Rekonstrukce, zateplování a obkladačské práce - Pardubice a okolí

Rekonstrukce bytu, bytového jádra, domu, je ideálním způsobem jak proměnit bydlení v kouzelný domov. Pokud zároveň zateplíte také fasádu domu, pak bude domov nejen kouzelný, ale i úsporný a teplý.

Rekonstrukce bydlení na Pardubicku

Rekonstrukce by nikdy neměla probíhat nahodile, ale měla by být promyšlená. Měla by být šitá na míru objektu a zároveň jeho obyvatel. V úvahu je zapotřebí vzít současné i budoucí potřeby. Ty se totiž s věkem mění. Nestárnete jen vy, ale i vaše děti. Pro ty je nejprve důležitý pokoj plný hraček, pak jsou to zájmy, které vytěsní hračky a budou se promítat do bydlení i života dítěte, své místo bude mít na dlouhé roky i pracovní stůl, který se však bude také s přibývajícím věkem dítěte měnit. Časem bude vaše dítě vyžadovat ne vaši společnost, ale soukromí, které bude jen a jen jeho. I s tímto je nutné při rekonstrukci počítat. Vždyť čas tak letí.
Zapomenout však nesmíte ani na své potřeby. Na své zájmy a koníčky. I pro ty je zapotřebí určitý prostor. A pak jsou tu praktické věci, jako je koupelna, která může být nejen praktická, ale i relaxační. Kuchyně, kde se nejen vaří, ale i stoluje. Zkrátka rekonstrukce je složitá a vyžaduje přemýšlení, plány a šikovné řemeslníky.

Rekonstrukce bytů v bytových a panelových domech Pardubice

Nejčastěji se rekonstruují byty v bytových a panelových domech. Za léta používání jsou vybydlené a o novou úpravu si přímo říkají. Rekonstrukce může probíhat postupně, anebo naráz. Tedy takzvaně na klíč, což se jeví jako mnohokrát účinnější. Taková rekonstrukce, která proběhne jako celek, je rychlá, je s ní méně problémů, nepořádek je jen jednou a na konci těžkého a náročného období čeká krásný interiér nového bydlení.

Rekonstrukce koupelny, kuchyně, balkonu Pardubice

Většinou si rekonstrukci bytu zaslouží kompletně každé místečko. Zejména pokud jde o byt panelový. Říká se, že nejlépe je začít od podlahy. Tedy výměnou podlahové krytiny. V praxi se však podlaha pokládá téměř jako poslední. Při rekonstrukci bytu je dobré opravit lodžii či balkon, vyměnit okna, nechat zmodernizovat topení, kuchyň, koupelnu, ale i jednotlivé pokoje. Panelový byt je možné i odhlučnit pomocí akustického sádrokartonu. Ten zabere jen pár centimetrů, ale získáte ničím nerušený klid. Dokonce, i když soused hraje na housle. U početnějších rodin je často nutné upravit i půdorys, nebo alespoň jednotlivé pokoje přizpůsobit jejich obyvatelům.S pomocí sádrokartonových konstrukcí to dnes není žádný problém.

Rekonstrukce bytových jader - sádrokarton, ytong

A to stejné platí i u rekonstrukcí bytových jader. Ty je možné provádět, jak již bylo řečeno, pomocí sádrokartonových konstrukcí, nebo mokrou výstavbou, tedy s pomocí yotongu. Sádrokarton je vhodný tam, kde budete měnit půdorys, a kde je malá nosnost zdí. Zásluhou variabilnosti sádrokartonu je možné ho různě tvarovat, vytvářet příčky ve tvaru oblouku, či vlny, nebo ho lze využít i k vytvoření podhledů, které skryjí instalační rozvody. Ze sádrokartonu je možné nechat vyrobit i police, niky, světelné rampy, vestavěný nábytek. Vše je možné zásluhou výjimečných vlastností a zásluhou pevné konstrukce ho lze i zatěžovat.
Stěny můžete klasicky obkládat nebo můžete využít zručnosti odborníků a nechat je opatřit některým z dekorativních vysoce odolných štuků. Tyto štuky mají často lepší vlastnosti než obklady a navíc jsou odolné plísni a krásně vypadají.

Rekonstrukce domů na Pardubicku

Domy se rekonstruují v zásadě ze dvou důvodů. Buď si mladá rodina pořídí bydlení ve starším domě, a upraví si ho právě rekonstrukcí, nebo majitelé domu chtějí rekonstrukcí bydlení zkvalitnit a provoz domu tak učinit levnějším. Rekonstrukce domu může obsahovat výměnu oken, dveří i vrat, zateplení, rekonstrukci instalačních rozvodů, topení, koupelny i kuchyně. Mohou se měnit podlahy, i instalovat nové příčky, vestavěný nábytek, nebo i půdní vestavba.

Zateplování domů, úspory za energie Pardubice a okolí

Je základním způsobem pro úspory na ročních nákladech za dům. Zateplení domu však není jen zateplení fasády. Zateplení, to je také výměna oken a dveří, zateplení stropů a sklepních prostor. To vše je nutné udělat pro maximální tepelný komfort a také nízké náklady na vytápění. Je vypočítáno, že k úniku tepla nejčastěji dochází okny a dveřmi a to 30 až 40%, obvodovým pláštěm a zdivem 20 až 25%, střechou 15 až 20% a podlahami 5 až 10%. Z toho je jasné, že zateplení fasády domu přinese asi jen čtvrtinové úspory.Proto je dobré vyměnit i okna a dveře, zateplit strop posledního podlaží nebo střešní prostory, a také zateplit podlahy od sklepa.

Výběr obkladů a dlažby na Pardubicku

Nabídka obkladů a dlažby je dnes tak široká a pestrá, že až překvapí. Mezi tradičními a konzervativními kachlemi dominují moderní návrhy současných designérů, anebo naopak naprosto přírodní materiály. Vybrat pak to pravé není na chvíli. Ovšem kromě designu kachlí je zapotřebí brát v úvahu i nasákavost, pevnost v ohybu, otěruvzdornost, mrazuvzdornost a u dlažby i protiskluznost. Vlastnosti je zapotřebí vybrat podle místnosti, kam kachle budou lepeny. Pro místa s velkou zátěží je nutné vybrat vyšší stupeň otěruvzdornosti. Pro dlažbu je důležitá i protiskluzovost, zvláště v koupelně a kuchyni. Velmi důležitý je i výběr odborníka, který vám kachle položí.

Obkladačské práce, pokládka obkladů a dlažeb Pardubice a okolí

Obkladačské práce jsou vysoce specifické. Jde totiž o jejich kvalitu. Položit kachle vyžaduje cvik, zkušenosti a také precizní provedení. Každá maličkost je hned vidět. Špatná pokládka znamená trvalé znehodnocení kachlí. Proto je dobré pozvat si na obkladačské práce odborníka s velmi kvalitními referencemi a doporučeními. Takový vám položí jakékoli kachle, nezalekne se ani složitějších vzorů, nebo pokládky různých typů kachlí v jednom návrhu. Odborníkovi stačí kladečský plán a jeho um. Výsledkem je krásná rovná plocha s ideálními spárami.

Práce odborníků při rekonstrukcích a úpravách bydlení

Ať již budete rekonstruovat, zateplovat, nebo jen upravovat své bydlení, třeba právě novými obklady, nenechte se napálit. Volte odborníky, s kvalitními doporučeními, kteří jsou profesionály nejen ve svém oboru, ale i v jednání se zákazníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13836 (magazinpodnikani.cz#2810)


Přidat komentář