Sochařské a kamenické práce - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Služby kameníků mají své široké uplatnění. Můžete si nechat zhotovit dílo dle svého přání nebo vám mohou opravit poničený starší kámen. I možností aplikací je spousta. Pojďte se podívat blíže, co kameníci nabízejí.

Kámen jako nerost - mramor, žula, pískovec

V oblasti kamenů se nabízí řada druhů, které lze zpracovávat. Může to být žula nebo mramor, které se aplikují na náhrobní desky. Lze také použít pískovec, který dokáže vytvořit vkusné zídky nebo sochy. Kámen jako surovina je nezastupitelný, proto se mu věnuje i obnovitelná péče, též známá jako restaurování. Bohužel, v dnešní době, kdy lidé neváhají vandalsky poničit ani památky a neštítí se ani posvátných míst, bývá někdy ekonomicky nevýhodné nechat aplikovat znovu kamenné skulptury, které někdo odcizil nebo opravit dost zničené prvky. Proto se využívá umělých náhražek, které vyjdou levněji. I když se jedná o velmi vkusné artefakty, tak pravý nerost je pravý nerost. Ne všude se ale toto děje, a pokud máte třeba k dispozici prostory, kde nebudou dané produkty tolik na očích veřejnosti, tak si dopřejte kvalitní práci zručných kameníků a sochařů.

V oblasti sochařských prací můžeme hovořit o umělecké činnosti, protože se nabízí řada zhotovení, které mají estetický podtext. Můžete mít na zakázku jednoduché skulptury i složitější variace sousoší. Je mnoho možností, kam sochy umístit.

Pokud jste v zastupitelstvu obce, tak se nabízí zhotovení soch, které budou zdobit centrum města, kašnu nebo významnou památku. Zatímco dříve se tvořily sochy s náboženskými motivy, morové sloupy a podobně, dnes se volí pamětní desky, podobizny známých osobností a jiné variace, které mohou být experimentální až kontroverzní. Jestli jste soukromá osoba, tak i socha může ozdobit okolí vašeho domu i jeho interiér anebo si můžete nechat vytvořit sochu i na náhrobek. Pokud se jedná o prostor, kde sochy sousedí s výraznými prvky (např. u náhrobku už je nějaký kámen, v interiéru je nábytek v určitém odstínu apod.), tak volte i příslušný typ kamene, který ladí s okolím. Můžete mít světlý pískovec nebo tmavší břidlici.

V oblasti skulptur pak můžete rovněž volit různé obměny motivů. Pokud se to týká oblasti kolem domu, tak někdo si nechává zhotovit svého zvířecího miláčka, do interiéru volí třeba egyptské motivy a nabízí se i klasické sochy i ty, s těmi náboženskými motivy. Tyto prvky se pak hojněji využívají na hřbitovech, kdy se vyobrazují buď klasické křesťanské motivy (Panna Maria apod.) nebo mýtické náměty, pokud někdo vyloženě nevyznává víru.

Kamenické práce - kamenné zdivo, pomníky, pracovní desky - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

V oblasti kamenictví se uplatní již více prvky, které se týkají míst posledního odpočinku. Kameníci zhotovují desky, obložení celých hrobů, náhrobků i pomníků. Zde se nejčastěji využívá žuly nebo mramoru a lze ve stejném provedení vytvořit i urnu. Kameníci rovněž nabízí i vyobrazení textu, které může být buď ve zlaté nebo stříbrné obměně. Využívají se i jiné typy syntetických barviv, ale nejsou zase až tak časté. Pokud budete chtít využít kamenických prací v této oblasti, tak se podívejte na nabídku, kterou kameník nabízí a nechte si poradit, co by vám mohlo nejvíce vyhovovat.

Kamenictví ovšem nemusejí být jenom práce kolem pamětních oblastí. Již jsme se dotkli toho, že můžete mít vkusně ozdobené obydlí. Nabízí se tak i kamenné zdivo, které můžete mít rovněž z rozličných prvků. Často se využívá kamenných komponent, které se staví podobně jako cihly, tedy, že se spojují hmotou jako je třeba malta. Takto vyhotovená stěna je nejen bytelnější, ale také vám zajistí soukromí, protože za ní není vidět. Do kamenných zídek, lze pak bez problémů instalovat i otevírací systémy jako jsou branky a brány různých typů a technologií.

V oblasti kamenictví se pak ještě přesuneme do interiéru a ke zdobným prvkům. Z kamene totiž můžete mít i pracovní desky a náčiní. Takový váleček z kamene je jednak pěkný, ale zároveň také účelový, protože jeho hladký povrch tolik nelepí těsto. Pokud si necháte zhotovit více kamenných produktů do interiéru, tak volte jen jeden typ kamene, aby se styly netříštily.

Obklady krbů - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Krby jsou v současné době oblíbené zejména v interiérech novostaveb. Obklady krbů pomáhají dotvořit a podtrhnout kouzlo vašeho domova. Obklady z technického kamene skvěle ladí s moderními i tradičními interiéry a dodají i zcela obyčejnému krbu jedinečný vzhled. I u krbových kamen je často možné vybrat si možnosti jejich obložení. Obkládají se obvykle z boku. Protože jsou postavena v prostoru a jinak nezabezpečena stavbou jako krby, je dobré vybírat obklad, který vyvozuje nižší teploty na povrchu a tak nehrozí při doteku spálení. Obklad krbu si můžete zhotovit svépomocí stejně jako celou konstrukci krbu, nebo Vám ji zhotoví krbař, či firma, nebo je možné zajistit si ji pomocí krbových stavebnic. Mezi historické materiály, které se používají na obkládání patří hlavně kámen a keramické kachle. Na římsy bylo vždy hojně využíváno dřevo. V dnešní době je možné také použít umělý kámen a mramor. Jeden z nejdražších obkladů, zato dobře akumulující teplo, je druh kamene zvaný mastek. Pro obklad jsou využívány také kovy, jako je ocel a litina, které navozují spíše chladný dojem. Velmi hřejivě v interiéru naopak vypadají obklady z lícového zdiva a různých cihliček.

Obklady krbů - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Krby jsou v současné době oblíbené zejména v interiérech novostaveb. Obklady krbů pomáhají dotvořit a podtrhnout kouzlo vašeho domova. Obklady z technického kamene skvěle ladí s moderními i tradičními interiéry a dodají i zcela obyčejnému krbu jedinečný vzhled. I u krbových kamen je často možné vybrat si možnosti jejich obložení. Obkládají se obvykle z boku. Protože jsou postavena v prostoru a jinak nezabezpečena stavbou jako krby, je dobré vybírat obklad, který vyvozuje nižší teploty na povrchu a tak nehrozí při doteku spálení. Obklad krbu si můžete zhotovit svépomocí stejně jako celou konstrukci krbu, nebo Vám ji zhotoví krbař, či firma, nebo je možné zajistit si ji pomocí krbových stavebnic.

Mezi historické materiály, které se používají na obkládání patří hlavně kámen a keramické kachle. Na římsy bylo vždy hojně využíváno dřevo. V dnešní době je možné také použít umělý kámen a mramor. Jeden z nejdražších obkladů, zato dobře akumulující teplo, je druh kamene zvaný mastek. Pro obklad jsou využívány také kovy, jako je ocel a litina, které navozují spíše chladný dojem. Velmi hřejivě v interiéru naopak vypadají obklady z lícového zdiva a různých cihliček.

Náhrobní architektura - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Navrhování náhrobku a výběr kamene je individuální a osobní záležitostí. Náhrobek může být sestaven z kombinace několika odstínů, tvarů i způsobu opracování. Cena náhrobní architektury je ovlivněna mnoha faktory. Především je to výběr kamene, ale také množství použitého materiálu. Na hřbitovech jsou často odlišné provedení náhrobků s ohledem na** rozměry**. Dále jsou to kombinace materiálů, které se používají, například žula světlá jemnozrnná s tmavou černou, žíhaná barevná a tak podobně. Dalším rozhodujícím faktorem je způsob opracování - pracnost. Více práce je potřeba k dosažení požadovaného tvaru. Oblé tvary, do kosa i zaoblené. Nápis může být proveden různými způsoby,

Zakázková výroba náhrobní architektury zahrnuje např. jednohroby, dvojhroby, urnové hroby, pomníkové díly, rámy, krycí desky, nápisové desky s nápisy a dekory. Výroba je vždy přizpůsobená individuálním potřebám a přáním zákazníka.

Práce s přírodním kamenem - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Lidé, kteří mají rádi přírodu, dávají přednost přírodnímu kameni, který se těší velké oblibě. Kámen lidi odjakživa oslovoval, všestranně byl využíván, jak se lidstvo vyvíjelo, dnes je již však brán jako doplněk k představení historie ve stavebních slozích a ve stavařině vůbec.** Přírodní kámen** je úžasný a nadčasový materiál a v interiéru nalezne využití nejčastěji jako obkladový materiál, obložení krbů, parapety a dekorace. V kombinaci s kovaným prvkem (mříže, světlo,skulptura ...) získá Váš domov neopakovatelné kouzlo. Kámen a opracování kamene skýtá nekonečné možnosti. Mezi nejoblíbenější materiály patří rula, andezit, porfýr. V sortimentu jsou také formátované pískovce, žula, kvarcit, vápenec, břidlice  a další materiály.

Kámen je charakteristický svojí výjimečnou odolností, pevností a barevnou stálostí, oproti jiným materiálům. Je pro něj charakteristická snadná a rychlá údržba, a to aniž byste museli použít nějaké chemické prostředky. V neposlední řadě pro Vás jistě také nebude zanedbatelný fakt, že cena kamene je více než příznivá.

Zvažujete, zda si položit dlažbu sami, nebo spíše oslovit profesionální firmu? Musíte zvážit sami, zda máte potřebné náčiní, dostatek času, zkušeností, znalostí. Firma, jež se zabývá pokládkou přírodního kamene, veškeré tyto parametry splňuje.Obklady krbů - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm  Krby jsou v současné době oblíbené zejména v interiérech novostaveb. Obklady krbů pomáhají dotvořit a podtrhnout kouzlo vašeho domova. Obklady z technického kamene skvěle ladí s moderními i tradičními interiéry a dodají i zcela obyčejnému krbu jedinečný vzhled. I u krbových kamen je často možné vybrat si možnosti jejich obložení. Obkládají se obvykle z boku. Protože jsou postavena v prostoru a jinak nezabezpečena stavbou jako krby, je dobré vybírat obklad, který vyvozuje nižší teploty na povrchu a tak nehrozí při doteku spálení. Obklad krbu si můžete zhotovit svépomocí stejně jako celou konstrukci krbu, nebo Vám ji zhotoví krbař, či firma, nebo je možné zajistit si ji pomocí krbových stavebnic.  Mezi historické materiály, které se používají na obkládání patří hlavně kámen a keramické kachle. Na římsy bylo vždy hojně využíváno dřevo. V dnešní době je možné také použít umělý kámen a mramor. Jeden z nejdražších obkladů, zato dobře akumulující teplo, je druh kamene zvaný mastek. Pro obklad jsou využívány také kovy, jako je ocel a litina, které navozují spíše chladný dojem. Velmi hřejivě v interiéru naopak vypadají obklady z lícového zdiva a různých cihliček.

Urnové hroby - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Jedná se o hroby až na osm uren, kdy rozměry lze upravit dle potřeby. Urnový hrob se skládá vždy z rámu, soklu, krycí desky a nápisové desky. Barvy a tvary nápisových desek je možné vzájemně kombinovat dle přání zákazníka. Především žula a mramor jsou materiály pro hřbitovní architekturu, která nám má připomínat naše zesnulé příbuzné nebo blízké.

Urnové hroby se vyrábí ze žuly i z umělého kamene podle Vašich individuálních přání. Aby se  vyhovělo všem představám, nabízí se mnoho odstínů kamene. Možnosti jejich opracování do tvaru pomníku jsou velmi rozsáhlé. Kromě kompletní výroby a montáže pomníků se dodávají také jednotlivé pomníkové díly - krycí desky, rámy, sokly, nápisní desky, svítilny, kamenné vázy, mísy a další doplňky. V neposlední řadě se provádí nápisy na pomníky, zlacení, stříbření a opravy pomníků či hrobů, dále výkopové práce a stavba zděných hrobek.

Jednohroby - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Jednohroby jsou vlastně zmenšené dvojhroby – sokl zde mívá délku totožnou nebo jen o pár cm kratší, než je celková šířka hrobu.

Kvůli úhlednosti se doporučuje volit stejný materiál žuly jak pro nápisní desku se sokl plotnou a soklem, tak pro rámy a případné krytí.  Je-li místo pro nápisní desku se sloupkem a mezipáskem, tam už je pěkná kombinace dvou barev materiálu.

Jednohroby se zhotovují jak ve standardních rozměrech, tak i na míru dle přání zákazníka. Nápisová deska je vyleštěna a ozdobena precizně vysekaným písmem v barvě, kterou si sami zvolíte. Všechny jednohroby lze ozdobit jakýmkoli hřbitovním doplňkem jako např. lampa a váza. Při objednávání těchto pomníků je třeba znát základní rozměry hrobu, protože tyto rozměry se na každém hřbitově liší a většinou je třeba místní rozměry dodržet, aby pomník nepřečníval, nebo naopak, aby nebyl rozměrově malý.

Dvojhroby - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Dvojhroby jsou po urnových pomníčcích nejvíce používaný typ pomníku. Slouží k ukládání rakví a rozměrově zaberou cca 200x250 cm. I do dvojhrobu je možno uložit sklípek na 2, 4, 6 ale i 8 uren, který je možno, při klasickém pohřbu, vyjmout ven. Obvykle se skládají z žulových rámů, žulových krycích desek (3 - 5 dílů), žulového soklu a samotného pomníku.

Dvojhroby potřebují kvalitní betonový základ a používá se na ně celá řada žulových materiálů. Nejčastěji je volen rám, obruba světlé barvy, z důvodu menšího kontrastu nečistot na světlém povrchu.

U dvojhrobů se často kombinují 2 druhy žul z důvodu většího prostoru. Krásně a originálně působí černá žula v kontrastu s barevnými. Krytí může mít spoustu tvarů, různé vlny  a oblouky vkusně dotváří výsadbu či jinou výzdobu hrobu. Pro ty, kteří nemohou navštěvovat hrob tak často, jak by chtěli, doporučujeme celkové krytí ve světlejší barvě.

Celková plocha hrobu je větší, takže i údržba takovéto plochy je o trochu těžší. Naprostá většina dvojhrobů se dělá z leštěného kamene a tak se plocha udržuje velmi snadno.

Kuchyně z přírodního kamene - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Chcete proměnit svou kuchyň v místo plné elegance a luxusu? Pak je vhodným řešením přírodní kamen. Zamilovat se na první pohled do vzhledu přírodního kamene, pro jeho osobitost není ničím výjimečným. Po prvním užívání může ale přijít rozčarování, když zvolíte špatně materiál nebo dodavatele. Oblíbenost kuchyní z přírodního kamene v posledních letech dramaticky vzrůstá. Dříve byly kuchyňské desky z kamene výsadou bohatších vrstev, dnes už si však tyto neobyčejně krásné žulové pracovní desky může dovolit téměř každý majitel domu.

Žula si právem získala své místo v kuchyni. Žulové kuchyňské desky se staly populární pro jejich trvanlivost, odolnost a krásný design. Každá kamenná deska má perfektní zpracování a povrchovou úpravu. Kouzlo kamene je v jeho jedinečnosti. Neopakovatelné kresby kamene v kombinaci s různými povrchy dotvoří Váš interiér k dokonalosti.

Koupelna z přírodního kamene - Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm

Moderní koupelny se ubírají směrem, pro který je charakteristická imitace přírodních materiálů, umírněná barevnost i důraz na komfort. Obkladový kámen se používá jako koupelnové obložení stále častěji v moderních interiérech. Aplikací kamene do koupelny posunete styl Vašeho bydlení na zcela jinou úroveň. Při výběru je však nutné zohlednit to, že sádra je materiál, který se nesnese s vodou - proto jako obklad koupelny musíme použít vždy betonové obklady, případně obklady z přírodního kamene.

Restaurování kamenných objektů, restaurátoři - Nový Jičín a okolí

Zde se jedná o nápravu kamenných památek. Je to velmi náročná práce, kdy se musí postupovat velmi pomalu. Restaurátoři totiž musejí opravit poškozený prvek tak, aby byla zachována jeho původnost. Jedná se zde samozřejmě o původní vizuální vyhotovení, ale také se musí využít i příslušný materiál, který doladí celkový vzhled. Restaurováním se opravují nejen poškozené objekty, ale také zašlé prvky, aby opět získaly svůj lesk. Jedná se o titěrnou práci, v podstatě hodinářskou. Pokud by se stalo, že by se narušil ráz památky, tak by ztratila na své hodnotě. Toto nelze připustit, proto restaurování musí být svěřeno odborníkovi, jinak poškození může mít nenávratné následky.

Umělý kámen - obložení, zídky z umělého kamene - Nový Jičín a okolí

Jak jsme již zmínili, jsou oblasti, kdy se využije umělý kámen. Nemusí to být jen v případě, kdy se poškodí nějaká památka. Může se to týkat i různých stavebních komponent. Umělé kameny jsou zhotovovány v různých směsích (např. polymery, minerály a podobně.), které se ale musí vytvarovat do požadované podoby. V této souvislosti se pak nabízí dané formy, které nabídnou dezén kamene, jaký si přejete. Výhodou umělých kamenů je jejich cenová dostupnost a lze je využít i třeba na ony zídky nebo různá obložení či na jiná místa dle typu zhotovení a odolnosti.

Nechte si zhotovit na míru kamenický skvost, který bude zdobit vaši zahradu nebo vkusně vytvoří místo posledního odpočinku. Kámen jako surovina je nenahraditelný, proto mu věnujte důkladnou péči i díky restaurování. Možností je spousta, kam lze aplikovat kámen, proto dejte tomuto nerostu prostor, ať jemně a přitom efektně doplní vaše bydlení.

## Frenštát pod Radhoštěm

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13586 (magazinpodnikani.cz#2033)


Přidat komentář