Stavební práce a rekonstrukce Liberec a okolí

V podstatě každá rekonstrukce domu v sobě zahrnuje velké množství různých stavebních prací a činností. V posledních letech se asi hlavním motivem většiny rekonstrukcí domů stala úspora energie, která spočívá především v dokonalém zateplení.

Stavební práce, stavební úpravy Liberecko

Pod pojmem stavební práce si lze představit opravdu široké spektrum různých prací a činností, související s výstavbou domů, apod. Potřebě provést někdy nějaké stavební práce se asi v životě nikdo z nás nevyhne, ať již při rozsáhlých rekonstrukcích či drobných staveních úpravách. Stavební práce je možné pomyslně rozdělit například na zednické práce, obkladačské, přestavbu bytových jader, pokládku podlahových krytin, zateplení domů a mnoho dalšího. Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu pestrou paletu různých prací, je nutné vždy oslovit profesionála či odbornou stavební firmu, která disponuje nejen potřebným vybavením, znalostmi a zkušenostmi, ale která také sleduje neustále se vyvíjející novinky ve stavebnictví a jde tzv. s dobou.

Ve stavebnictví lze najít řadu odvětví, viz výše. Každé z nich pak vyžaduje zkušeného a znalého specialistu. Není však výjimkou, že mezi řemeslníky najdete i takové, kteří zastanou řadu stavebních prací, tak jako u prací rekonstrukčních. Oslovení takového specialisty, Vám může přinést nemalé výhody. Minimálně se Vám domem, bytem nebude producírovat kopa neznámých jedinců. A pokud Vámi vybraný specialista může poskytnout jen samé kladné reference, pak snad ani není důvodu váhat a zdlouhavě se rozhodovat, zda dát přednost velké firmě, nebo jedné osobě.

Rekonstrukce domů a bytů na Liberecku

Dobrou zprávou je, že na rekonstrukci rozhodně nemusíte být sami. Ostatně, proč se „montovat“ do něčeho, čemu neholdujete? V rámci bydlení není moc na místě experimentovat a řídit se rčením „chybami se člověk učí“. Takový „pokus, omyl“, by se Vám totiž mohl značně prodražit. A obětovaný čas, také není zanedbatelný. V tomto případě je určitě dobréRekonstrukce koupelny využít odborných znalostí a zkušeností některého z profesionálních řemeslníků, kteří se zabývají rekonstrukčními pracemi, a to nejlépe od A do Z.

Rekonstrukční práce od A do Z Liberec

Podaří-li se Vám najít odborníka, který provádí kompletní rekonstrukce domů, bytů od A do Z, ušetříte nejen peníze, ale i spoustu nervů a volného času. Takový jedinec totiž zastane řadu prací, které spolu úzce souvisí a na sebe navazují. Díky takovému řemeslníkovi nebudete muset shánět zvlášť jedince na bourací práce, zedníka, instalatéra, elektrikáře, jedince na sádrokartonářské práce, obkladače, podlaháře a další.

Řemeslník, který je znalý a zkušený ve všech zmiňovaných prací, představuje hotový poklad. Nelze se pak tedy divit, že jeho diář se může velmi rychle plnit. Plánujete-li tedy rekonstrukční práce, je dobré s rozhodováním o konkrétním řemeslníkovi, moc neváhat. Rekonstrukce interiéruNa druhou stranu, většinu rekonstrukčních prací je možná dělat, i když nepanuje zrovna příznivé počasí. A tak, pokud by měl Vámi vytipovaný řemeslník již plno o jarních, letních dnech, můžete se domluvit i na podzimní, či zimní termín.

Díky zdařilé rekonstrukci staršího domu získáte zcela nové komfortnější bydlení, s bezpečnou a fungující elektroinstalací a v neposlední řadě také s nižšími náklady na bydlení. Před každou větší rekonstrukcí domu je vhodné se poradit s odborníkem, který posoudí současný stav budovy a navrhne ideální řešení a také o jaký rozsah by se mělo jednat, zvláště pokud se bude zasahovat do nosných prvků domu. Prostřednictvím zdařilé rekonstrukce lze ze starého, třeba i vlhkého domu, udělat nové pohodlné a moderní bydlení. Při větších rekonstrukcí v žádném případě nezapomínejte na projekt. Rozsáhlejší rekonstrukce a opravy domu v sobě zahrnují nejrůznější stavební činnosti a práce. Jedná se zejména o různé zednické práce, sádrokartonářské práce, sanace a zateplení fasády, rekonstrukce omítek, výměna oken, rekonstrukce podkrovních prostor a mnoho, mnoho dalšího. Dnes je možné oslovit stavební firmy, které nabízejí komplexní stavební služby a jsou tak schopné provést kompletní rekonstrukci domu od vytvoření projektové dokumentace, přes výměnu oken až třeba po zateplení.

Zateplovací systémy, vnější zateplení, vnitřní zateplení Liberec

V posledních letech asi každý pocítil nárůst cen za energie, přičemž v dohledné době nevypadá, že by se tento trend měl nějak rapidně změnit. Není se proto čemu divit, že stále více majitelů nemovitostí investuje do různých zateplovacích systémů, které v některých případech mohou uspořit až 50% nákladů za vytápění. Zateplovací systémy také pomohou odstranit kondenzaci vodních par, díky čemuž se omezí šíření a tvorba plísní. Rekonstrukce domuZateplení také dokáže významně snížit teplotu v domě za horkých letních dnů a v neposlední řadě dodá vašemu domu i nový hezčí vzhled. V současné době je na trhu nespočet různých zateplovacích systémů, které umožňují zateplit dům jak z venku, tak i zevnitř. Vnitřní zateplení patří mezi méně obvyklé možnosti, přičemž své využití nachází zejména u historických objektů, kdy je nutné zanechat vnější plášť budovy. Tento systém má však poměrně dost nevýhod, zejména zmenšení vnitřního prostoru, dále je nutné provést parozábranu. Mezi nevýhody tohoto systému lze uvést i to, že vnitřní zateplení nechrání zdivo proti povětrnostním a klimatickým změnám.

Vnější zateplení domu na Liberecku

Vnější zateplení domu je daleko obvyklejší než vnitřní zateplovací systémy. Mimo to, že díky tomuto zateplení výrazně ušetříte výdaje za energii, zbavíte se i tepelných mostů, snížíte namáhání obvodové konstrukce a zaručíte v místnostech dostatečnou tepelnou setrvačnost. Při tomto způsobu zateplení se nejčastěji využívá k tomu určený** polystyren nebo minerální vlna**, přičemž každý z těchto materiálu má své určité výhody a nevýhody. Zateplovat je možné tzv. provětrávaným neboli nekontaktním systémem, který nachází své uplatnění tam, kde je větší vnitřní vlhkost. Mezi vrstvami tohoto systému je odvětrávací vrstva, která odvádí vlhkost mimo konstrukci. Jedná se o systém, který je o něco složitější a finančně náročnější než klasická kontaktní metoda vnějšího zateplení. Kontaktní zateplovací systém se lepí nebo kotví přímo na zeď, čímž vznikne nepropustná bariéra pro vodní páry. Vzhledem k tomu, že existuje několik možností zateplovacích systémů, je určité vhodné se při volbě toho nejideálnějšího způsobu poradit s odborníkem. Jedině tak budete mít jistotu, že jste zvolili pro váš dům opravdu ten nejlepší a nejideálnější způsob zateplení.

Projektová činnost, zajištění projektové dokumentace

Aby vámi vysněná rekonstrukce domu dopadla úspěšně a přesně dle vašich představ, je základem úspěchu dobře zpracovaný projekt. Projektová činnostProjekt rekonstrukce v sobě musí snoubit potřeby a požadavky klienta společně s odbornou a technologickou stránkou. Při tvorbě projektu je vhodné myslet i na budoucnost a své představy neomezit jen na současné potřeby. Některé stavební firmy mají v nabídce svých služeb mimo jiné i zpracování projektové dokumentace. Je možné oslovit i nějakou projekční kancelář, která je schopná navrhnout a zpracovat nejen projekt rekonstrukce, ale i vyřídit potřebná povolení či zajistit spolehlivou stavební firmu. V projektové dokumentaci musí být obsažen veškerý rozsah rekonstrukcí a oprav a další podmínky a vyjádření. Projektová dokumentace je také nezbytná pro vydání stavebního povolení. Projektová činnost stavebních firem a projektových kanceláří se samozřejmě nezaměřuje pouze na rekonstrukce, ale především na novou výstavbu rodinných domů a dalších budov.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13852 (magazinpodnikani.cz#2826)


Přidat komentář