materiálu, který sama ke stavbě dodá a také nutný stavební dozor, který na celou realizaci stavby dohlíží. Chceme-li tedy shrnout pojem stavební firma do jedné věty, pak je to firma, která disponuje svými stavebními stroji a odborně proškolenými zaměstnanci.

Rekonstrukce bytových a nebytových prostor na klíč

V dnešní době se jeví jako výhodnější** rekonstruovat** než nově stavět. Vychází to z vysokých nákladů na pozemek. Ty mohou klidně dosáhnout až jednoho milionu korun. Kdežto koupě staršího domku nebo třeba půdních prostor vychází levněji. Levněji vychází i koupě bytu či bytových prostor, které se po rekonstrukci změní k nepoznání. Navíc starší objekty nabízí netradiční řešení, které mnohdy předčí novostavby. Zásluhou rekonstrukce bývalých selských dvorů a statků vzniká buď naprosto ojedinělé bydlení, kde s bývalých hnojníků vznikají jezírka a ze stájí letní prostory. Trámy a oblouky vynikají v interiéru i v dnešní době. Nebo mohou vzniknout i komerční prostory v podobě restaurací, s vyžitím v selském nebo také v country stylu. Často v takovýchto prostorách vznikají stáje pro koně a jízdárny, bowlingové dráhy, kulečníky či billiard. Rekonstrukce starší bytové zástavby nabízí zásluhou vysokých stropů možnost úložných prostorů nebo netradičního spaní či zajímavého řešení knihovny nebo pracovny.

Průběh rekonstrukce koupelny

Začíná se odpojením rozvodů a pokračuje se vyklízecími a bouracími pracemi. Hned po úklidu začínají stavební práce. Ty se liší od zvolené technologie výstavby. V úvahu přicházejí dvě varianty. Suchá výstavba, kde se stěny instalují ze sádrokartonu a mokrá výstavba, kde se vyzdí příčky z ytongu. Jakmile jsou příčky hotovy, pokračuje se instalací rozvodů vody, elektřiny, topení, elektro a vzduchotechniky. Následně se vystěrkuje podlaha. Nyní je čas na obklady a dlažbu. Poslední fáze zahrnuje kompletační práce. Tedy usazení sanitární techniky, koupelnového nábytku, světel. Nakonec se již jen uklidí a předá se hotové dílo.

Obklady a dlažba

Jsou alfou a omegou koupelny. Ačkoli toho na velikosti prostoru mnoho nezmění, tak dokáží opticky proměnit koupelnu v luxusní zařízení. Do koupelny patří protiskluzová dlažba a celkově by kachle měly mít větší stupeň opotřebení. Obklady i dlažbu je dobré vybírat s ohledem na velikost koupelny. Tmavé barvy a velké vzory malou koupelnu změní ve smutnou kopku. Naopak velké kachle s něžnými vzory, nebo i vzory abstraktními dodají koupelně vzdušnost a příjemný vzhled. Obklady je navíc možné kombinovat s mozaikou, různými dekory, listeny, lištami nebo bordurami. Při kompletní rekonstrukci bytového jádra je nutné vyřešit i stěny a podlahy v chodbě a kuchyni. Zde můžete opět volit dlažbu a obklady, nebo jiný materiál. Může to být lino, plovoucí podlaha, dřevěné obklady nebo stěrky či štuky.

Pokládka dlažby

Keramická dlažba a také obklady patří mezi oblíbené krytiny, které nacházejí široké uplatnění jak v interiéru, tak i v exteriéru. Dnes má zákazník k dispozici opravdu pestrou paletu různých typů dlažby s mnoha barevnými odstíny a velikostmi. Keramická dlažba se s oblibou pokládá do koupelen, předsíní, kuchyní, ale i komerčních prostor jako jsou obchody, restaurace, apod. Ve venkovním prostředí se s nimi můžeme setkat na terasách, schodištích, balkonech, apod. Díky této dlažbě a obkladům je možné z každého prostoru vytvořit designově dokonalou a hygienicky čistou místnost. Tato dlažba je také mimo jiné oblíbena proto, že je vyrobena z čistě** přírodních materiálů**, je velice tvrdá, odolná a přitom nenáročná na údržbu. V současné době je na trhu k dispozici například dlažba s protiskluzovou úpravou, mrazuvzdorná a mnoho dalších. K lepení takové dlažby se používá vhodně zvolená speciální lepící směs, která se těsně před aplikací rozmíchá s vodou. Aby byla vaše vysněná keramická dlažba dokonale položena a sloužila svému účelu mnoho let, je vždy lepší oslovit k této činnosti zkušeného a šikovného profesionála.

Rekonstrukce pomocí sádrokartonu

Suchá výstavba je výborná i při rekonstrukci bytů a bytových jader. Je rychlá, nedělá nepořádek, je naprosto ekologická a můžete ji kombinovat s většinou materiálů. Její zásluhou tak vznikají oddělené kanceláře, dílny nebo šatny. V bytech rozdělí velké pokoje na menší, vytvoří nové prostory koupelny i záchodu. V atypických prostorách lze ze sádrokartonu i vyrobit nábytek na míru.

Jak vybírat stavební firmu?

Předpokladem k tomu, aby stavba domu fungovala zcela bezchybně je profesionální přístup. Proto je potřeba si stavební firmu vybírat velmi pečlivě, a pokud se již pro některou z mnoha rozhodneme, měli bychom si o ní zjistit co nejvíce. Velmi nám v tom pomůže internet, neboť dnes již mají všechny důležité firmy a společnosti své internetové stránky, na kterých se dovíme vše potřebné a tak je naše rozhodování ještě jednodušší.

Podceňovat bychom také neměli získávání referencí, na kterých velmi záleží. Na druhou stranu bychom reference neměli přeceňovat. Rozhodovat bychom se měli podle zdravého rozumu, který se řídí hlavně získanými informacemi, které bychom měli získávat pouze ze seriózních zdrojů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13127 (magazinpodnikani.cz#1027)


Přidat komentář