Sádrokartonové práce a elektroinstalace - okres Bruntál

Sádrokartonové práce patří do prací, vyžadujících perfektní znalosti technologických postupů, které lze získat pouze dlouhou praxí. Potřebujete vytvořit sádrokartonovou příčku či podhled a nevíte jak na to? Vyhledejte pomoc odborníka.

Práce se sádrokartonem je dnes stále oblíbenější a také proto vznikl stavební obor, kterému se říká sádrokartonářství. Práce se sádrokartonem je rychlá, čistá a také levná. Také si vyžaduje znalosti mnoha technologických postupů, které se pouhý laik jen tak nenaučí.

Sádrokarton na stěny, stropy, podlahy, jako nábytek

Využití sádrokartonu je mnohostranné. Sádrokarton lze použít jak na stěny, stropy, podlahy, tak na výrobu nábytku jako kuchyňské linky či vestavné skříně atd. Hlavní věcí je, že je sádrokarton určen pro výstavbu v interiérech a tak nám poskytuje rychlé, lehké a hlavně ekonomicky výhodné řešení našich staveb. Výhodou sádrokartonu je fakt, že jej lze použít jak v novostavbě, tak v rekonstrukci již starších domů. Nejčastějším využitím sádrokartonu je konstrukce příček, které slouží ke členění interiérů.

Sádrokarton - nízká hmotnost, rychlost výstavby

Lidé, kteří se sádrokartonem pracují, si pochvalují jeho nízkou hmotnost a také velmi rychlý postup stavby, při kterém není potřeba práci přerušovat proto, aby něco zaschlo, neboť se jedná o práci zcela suchou. Jakmile již sádrokarton doma nainstalován máte, oceníte jeho snadnou opravitelnost a také to, že je neprůzvučný. Mluvíme-li o přednostech sádrokartonu, je důležité zmínit také jeho schopnost regulovat poměr vlhkosti ve vzduchu, neboť dokáže udržet vnitřní mikroklima. Z technických výhod je potřeba vyzdvihnout splnění všech nutných stavebně-fyzikálních nároků. Poté, co na sádrokarton aplikujete barvu, tapety či obklady budete velmi překvapeni jeho rovinností. A v neposlední řadě je sádrokarton ekonomicky efektivní materiál, který je velmi oblíben.

Rekonstrukce bytových jader v okrese BruntálSádrokartonové práce - Bruntál

Každý z nás si jistě pamatuje umakartové bytové jádro, které nebylo nijak hezké a ještě navíc nám nedávalo dostatek soukromí, které bychom si například na toaletě představovali. A právě proto se již mnoho lidí toho bytového jádra zbavilo. Ti, kteří se k tomuto kroku ještě nedostali tak činí dnes. A není to pouze umakart, který nás nutí k rekonstrukci bytového jádra. Také v případě, že přistupujeme k celkové rekonstrukci bytu, je čas změnit například celou dispozici místa a proto je rekonstrukce bytového jádra nevyhnutelná. Rekonstrukce bytového jádra je velmi důležitá a složitá záležitost a proto je potřeba přenechat ji na odborné firmě. Základem každé rekonstrukce je odborný projekt, který nám vyhotoví projektant a na jehož základě celá rekonstrukce probíhá. Je také nutno myslet na to, že jestliže dochází ke stavbě, je potřeba žádat o stavební povolení. Pokud si však necháváme provádět rekonstrukci bytového jádra tzv. na klíč, řeší stavební povolení firma, kterou tímto pověříme.

Pokládka obkladů a dlažeb

Pokládku obkladů a dlažeb je nejlepší nechat pouze na odbornících, kteří znají nejlépe všechny potřebné technologické postupy a také vědí přesně jaký druh obkladů a dlažeb je vhodný pro dané místo. Máte-li koupelnu větších rozměrů pak si můžete dovolit i maloplošné obklady a dlažbu a to dokonce v tmavších odstínech. Pokud je naopak Vaše koupelna malá, což je v naší zemi velmi častý jev je nutné volit velké formáty dlaždic a ve světlejších barvách, čímž opticky zvětšíte prostor.

Obklady a dlažby mrazuvzdorné, odolné vůči otěru

Pokud již máme přesnou představu o tom, jaký druh a barvu obkladů a dlažeb chceme, pak je nutno při koupi myslet také na to, že musíme koupit o 10-15% více zboží, než budeme potřebovat, neboť přesně tolik budeme potřebovat na případný pořez či opravy. Kupujeme-li si obklady a dlažby z katalogu, je nutno trvat na konkrétním vzorku, protože je velký rozdíl vybírat zboží z katalogu a poté ho vidět tzv. naživo. Nejlepší je vždy si konkrétní obklad či dlažbu osahat.

Nejdůležitější věc, která by nás měla u obkladů a dlažeb zajímat je nasákavost materiálu, která ovlivňuje mrazuvzdornost. V koupelnách nás mrazuvzdornost příliš nezajímá, ale bavíme-li se obkladech a dlažbách venkovních, které jsou na balkónech, lodžiích a terasách, pak je mrazuvzdornost rozhodující. Čím nižší je nasákavost, tím větší je také mrazuvzdornost. Nasákavost obkladů a dlažby, kterou potřebujeme do koupelny, může přesahovat 10%. Pro materiál, který budeme pokládat na balkón nebo lodžii vyhledáváme nasákavost mezi hodnotami 0,04-0,5%. U obkladů a dlažeb je dalším velkým kritériem také odolnost vůči otěru. Otěruvzdornost je odolnost povrchu materiálu vůči otěru a je velmi důležitá zejména u dlažby** **, a její hodnoty jsou následující. Pro koupelny a WC vybíráme dlaždice označené římskými číslicemi II-III, kuchyně a chodby mají hodnoty III-IV a veřejné prostory musí mít označení IV-V.

Vytvoření pokladu pro pokládku dlažbyMontáž sádrokartonu - Bruntál

Můžeme si vybrat sebelepší obklady a dlažbu, ale k tomu, aby byl výsledek perfektní, je nejdůležitější pokládka, kterou nejvíce ovlivňuje dokonalý podklad. Podklad musí být připraven naprosto přesně a dokonale. Musí být perfektně vyrovnán, přičemž nejmenší povolená odchylka činí maximálně 2 mm. Podklad musí být odmaštěn a vyčištěn. Teprve upravený podklad je nachystán na pokládku.

Materiál potřebný pro pokládku obkladů a dlažeb

Máme-li dokonalý podklad, zbývá nám již pouze výběr lepidla. Lepící maltu je nutno vybírat přesně podle druhu materiálu, ze kterého je vyroben obklad. Pokud lepíme keramiku, můžeme použít stavební lepidlo a jedná-li se o mrazuvzdornou keramiku, potřebujeme kvalitní a pružné lepící malty. Máme-li v podkladu hydroizolaci, nebo chceme pod dlažbu položit podlahové topení, je nutné použít malty flexibilní. Poté, co je obklad či dlažba položena zbývá vše doladit spárovací hmotou. Spárovací hmota musí být provedena profesionálně, čímž bude výsledek obkladů a dlažeb dokonalý a nedojde k jejich samovolnému uvolnění. Hledáme-li spárovací hmotu do interiéru, vystačíme si se standardní spárovací hmotou v příslušném odstínu, přičemž platí, že je-li obklad a dlažba lepena pružnou maltou, použijeme pružnou spárovací hmotu atd. Očekáváme-li, že budou spáry vystaveny mikro pohybům je potřeba je vyplnit pružným silikonovým tmelem. Použitím spárovací malty, dojde k popraskání spár.

Profesionální rekonstrukce

Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Profesionál nám ušetří peníze i čas, který bychom v opačném případě museli vynaložit na prací svépomoci. Také materiál, který je nám schopen zajistit profesionál bude daleko lepší kvality a levnější, neboť tito lidé mají své dodavatele, kteří jim dávají daleko lepší ceny, než vidíme v obchodech. A na závěr je nutno dodat, že záruce, kterou nám profesionál na svou práci dá, se nic nevyrovná.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13265 (magazinpodnikani.cz#1335)


Přidat komentář