Stavební práce a rekonstrukce - Písek a okolí

Chcete si postavit nový dům nebo rekonstruovat dům či byt? S chutí do toho. Pokud finance dovolí a máte dostatek elánu, v dnešní době na trhu nabízí řada firem a řemeslníků své služby.

Stavební práce a rekonstrukce - Písek a okolí

Hlavním předpokladem úspěchu stavby nebo rekonstrukce je výběr firmy. Většinou dáme na doporučení a zkušenost známých a na recenze. Ve výběru firmy buďte vždy pečliví a vyhraďte si dostatek času na hledání té nejlepší. Je lepší vybrat firmu, která odvede požadovanou práci kvalitně. Následné opravy neodborně odvedené práce by vás mohly stát zbytečně mnoho peněz a také času.

Rekonstrukce bytových jader v Písku

V současné době si majitelé bytů v panelových domech ve velké míře rekonstruují bytové jádro, které je nevyhovující nedostatkem prostoru a stavebním řešením. Rekonstrukce začíná bouracími pracemi a demontáží zařizovacích předmětů, vodovodních baterií, potrubí apod. V místě původního jádry se vyzdí nové příčky a osadí se zárubně pro nové dveře. Do nově vybudovaných zdí se instaluje nové vodovodní potrubí, kanalizace a nové elektrické rozvody. Na zdi se nanesou štuky, vyrovná se podlaha a provede se hydroizolace. Provedou se obklady a dlažba, zdi se vymalují. Namontují se zařizovací předměty jako umyvadlo, WC, bidet, vana, sprchový kout také zrcadla a osvětlení.

Obkladačské a pokladačské práce Písek a okolí

Obklady a dlažby se dělí pro vnitřní (koupelnové a kuchyňské) a venkovní použití. Rozdíly nejsou jen v designu, ale důležité jsou technické parametry jako nasákavost, tvrdost, odolnost. Výhody keramických obkladů a dlažeb spočívá v jednoduchém udržování hygieny. Prach a roztoči se lehce odstraňují. Keramický materiál má dlouhou životnost, je ekologický a zdravotně nezávadný.

Pokládání dlažby a obkladů by měl provádět odborník. Důležitá je kontrola vodorovné a svislé roviny podkladů, vodotěsné izolace a kontrola spádů.

Klempířské práce - zajištění izolace a funkčnosti střechy Písek

Bez střechy by žádný dům nebyl domem, proto se musí dbát hlavně na její funkčnost a izolaci. S tím jsou spojeny klempířské práce.  Zajišťují, aby nám do domu nezatékalo a aby srážkové vody byly odváděny do kanalizace nebo dešťových jímek. Mezi konkrétní klempířské výrobky můžeme zařadit: žlaby, které se používají k odvodu srážkové vody ze střechy, dále svody, které odvádějí dešťovou vodu svisle k zemi, háky, které slouží k upevnění žlabů ke střeše, dále například oplechování římsy nebo komína, okenní parapety, lemování štítu a další. Pracuje se s těmito druhy materiálů: pozinkovaný plech - standardní materiál, který se běžně používá, musí se natírat. Pozinkování je povrchová úprava ocelového plechu. Titanzinkový plech - slitina zinku, titanu a mědi. Patina, která na povrchu tvoří ochranu před povětrnostními vlivy. Měděný plech - má nejvyšší kvalitu, ale i cenu. Měď nezrezaví, proto se nemusí natírat a jinak udržovat. Poplastované plechy - jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu, který je poplastován. Je odolný proti korozi, vyznačuje se barevnou stálostí a vysokou odolností proti povětrnostním vlivům. Hliník – cenově výhodný materiál, vhodný na okenní parapety. Každá střecha může mít svůj osobitý styl, pokud bude ozdobena střešní dekorací, které jsou také výsledkem klempířské práce.

Tesařské práce, konstrukce střechy, krovy Písek

Práci tesařů začíná konstrukce střechy. Musí být dodrženy předepsané předpisy a normy, aby byla docílena stabilita, bezpečnost a správná funkčnost střechy. Tesařské práce jsou spojené se dřevem a většinou s konstrukcemi pro stavbu. Tesaři zhotovují krovy, různé přístřešky, vrata a brány, schodiště, altány, ale také lešení, bednění betonu apod. Vzhledem k tomu, že dřevo je ohroženo vlivem povětrnostních podmínek, dřevokaznými houbami a hmyzem je třeba jej chránit povrchovou úpravou. Mezi takovou úpravu patří například tlaková impregnace, lazury, které mění barvu dřeva, ale nezakrývají jeho kresbu, nebo barvy, které mění barvu a také zakrývají kresbu dřeva.

Pokrývačské práce, pokládka tašek Písek a okolí

Před začátkem pokrývačských prací je důležité si uvědomit, v jakých mikroklimatických podmínkách bude objekt postaven. To znamená, jaká bude teplota vzduchu, sluneční záření, vliv větru, sněhu apod. Důležitým faktorem je také sklon střechy. Typ střešní krytiny a barva bývá vymezená již v projektové dokumentaci. Střešní krytina musí výt kvalitní a vodotěsná. V rámci pokrývačských prací můžeme provést novou střechu, výměnu střešní krytiny nebo rekonstrukci střechy. Druhy střešních krytin: mezi nejběžnější můžeme řadit krytinu z pálené tašky. Je to tradiční materiál. Mezi jeho přednosti určitě patří ekologická výroba a možnost recyklace. Materiál je ale křehký a je důležitý postup správné pokládky. Podobné vlastnosti jako tašky pálené mají betonové tašky. Moderní betonové tašky jsou opatřeny povrchem, který je odolný proti chemickým látkám v ovzduší a neumožní přichycení mechů na střeše. Střešní krytina z vláknocementové desky se dnes vyrábí moderní technologií, proto není škodlivá zdraví. Tato krytina je lehká a trvanlivá.

Plechové střechy odolávají povětrnostním vlivům. Ocelové jádro je oboustranně pozinkované a je opatřeno plastovou antikorozní vrstvou. Plechové střechy se vyznačují minimální údržbou a dlouhou životností. Krytina z přírodní břidlice je trvanlivá a mrazuvzdorná, dobře tepelně a zvukově izoluje. Plastová krytina se některými vlastnostmi vyrovná ostatním střešním krytinám. Je velmi lehká, pevná, nekoroduje, dobře tepelně a zvukově izoluje. Dřevěné šindele jsou cenově náročnější než ostatní střešní krytina a musí se impregnovat.

Instalatérské práce Písek - vodoinstalace a kanalizace

Aby byl dům, nebo byt obyvatelný jsou důležité vnitřní instalace, mezi které patří vodoinstalace a kanalizace. Zkušený instalatér provádí tyto činnosti: instaluje rozvody vody a kanalizace, provádí případné opravy netěsností, provádí výměnu stoupaček vodovodního a kanalizačního potrubí, instalaci nebo výměnu vodoměrů, vodovodních baterií a ventilů, připojení myček a praček, zapojení ohřívače teplé vody, montáž zařizovacích předmětů /umyvadla, WC, vany apod.). Instalace by měla být provedena odborníkem, aby se předešlo případným problémům jako je zatékání, vody, šíření zápachu, nedostatečný tlak ve vodovodním potrubí, nebo nedostatek teplé vody.

Elektrikářské práce Písek

Čím starší elektroinstalace, tím větší riziko. Bezpečí pro celou rodinu nám zajistí odborně a kvalitně provedená elektroinstalace, která patří k základním a důležitým pracím při stavbě nebo rekonstrukci objektu. Elektroinstalaci má provádět odborná osoba, která má k tomuto oprávnění. I když se považuje za zručného kutila, oblast elektroinstalací raději přenechejte na zkušeném odborníkovi. Pamatujme na to, že nekvalitně a neodborně provedená elektroinstalace může mít mnohé následky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13797 (magazinpodnikani.cz#2771)


Přidat komentář