Rekonstruování bytových jader a pokládky dlažeb - Žďár nad Sázavou

K rekonstrukci bytového jádra a rovněž k pokládce dlažby bychom měli volat pouze odborného řemeslníka nebo lépe odbornou firmu, která se na tyto práce specializuje. Nejdůležitější při této práci je praxe a tudíž zkušenosti.

Rekonstruování bytových jader dnes využívá stále více lidí, neboť lidé touží po dokonalém domově a k tomu rozhodně nepatří starý umakart prolezený plísní. K rekonstrukci bytového jádra neodmyslitelně patří také dokonale provedená pokládka dlažeb.

Montáže sádrokartonových příček

Sádrokarton je suchý způsob zdění, díky němuž můžeme levně, jednoduše a rychle zrekonstruovat, upravit a popřípadě zateplit náš interiér. Sádrokarton lze použít v celém domě, což nám dává možnost upravit dům v jakékoli místnosti. Vzhledem k tomu, že jsou v kuchyni a koupelně sádrokartonové desky vystaveny daleko vyšší vlhkosti, než kdekoli jinde v domě či bytě, je potřeba zde použít jiný typ sádrokartonových desek. Pomocí sádrokartonu můžeme v kuchyni vybudovat různé policové systémy, nejrůznější zapuštěné skříňky, prostorové předěly mezi kuchyní a jídelnou či spíží apod. SádrokartonBez sádrokartonu se dnešní stavebnictví již vůbec neobejde.

Používáme-li sádrokarton při rekonstrukcích starých domů a bytů, můžeme jej použít například k rozdělení velkých prostor nebo naopak z něj vytvořit výklenky, příčky, police a k zakrytí ošklivých koutů předěly.

Rekonstruování bytových jader a pokládky dlažeb - Žďár nad Sázavou

Nevíte si rady s rekonstrukcí bytových jader nebo pokládkou dlažeb? Můžete se obrátit na firmu pana Petra Vláčila, kterou najdete v Žďáru nad Sázavou. A proč oslovit právě tuto firmu? Jednoduše proto, že nabízí montáže sádrokartonových příček,rekonstrukce bytových jader, pokládky dlažeb a obkladů. Svou práci odvádí firma pana Petra Vláčila zcela zodpovědně, čistě, rychle a největší důraz klade vždy na plnou spokojenost svých zákazníků. Objednávky můžete psát na e-mail petrvlacil@email.cz či volat na číslo +420 736 421 943.

Rekonstruování bytových jader a pokládky dlažeb - Žďár nad Sázavou

  • Petr Vláčil
  • +420 736 421 943
  • petrvlacil@email.cz

Půdní vestavby

Možnost půdní vestavby je ideálním a dostupným řešením, jak z prostor, které nám v minulosti sloužily pouze jako půda, kde jsme mohli maximálně uložit nepotřebné věci, nebo v lepším případě věšet prádlo vytvořit velmi atraktivní a moderní prostor k bydlení. Přitom rekonstrukce podkroví nemusí být vůbec žádný problém. Je pravdou, že půdní vestavby podléhají přísným stavebním normám, ale pokud si na tuto práci najdeme specializovanou firmu s dostatečnými zkušenostmi, bude celá rekonstrukce probíhat zcela bezpečně, rychle a bez zádrhelů.

Při realizaci půdní vestavby můžeme za pomocí sádrokartonových příček a stropů vykouzlit dokonalý a originální prostor. Díky snadné manipulaci se sádrokartonem je celá práce snadná a velmi rychlá. Chceme-li se pustit do půdní vestavby je nutno myslet na to, že nesmí docházet k velkému zatížení původního tedy trámového stropu. Rekonstrukce bytových jaderOdborná firma vždy musí nejprve zjistit, jestli je vůbec půdní vestavba realizovatelná a poté zjistí, jaké úpravy bude potřeba provést se střechou. Další důležitou otázkou je zjistit jakým způsobem bude vedena voda a elektřina a bude-li potřeba zpevňovat podlahu. Velmi důležitá je také otázka počtu a rozmístění oken čímž nám v nové půdní vestavbě vznikne dokonale prosluněné bydlení.

Rekonstrukce bytových jader

rekonstrukcím bytových jader jsou dnes firmy volány jako na běžícím páse. Málo komu se dnes ještě líbí pobyt v koupelně, kterou tvoří staré umakartové jádro prolezlé plísní. Bydlíte-li v paneláku jistě víte o čem mluvím a pokud i Vám ještě umakart hyzdí Váš byt, pak není nic jednoduššího, než si na jeho výměnu povolat odbornou stavební firmu nebo řemeslníka.

Pokud nevíte, co to umakart je, pak je to papír tvrzený umělou pryskyřicí a vrstvený lisováním, ale dnes se již nepoužívá, neboť je zcela nevyhovující. V minulosti při masové výstavbě panelákových bytů bylo k jeho využití přikročeno zejména pro jeho snadné použití, přičemž kvalita a trvanlivost šly stranou. Díky bohu tedy za to, že dnes máme nové a moderní stavební materiály, které splňují i naše vysoké požadavky.

Rekonstrukce bytového jádra pro nás znamená vyzdít stěny a položit obklady stěn a většinou je také potřeba položit podlahovou krytinu. K dalším věcem patří ukotvení a napojení vany, umyvadla a toalety. Pokud se rozhodneme pro kompletní rekonstrukci, je nutno počítat minimálně s 5 dny. V několika případech je potřeba pro rekonstrukci bytového jádra potřebovat stavební povolení. Toto stavební povolení vydává stavební úřad a to je potřeba v případě, že je při rekonstrukci bytového jádra zasahováno do nosné konstrukce stavby.

Nutnost stavebního povolení, kolaudace a získání revizních zpráv s Vámi probere odborná firma, kterou jste si na rekonstrukci bytového jádra najali. Pokládka obkladů a dlažebPokud jste se rozhodli rekonstrukci bytového jádra provést sami, pak je potřeba všechny tyto věci probrat s odborníky, abyste se vyhnuli případným problémům.

Pokládka obkladů a dlažeb

Pokládku obkladů a dlažeb je nejlepší nechat pouze na odbornících, kteří znají nejlépe všechny potřebné technologické postupy a také vědí přesně jaký druh obkladů a dlažeb je vhodný pro dané místo. Máte-li koupelnu větších rozměrů pak si můžete dovolit i maloplošné obklady a dlažbu a to dokonce v tmavších odstínech. Pokud je naopak Vaše koupelna malá, což je v naší zemi velmi častý jev je nutné volit velké formáty dlaždic a ve světlejších barvách, čímž opticky zvětšíte prostor.

Při výběru a nákupu obkladů a dlažeb bychom se měli řídit pouze svými představami a nebrat ohledy na to, co je v módě. Pokud již máme přesnou představu o tom, jaký druh a barvu obkladů a dlažeb chceme, pak je nutno při koupi myslet také na to, že musíme koupit o 10-15% více zboží, než budeme potřebovat, neboť přesně tolik budeme potřebovat na případný pořez či opravy. Kupujeme-li si obklady a dlažby z katalogu, je nutno trvat na konkrétním vzorku, protože je velký rozdíl vybírat zboží z katalogu a poté ho vidět tzv. naživo. Nejlepší je vždy si konkrétní obklad či dlažbu osahat.

Nejdůležitější věc, která by nás měla u obkladů a dlažeb zajímat je nasákavost materiálu, která ovlivňuje mrazuvzdornost. V koupelnách nás mrazuvzdornost příliš nezajímá, ale bavíme-li se obkladech a dlažbách venkovních, které jsou na balkónech, lodžiích a terasách, pak je mrazuvzdornost rozhodující. Čím nižší je nasákavost, tím větší je také mrazuvzdornost. U obkladů a dlažeb je dalším velkým kritériem také odolnost vůči otěru. Otěruvzdornost je odolnost povrchu materiálu vůči otěru a je velmi důležitá zejména u dlažby. Otěruvzdornost je udávána římskými číslicemi a to od nejmenší, která je značena I do nejvyšší, označující se V.

  • Koupelny a WC vyžadují stupeň II a III.
  • Kuchyně a chodby mají stupeň III a IV.
  • Veřejné objekty potřebují dlažbu o stupni otěruvzdornosti IV a V.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13107 (magazinpodnikani.cz#985)


Přidat komentář