Rekonstrukce střechy - Český Krumlov

Krásná nová střecha již z dálky upoutá pozornost svého okolí. Střecha je vizitkou domu, znamení, že se o střechu i celý dům jeho majitel hezky stará. Pokud vás zajímá, jak si krásnou novou střechu pořídit, přečtěte si následující článek.

Také se zalíbením hledíte na zářivě červenou barvu nově postavené střechy? Rádi byste měli na svém domě také novou střechu? Vaše přání se vám může splnit. Podívejte se, jak realizovat nové pokrytí vašeho domu, a jaké pokrývačské služby jsou dnes nabízeny.

Jak vybírat pokrývačskou firmu?

Při výběru pokrývačské firmy je dobré zaměřit se na určité faktory, abychom byli s její prací spokojeni. Dobrá pokrývačská firma působí dlouhodobě na trhu, to je první důkaz o její úspěšnosti. Pokud navíc působí na celém území České republiky, je to známka toho, že dokáže realizovat také velké a významné projekty. Taková firma má neocenitelné zkušenosti, a takto získané zkušenosti dokáže přenést do dalších zakázek při pokrývání střech. Pokud jste velmi náročným zákazníkem, obraťte se na firmu, která má v oblasti pokrývání střech prokazatelně úspěšnou minulost.

Profesionální pokrývačská firma se svými úspěšně dokončenými zakázkami ráda pochlubí na svých internetových stránkách. Vybírejte firmu, která poskytuje záruční i pozáruční servis. Některé pokrývačské firmy poskytují na zhotovené dílo záruku 10 let. To je možné pouze při využití materiálů, které mají certifikát pro použití v ČR.

Střechy  - tesařské práce

Prvním krokem při výstavbě nebo rekonstrukci střechy je provedení tesařských prací. Hlavním prvkem střechy je důkladné, precizní a přesné položení střešních krovů, dle zadaných dokumentací. Tesařské práce proto musí být provedeny odborně a velmi pečlivě. Je třeba dbát na správné rozmístění spojovacích prostředků nebo prostorové ztužení konstrukce. Po tesařích nastupují na práci na střeše klempíři.

Klempířské služby

Bez klempíře se při výstavbě nové střechy ani při rekonstrukci domu nelze obejít. Klempíři zajistí, aby do vašeho domu nezatékalo střechou. Ale nejen to. Klempíř musí umět namontovat okapové systémy, musí zvládnout oplechování komína, oplechovat parapety oken nebo vytvořit lemování štítů. Klempíři provádí montáž střešních oken i plechového krytí, montáž hromosvodů (montáž, demontáž, opravy), ale provádí také výměny a opravy klempířských prvků. To se týká okapních svodů, parapetů a žlabů.

Další služby, které vám může klempířská firma nabídnout:

  • oplechování komínové hlavy
  • montáž topných kabelů do okapů
  • opláštění budov pomocí trapézových plechů
  • montáž hrotových systémů jako ochrana přístupu holubů k fasádě domu

Pokrývačské práce

Finální pokrývačské práce slouží k položení střešní krytiny vhodného materiálu a barvy tak, aby váš dům ladil s okolím. Nabídka pokrývačského materiálu je v dnešní době bohatá a je opravdu z čeho vybírat. Pokud máte zájem o službu z oblasti pokrývačství, obraťte se na firmu, která nabízí pokrytí jakékoliv střechy. Pouze taková firma má s pokrýváním střech tolik zkušeností, že si to může dovolit. Takto zkušená pokrývačská firma si poradí v jakékoliv situaci a může splnit přání i těch nejnáročnějších zákazníků. Pokrývači provádí kompletní rekonstrukce střech, hydroizolace střech nebo střechy na klíč. S výběrem nejvhodnějšího materiálu k pokrytí vaší střechy vám rádi poradí. Dokáží zpracovat cenovou nabídku i ve více variantách. Pokrývačství vám nabídne například následující práce

Izolace plochých střech, hydroizolace

Zde je nabízena hydroizolace plochých a zešikmených střech na průmyslových halách či administrativních budovách, střechách panelových domů a samozřejmě střech rodinných domů. Hydroizolace se ale provádí také na střechách teras nebo zastřešení balkonů. Jako hydroizolační materiály se používají asfaltové oxidové a modifikované pásy.

Trapézové plechy

V dnešním moderním stavitelství nalézají trapézové plechy nejrůznější uplatnění. Jejich použití je možné u jednoduchých střešních krytin až po konstrukční prvky u velkých stavebních projektů. Trapézové plechy jsou základem lehkých opláštění.

Falcované plechové střechy

Plechové falcované střechy tvoří významné architektonické prvky u historických objektů, ale své uplatnění naleznou i u novostaveb. Jako materiál se používá měď, hliník, nerezová ocel, pozinkovaná ocel ale také titanzinek.

Nátěry střech, renovace střech

Nedílnou součástí renovace střechy je také nátěr střech, a to nejen plechových střech, ale všech druhů. Nový barevný nátěr prodlouží životnost střechy. U plechových střech je důležité odmaštění a mechanické odstranění koroze. Před nátěrem eternitové nebo betonové střechy je důležité střechu důkladně očistit od mechů a lišejníků. Poté je zapotřebí střechu napenetrovat a následně provést nátěr. Výběr barvy střechy je možný v mnoha odstínech.

Izolace střech, izolace na krokvích

Izolace střech se postará o vaši střechu po celé ploše. Dobře udělaná izolace zaručí vaši spokojenost natrvalo. Jeden ze způsobů, jak vytvořit izolaci střechy, je izolace na krokvích. Odborně provedená práce zaručuje střešní izolaci bez tepelných mostů. Provedením tohoto způsobu izolace navíc získáte ještě dodatečný prostor uvnitř. Krovy, které jsou vidět pak můžete zakomponovat do řešení vašeho interiéru.

Soběslav návrh střešních konstrukcí a střech

Některé významné pokrývačské firmy vám mohou nabídnout návrh budoucí střechy pomocí softwarového vybavení v podobě grafického programu. Díky tomu můžete spatřit 3D projekt střešní konstrukce nebo přímo celého rodinného domu. Tím dochází k úspoře času a zvýšení komfortu nabízených pokrývačských služeb. Výroba nové střechy pak proběhne přesně podle projektového návrhu. Dnešní pokrývačské firmy pracují opravdu na špičkové úrovni a nabízejí komplexní řešení a poradenství. Stačí si vybrat a váš sen o nové střeše může být splněn.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13008 (magazinpodnikani.cz#751)


Přidat komentář