Stavby dřevěných altánů a zednické práce

Co může být romantičtějšího než večerní posezení uprostřed vonící zahrady, za ševelení listí, které se mihotá ve větru. Sedět se dá na židlích, kameni, dece. Ovšem co dřevěný altánek jako v pohádce? Můžete si ho nechat postavit dle Vašich představ.

Altán najde své místo a uplatnění jak ve velkých, tak menších zahradách. Nabídka a možnost altánů, co do tvaru, rozměru, celkového designu i materiálu, je skutečně bohatá. Při** výběru altánu** je dobré pamatovat na to, aby altán ladil nejen se zahradou, stěžejními prvky zahrady, ale také s domem. Aby se totiž nestalo, že bude altán v zahradě doslova jako pěst na oko. Altán by měl být vhodně zakomponovaný do celkového exteriéru domu a zahrady.

Lámat si hlavu a dělat si starosti ovšem zas tak nemusíte. Na trhu jsou totiž firmy, které se zabývají nejen samotnou stavbou altánů, ale také Vám poskytnou odborné rady. Budete si moci vybrat z jejich doposud realizovaných zakázek. Častokrát však ani není problém, abyste si nechali vypracovat originální altán, který ještě firma ve svém repertoáru neměla. Vše záleží na vzájemné domluvě, možnostech a schopnostech dané firmy.

Kam umístit dřevěný altán?

Volba umístění altánu je odvislá od toho, co od altánu očekáváte. Rádi byste altán využili jako místo relaxace a oddechu? Nechcete být rušeni zvídavými pohledy kolemjdoucích? Pak by jistě neměl být altán umístěn v blízkosti veřejné cesty, kudy mohou chodit cizí lidé. Ideálním stanovištěm je například zákoutí** zahrady**, střed zahrady, či místo vzdálené a nedostupné pohledům jiných jedinců. Určitě se budete cítit lépe, když si budete chtít nerušeně vychutnat chvilku klidu, ať už nad oblíbenou knihou, poslechem hudby, poklábosením s přáteli či sladkým spánkem.

Altánek je také tím ideálním útočištěm pro naše snění a přemýšlení. Již z toho důvodu, by výhled z altánku měl být do krajiny, na jezírko, květiny apod. Rozhodně by se Vám dobře nesnilo, kdybyste se například měli dívat směrem na kontejnery, hromadu písku, prodejnu apod.

Tvary a rozměry dřevěných altánů

Dřevěné altány se liší také podle tvaru a rozměru. Nejčastěji se můžete setkat s altány typu 6 úhelník, 8 úhelník, 10 úhelník. Zastavěná plocha altánu se může pohybovat od cca 7 m2 do cca 20 m2.

Altány plné, altány otevřené, kombinace altánů

Co se týká designového řešení altánu, nabízí se Vám celá řada možností. Jednotlivé stěny altánu mohou být plné, otevřené, v kombinaci. Záleží zcela na Vás, co od altánku budete očekávat a k jakému účelu bude altán převážně určen. Jednotlivé dveře altánku mohou být celodřevěné, či v kombinaci s dalším, zcela odlišným materiálem. Kupříkladu se používá sklo, polykarbonát, OSB desky aj.

Střecha a střešní krytina altánů

I v tomto směru se altány liší. Konstrukce střechy může být dřevěná či například bambusová. A co se týká střešní krytiny altánů, častokrát se volí tzv. modifikovaný asfaltový šindel různého barevného odstínu.

Povrchová úprava altánů

Povrch dřevěných altánů je povětšinou hoblovaný a následně broušen dohladka. Navíc je možné si zvolit, zda budete chtít provést finální nátěr.

Materiál pro výrobu dřevěných altánů

A jaký materiál se vlastně používá pro výrobu dřevěných altánů? Především se setkáte s nabídkou altánů ze smrkového dřeva. Záleží však na každé firmě, s jakým materiálem pracuje.

Potřebují altány ukotvení pro stabilitu?

Altány mohou být samonosné, kdy nepotřebují, co se týká stability žádné další kotvení. U těchto altánů není nutný žádný betonový základ. Jiným druhem altánů je tzv. robustnější typ, který se oproti prvnímu příkladu, staví na pevné základy, které jsou ukotvené do země. Podlaha takového altánu se častokrát také zpevňuje, či dláždí.

Profesionální zednické práce, obkládání, sádrokartony

Nabídka námi doporučené firmy je více než bohatá. Kromě stavby dřevěných altánů zmíníme ještě nabízené zednické práce.

Rozhodnete-li se pro dřevěný altán, který vyžaduje zapuštění do betonového základu, oceníte i možnost využití zednických prací. Ovšem zkušený a znalý zedník se Vám může hodit nejen v tomto případě. Možná máte zedníka spojeného jen s klasickými cihlami, jak vyzdívá stěnu. Jenže zedník v dnešní době, je také sádrokartonářem, obkladačem aj. V podstatě by se dalo říci, že je všestranným řemeslníkem při stavbě, rekonstrukci, či modernizaci bytu, domu. Sehnat šikovného a pečlivého zedníka není zas tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zedník by totiž měl sledovat nejnovější používané materiály, umět s nimi pracovat. Měl by znát a využívat nejnovější technologické postupy. A i při této profesi je důležité znát a mít v povědomí příslušné zákony a předpisy.

Každá stavba stojí na svých základech, základové desce, má své nosné a opěrné zdi. A pokud by bylo při stavbě něco podceněno, mohli byste zaznamenat například drolící se omítku. Ovšem v horším případě by mohlo dojít i k zborcení některé ze zdí. A Vás by to stálo nejen nemalé dodatečné finance, ale možná i zdraví, kdybyste zrovna byli doma.

Využití zkušeného zedníka

Plánujete rekonstrukci bytového jádra (kuchyně, koupelna)? Zvažujete předěl jednotlivých místností? Nelíbí se Vám již stávající obkladačky, které máte v kuchyni? Stavíte svépomocí a rádi byste si nechali odborně upravit vnitřní a vnější omítku? Přestěhovali jste se do staršího bytu, kde zvažujete výměnu podlahové krytiny, ovšem napřed je zapotřebí vyrovnání podlahy? Plánujete stavbu patrového rodinného domku, a budete se potřebovat za pomoci schodů dostat do horního patra? Je součástí Vašeho domu, chaty, chalupy zahrada, kterou byste si chtěli nechat ohradit zídkou?

Tak toto je jen malý výčet prací, které si můžete objednat u profesionálního zedníka.

Stavba altánů na míru

Altány je možné si zakoupit hotové, již vybudované. Ovšem možnost je i nechat si postavit altán na míru, dle našich představ. Altány na míru pak přináší celou řadu výhod. Můžete totiž u altánu volit tvar, velikost, rozměr, ale i design. U již hotového altánu nemáte moc možností. Buď se Vám líbí, nebo ne. A protože má každý z nás jinak laděnou zahradu a řešený dům, je jen malá pravděpodobnost, že již hotový altán Vám přesně zapadne a bude harmonizovat se zahradou a domem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13283 (magazinpodnikani.cz#1371)


Přidat komentář