Rekonstrukce střechy - Nymburk a okolí

Vlastníte starší dům, který potřebuje novou střechu? Nebo jste se rozhodli vybudovat v nevyužitém podkroví půdní vestavbu? Stojíte tedy před rekonstrukcí střechy a nyní bude hodně záležet na kvalitě tesařských a pokrývačských prací.

Mnozí majitelé rodinných domů se uchylují k vybudování půdních bytů. Rozšíří tím prostory, které dostanou nevšední vzhled a zvýší kvalitu bydlení. Půdní vestavby ale často budují pro svoje děti, které využijí výhod bydlení v jednom domě s rodiči. Aby se stavba povedla, je třeba kvalitní tesařské firmy, která má s rekonstrukcí střech zkušenosti. Proto majitelům domu poradí, co si počít s původním krovem, kde postačí jen oprava či výměna některých trámů, nebo kdy je naopak žádoucí původní střechu odstranit a vybudovat úplně novou. Zvláště při stavbě podkrovních bytů je důležité klást důraz na dvě věci. První je kvalitní izolace střechy, aby v létě nebylo v prostorách horko a v zimním období chladno. Druhou záležitostí je dostatečné světlo v podkroví. Hlavní je nepodcenit počet střešních oken, a pokud by nedostačovaly, přistupuje se k budování teras či vikýřů.

Rekonstrukce střechy - Nymburk a okolí

Zákazníci si pochvalují kompletní nabídku firmy, zručnost, kvalitu dodaných prací i vstřícný přístup. Objednat si můžete pokrývačské, klempířské, tesařské, ale i sádrokartonářské a drobné zednické práce. Zajistí pro vás střechy na novostavby i rekonstrukce starých a poškozených střech. Střechy staví podle moderních metod, za pomoci moderních technologií a materiálů. Každá střecha má kvalitní krov, kvalitní tepelně izolační zajištění a také kvalitní střešní krytinu, vybranou s ohledem na vaše přání.

Co je zahrnuto v kompletní dodávce střechy na klíč?

Firma provede měření vaší střechy a vypracuje vám zdarma cenovou nabídku. Nebo můžete využít formulář na internetových stránkách firmy a zaslat parametry vaší střechy, na základě kterých firma zpracuje předběžnou cenovou kalkulaci. Pokud se na realizaci domluvíte, zahájí se práce na rekonstrukci střechy. Firma odstraní původní střešní krytinu a zajistí její odvoz. Poradí vám s výběrem nejvhodnějšího materiálu, neboť pro různé typy střech a staveb se používají různé druhy materiálu. Ne každý lze vždy použít. Doprava materiálu je pro vás také zajištěna, stejně jako veškeré práce, které budou rekonstrukci provázet. To znamená: tesařské, pokrývačské, klempířské a zednické práce. Nestaráte se ani o řezivo. Dodávka střechy na klíč znamená, že máte zajištěnou i dodávku oken a střešních doplňků od jednotlivých výrobců, včetně jejich zasazení. Firma provádí i nekrokevní zateplení střech.

Tesařské práce pro vaši střechu Nymburk

Novou střechu vám postaví či zrekonstruuje jedině tesař. Které práce na vaší střeše odvádějí tesaři? Zhotovují vazní soustavy krovů, opravují původní tesařská díla, ale vyrobí vám i jiné menší konstrukce, třeba altánek či pergolu na vaši zahradu a různé přístřešky, jako například zastřešení venkovního stání pro auto. Nedílnou součástí je stavba podpůrných konstrukcí a bednění, bez nichž se žádná rekonstrukce střechy neobejde. Postaví a namontují dřevěné štíty, palubkové obklady, dřevěné stropy. Často dodávají střechy na klíč, což je včetně foliování, zateplování a klempířských prací. Tesařské práce ale zahrnují i zdobení konců trámů a krovů, nebo jiné ozdoby na dřevě.

Pokrývačské práce na Nymbursku

Jak už jsme výše doporučovali, ideální je najmout si firmu, která provádí veškeré práce, které jsou při stavbě a rekonstrukci střechy potřeba. Tesařské, pokrývačské a klempířské práce od jedné firmy zaručí rychlost a lepší kvalitu odvedených prací. Tyto práce na sebe díky přesnému rozvrhu navazují bez zbytečné časové prodlevy. Parta řemeslníků jednoduše naváže na práci těch předchozích, kteří vše nachystají tak, aby jejich nástupci neměli problém pokračovat na stavbě střechy. Pokrývači přicházejí montovat na připravenou střechu zvolenou střešní krytinu. Její výběr podléhá zásadnímu požadavku, aby krov a statika domu střešní krytinu unesl.

Rekonstrukce krovu Nymburk a okolí

Krov musí unést střešní krytinu. Při jeho rekonstrukci se přistupuje ke statickému zesílení konstrukce, nebo jednodušší způsob je výběr lehčí krytiny. Lehké krytiny jsou stále oblíbenější, díky snadné manipulaci a dopravě i rychlosti pokládky. Pochopitelně pokrývač počítá s tím, že krytina tvoří jen část celkového zatížení krovu.

Výběr vhodné střešní krytiny

V současné době máte možnost vybrat si druh střešní krytiny a jejího výrobce. Máte-li dobrou zkušenost s kvalitou střešní krytiny od konkrétní firmy, možná zvolíte opět stejného výrobce i pro vaši rekonstrukci. Nejčastější a nejoblíbenější druhy krytin využívané při stavbách střech jsou betonové a hliněné tašky a dále se často zhotovují střechy plechové.

Na čem závisí výběr střešní krytiny?

Krytina se vybírá dle tvaru a sklonu střechy. Dalším faktorem jsou požadavky na údržbu, cena krytiny a v neposlední řadě estetické požadavky majitele. Bere se v úvahu konstrukce krovu, ale je třeba počítat s tím, že zatížení navyšuje v zimních měsících navíc váha napadaného sněhu. Jednoduché rozdělení střešních krytin je dle hmotnosti na lehké, středně těžké a těžké krytiny. Profesionální pokrývač řeší také zatížení střechy na metr čtvereční plochy.

Kategorie těžkých střešních krytin

Zde patří pálené a betonové tašky. Právě jejich vysoká hmotnost může být důvodem, proč není možné je použít. Pálené tašky váží 40 až 50 kg na metr čtvereční. Výhodou je však jejich trvanlivost, která se udává v rozmezí 70 až dokonce 100 let.

Charakteristika lehkých střešních krytin

Do této kategorie se řadí hladká plechová krytina, která pro srovnání s pálenými taškami váží zhruba 5 kg na metr čtvereční. O něco málo těžší je plechová krytina s posypem a asfaltové šindele. Používají se také vláknocementové krytiny a nově i různé varianty eternitu, jejichž váha závisí na velikosti formátu a výrobní značce.

Střešní doplňky, střešní okna Nymburk

Základním doplňkem, který je nezbytný při půdní vestavbě, jsou samozřejmě střešní okna. Dále se střecha neobejde bez klempířských prvků. Těmi jsou okapy a okapové systémy, žlaby, tabulové a svitkové plechy z různých materiálů. V horských oblastech, kde každý rok napadne tlustá vrstva sněhu, se vyplatí instalovat na střechu sněhové zábrany. Mezi další doplňky patří různé typy podstřešních folií s důležitými funkcemi. O potřebě instalovat tyto folie vás bude informovat kvalitní tesařská firma Nymburk a okolí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14129 (magazinpodnikani.cz#3106)


Přidat komentář