Sádrokartonové práce a půdní vestavby okr.Klatovy

Sádrokartonové konstrukce jsou moderním materiálem, který umožňuje netradiční řešení, a zároveň i vytváření interiérů tam, kde to jinak není možné. Přitom je možné ho jakkoli upravovat a docílit zcela netradičního vzhledu.

Sádrokarton je ideálním materiálem všude, kde je zapotřebí snížit zatížení konstrukce stavby. Nebo i tam, kde není možné stavět klasickými stavebními materiály. Právě to ho předurčuje k realizaci půdních vestaveb a bytových jader. Stejně tak k přestavbám bytů. Kromě toho umí sádrokarton přímo kouzlit i u nešvarů vzniklých neodbornou stavbou, nebo použitím špatné technologie. Místo bourání a nové stavby je možné využít sádrokartonových desek a provést úpravu. Můžete se sádrokartonem upravovat nerovné stěny, snižovat stropy, vyrovnávat podlahy, zateplovat, odhlučňovat. Sádrokarton je vhodný a hojně využívaný i u nízkoenergetických staveb, zejména pak u dřevostaveb, a pasivních domů.

Než se rozhodnete pro sádrokarton

I když je sádrokarton moderním materiálem, umožňujícím řadu perfektních řešení, tak ještě neznamená, že je vhodný pro montáž svépomocí. Sádrokarton pro dosažení vysoké kvality i dlouhé životnosti potřebuje montáž odborníky. Jen tak může sloužit opravdu svému účelu. Sádrokartonová konstrukce totiž neznamená žádný velký rozdíl od jiných stavebních metod. Tedy pokud se na vše podíváte z odborného hlediska. I zde je totiž nezbytné dodržet všechna pravidla. Pak získáte vysoce kvalitní bydlení, které bude přesně podle vašich představ.

Proč se v případě sádrokartonu obrátit na firmu?

Protože odborná firma umí využít každého typu sádrokartonové desky k účelu, ke kterému slouží a dosáhnout tak zcela výjimečného dokonalého interiéru. Přitom je třeba si uvědomit, že sádrokartonové desky se nenabízejí jen ve čtyřech základních provedeních. Navíc existuje i celá řada výrobců, kteří nabízejí sádrokartonové konstrukce o různé kvalitě. A samozřejmě každá firma si chválí to své. Jako laik tedy nemáte žádnou možnost se v nabídce firem vyznat. A dokonce se ani k některým výrobkům nedostanete, poněvadž jsou dodávány přímo na objednávku firem, které je instalují. Pokud byste zakoupili sádrokartonové desky a konstrukce od různých firem, pak nikdy nedosáhnete zamýšleného efektu. Vždy je nutné použít výrobky od jednoho výrobce. Ten udává i potřebné technologie zpracování. Je pravdou, že v zásadě jsou stejné, ale liší se malými odchylkami, které však zaručují vysokou kvalitu konečné úpravy stejně jako to, že vám povrch desky v budoucnu nebude praskat a vytvářet nehezké pavučiny prasklin. Zkrátka instalace sádrokartonových desek vždy patří do rukou odborníků.

Využití sádrokartonových příček v kuchyních, koupelnách

Každá příčka je jiná a má jiný účel. Záleží na interiéru, na místě použití, na účelu, na konečné úpravě.** Běžné příčky** se montují z bílých sádrokartonových desek a bezpečně vedou ve svých dutinách instalační rozvody. Pro** příčky ve vlhkých prostorách,** v kuchyních, koupelnách, bytových jádrech se používá zelený impregnovaný sádrokarton, který perfektně odolává vlhku i plísním. A tam, kde hrozí riziko požáru, je vhodné instalovat červený sádrokarton, který umí zabránit šíření ohně a je velmi málo vznětlivý. Modrým sádrokartonem můžeme odhlučnit jakýkoli prostor. Co mají všechny jmenované příčky společné? Konečnou úpravu.

Konečná úprava sádrokartonových systémů

Jakmile jsou postaveny** sádrokartonové příčky,** následuje jejich impregnace, vytmelení spár, přebroušení a úprava konečné podoby povrchu. Ta může být provedena všemi možnými variantami. A to tak, že sádrokartonové příčky prostě není možné rozeznat od běžných zděných nebo dřevěných příček. Přitom mají i lepší izolační vlastnosti. Podle potřeby je možné příčky zateplit nebo obložit. A to tak, že mohou buď teplo udržet a nepouštět ven, nebo akumulovat do svého obkladu. Záleží tedy na konečné úpravě a vašem přání. Povrch je možné obkládat všemi materiály, upravovat klasickými i netradičními malířskými technikami, natírat, tapetovat.

Podkroví ze sádrokartonu

Neobydlená** podkroví** jsou často ve městech jediným volným prostorem, který je v dané lokalitě možné získat k bydlení. Do nedávna tato místa nebylo možné rekonstruovat, poněvadž není možné je zatížit klasickými stavebními materiály. Dnes, kdy je v nabídce celá řada kvalitních sádrokartonových desek, je možné tyto prostory zcela přestavět na účelné bydlení. S pomocí odborníků tak vyrůstá řada krásných podkrovních bytů, které jsou teplé, v létě naopak nejsou přehřáté a nabízejí zcela moderní a příjemné bydlení. Často v atypické úpravě, která je ojedinělá a na přání zákazníka.

Co umí profesionál ze sádrokartonu?

Tak především stavět, rekonstruovat, ale také vytvářet zcela originální zařízení interiéru. Právě půdní vestavby jsou toho příkladem. S pomocí sádrokartonových desek vytvoří odborník příčky, v klasické i netypické podobě,** podhledy**, vyrovná podlahy, a nakonec vytvoří i vestavěný a klasický nábytek. Vše dotvoří designovými prvky na vaše přání. Líbila by se vám hvězdná obloha v dětském pokoji? Ani to není problém. S pomocí sádrokartonu se rozzáří nejen ona, ale i dětské oči. Světelných ramp ze sádrokartonu může být však celá řada. Fantazii se meze nekladou. Vytvářet je možné i různé podhledy, rampy, niky, police, a další interiérové nápady. To vše stále ze sádrokartonu. Tak vlastně jedna** firma** zařídí kompletně celý prostor a vy se můžete stěhovat.

Bytová jádra ze sádrokartonu

Odborník změní i bytové jádro. Zejména vybydlené umakartové jádro v panelových domech. Zde staré jádro vybourá a na základě nového projektu, který může zásluhou vlastností sádrokartonových konstrukcí mít i jiné dispoziční řešení vystaví jádro nové. Nespornou výhodou je u bytových jader ze sádrokartonu** rychlost a kvalita montáže**. Sádrokarton přitom skryje nové instalační rozvody, podle vašeho přání získá krásný povrch příček, který ponese koupelnový nábytek a sanitární předměty. V malých koupelnách pak určitě je vhodné vzdát se klasického nábytku a koupelnu dotvořit právě pomocí sádrokartonu. Pro odborníka to není žádný problém. Spíše vám zásluhou svých zkušeností a znalostí nabídne i další možnosti, které zlepší celý projekt a využijí opět sádrokartonového systému.

Jakou nosnost má sádrokarton

Pokud vás někdo zrazuje z použití sádrokartonu s tím, že má nízkou nosnost, tak se rozhodně nenechte zviklat. Sádrokarton není nosný jen v případě, kdyby ho chtěl někdo použít jako nosnou příčku. Jinak je možné na něho zavěsit předměty stejně jako na jiné zdi. Klasicky do 15 kilogramů. S pomocí speciálních hmoždinek do 40 kilogramů na metr čtvereční. A pokud jde o závěsný nábytek, který by byl těžší, pak není problém pamatovat na to při stavbě konstrukce a zavěsit jej přímo na ni.

Jaké jsou přednosti sádrokartonových systémů

K základním patří to, že jde o** zdravotně nezávadný materiál**, který se hodí i tam, kde žijí alergici. Výborný je na místa, která nesnesou velké zatížení. To proto, že je lehký, tvárný, a ideálně rovný. Navíc jeho** cena** je oproti jiným stavebním materiálům nízká. Při stavbě má jen minimální odpad, což snižuje nejen náklady na realizaci, ale i nutnost úklidu a vyvážení odpadů. Při realizace stavebního záměru pomocí sádrokartonových desek odbornou firmou, získáte komfortní bydlení, s nízkou spotřebou na vytápění, s moderním atypickým prostorem a dlouhodobou životností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14132 (magazinpodnikani.cz#3109)


Přidat komentář