Rekonstrukce střech - Rychnov nad Kněžnou

Mít střechu nad hlavou patří mezi základní potřeby každého člověka. Postarejte se o to, ať je ta vaše kvalitně postavená a vydrží v dobrém stavu desítky let. Jak to udělat? Nechte ji postavit odborníky v řemesle!

Realizace střechy na klíč

střechy

Co se týká stavby nové střechy nebo její rekonstrukce, vše kompletně provede a obstará jediná stavební firma. Klientům to ušetří zvaní několika firem potřebných oborů, objednávání materiálu, úklid a likvidaci odpadu. Kompletní zakázka znamená provedení tesařských prací při stavbě krovu, pokrývačských prací při kladení střešní krytiny a klempířských prací při stavbě okapového systému. Pojďme se na takovou stavbu střechy na klíč podívat podrobněji.

 

Stavba krovu zkušeným tesařem

Pokud potřebujete postavit novou střechu, nebo potřebujete střechu opravit či kompletně zrekonstruovat, a bydlíte-li v** Hodoníně a okolí** pak můžete oslovit firmu pana Martina Šestáka. Jeho firma provádí opravy, rekonstrukce a montáže všech typů střech.** Nabízí kompletní provedení střechy a také jednotlivé tesařské, pokrývačské a klempířské práce, a to s využitím všech typů materiálu**. Firma pana Martina Šestáka patří mezi dodavatele s velmi pozitivními referencemi a s příjemným přístupem ke klientům, pro což je doporučována. Navštívit můžete i provozovnu na adrese Lično 23, 51735. Případné dotazy či objednávky můžete zaslat pomocí e-mailové adresy sesty80@seznam.cz **,
nebo můžete využít telefonního čísla +420 605 145 869**

střechy

Krov je to, co vidíme pouze při šikmé stavbě střechy, ještě před pokládkou střešní krytiny. Bývá to dřevěná konstrukce, můžeme ji nazvat kostrou střechy. Přestože krov není v důsledku vidět, je základem střechy. Udává její tvar, architektonický vzhled. Řešení krovu nevychází pouze z libovolné představy zadavatele stavby. Jeho konstrukce závisí na několika faktorech – půdorysu stavby, typu konstrukce budovy a její výšce.

Požadavky na krov - tvar, cena krovu

Též je nutné vzít v úvahu klima v dané oblasti, charakteristiky podnebí, zeměpisnou polohu, tradiční výstavbu v této lokalitě. Zkrátka, aby dům v daných zeměpisných podmínkách celkově mohl plnit funkci, která se po něm žádá. Protože střecha chrání dům před působením klimatických vlivů, je vše uvedené opravdu vzít do úvahy. V našich zeměpisných podmínkách požadujeme ochranu zejména před deštěm, sněhem, nárazy větru a kvalitní izolaci i v horkých letních dnech. Ve městech je navíc požadována izolace hluku.

  • Martin Šesták
  • Tel: +420 605 145 869
  • E-mail: sesty80@seznam.cz

Často se také jedná o otázku finanční náročnosti krovu. Jednodušší tvar krovu vyjde pochopitelně levněji. Jindy se stavebník komplikovanějšímu tvaru krovu prostě nevyhne, zvláště pokud je v plánu budovat například vikýřová okna. A v případě půdní vestavby jsou kladeny na stavbu celé střechy vyšší nároky, včetně komplikovanějšího krovu. Je totiž nutné dbát na přivedení denního světla do podkroví pomocí střešních oken, vikýřů, arkýřů apod.

Který materiál použít pro stavbu krovu?

Pro stavbu krovu se obvykle používá dřevo. Dřevo je ideální materiál zejména pro rodinné domy, které mají šikmé střechy. Je pevné, ale současně lehce opracovatelné. Krov se staví ze smrkového, borovicového nebo jedlového dřeva, ale používá se i dubové či akátové, a to zejména pro stavbu dřevěných kotevních prvků.

Tuto tesařskou práci je třeba od začátku precizně připravit. Vycházet by se mělo z kvalitně zpracované projektové dokumentace, která mimo jiné i zabraňuje prostojům při práci na stavbě, je v ní i statické posouzení konstrukce krovu. Podstatný je kvalitní materiál a v neposlední řadě zručný tesař.

výstavba krovů

Jaké existují soustavy krovů?

Prostá krokvová nebo hambalková soustava bývá nejčastějším a nejjednodušším řešením. Používá se u sedlových střech. Hambalková soustava umožňuje větší rozpon střechy, a to až osm metrů. Pro překlenutí ještě větších rozponů, od šesti do šestnácti metrů, se staví vaznicová soustava krovu. Alfou a omegou u veškerých soustav krovu jsou vhodně vybrané konstrukční spoje a detaily, dnes se nejčastěji používají kovové spojovací materiály.

Střešní krytina, pokládka střešních krytin

Střešní krytina na první pohled plní estetickou funkci, udává vzhled střechy a celého domu či budovy. Výběr** střešní krytiny** ale nezávisí pouze na estetické představě majitele stavby. Vychází se i z výpočtů statika, abychom věděli, jakou hmotnost konstrukce střechy unese. Záleží také na vlastnostech krytiny, které požadujeme, typu střechy, podnebních podmínkách, ve kterých stavíme, a v neposlední řadě zvažujeme poskytované záruky od výrobců a cenu krytiny.

Keramické tašky, betonová krytina, asfaltový šindel, bitumenová krytina

Klient si dnes může vybrat z několika druhů střešních krytin. Používají se pálené keramické tašky, betonová krytina, asfaltový šindel, bitumenová krytina, vápnocementová či plechová krytina. Každá z nich je charakteristická jinými vlastnostmi, hmotností, životností a cenou.

  • Martin Šesták
  • Tel: +420 605 145 869
  • E-mail: sesty80@seznam.cz

 

Pálená taška - oblíbená střešní krytina

Pokud to statika domu vydrží, oblíbenou a tradiční střešní krytinou u nás je pálená keramická taška. Vyrábí se z hlíny a jílu, vypaluje se při vysokých teplotách, čímž se znásobí odolnost proti UV záření, kyselým dešťům a mechanické námaze, kterou představují prudké deště, napadený sníh, krupobití, led. Pálená keramická taška je ideální krytinou, má skvělé vlastnosti. Je stálobarevná, žáruvzdorná, mrazuvzdorná, má dlouhou životnost, udává se dokonce i více než sto let. Je však těžká, váha je 40 až 70 kg na metr čtvereční, proto ji nelze použít pro každou střechu a na každý sklon.

střechy

Betonová taška - možnost barevného provedení

Betonová taška je také skvělou volbou. Díky technologii výroby nabízí poměrně širokou barevnou škálu. Charakteristická je pro tuto střešní krytinu tvarová stálost, nízká nasákavost, vysoká mrazuvzdornost, pevnost a přesnost rozměrů jednotlivých kusů. Hmotnost tašek je podobná jako u pálených, stejně jako dlouhá životnost. Oproti pálené tašce však v tomto případě ušetříte.

Chcete-li lehkou střechu, použijte plech

Pokud není možné použít těžké pálené keramické nebo betonové tašky, volí se například plech. Je lehký, hmotnost krytiny je kolem šesti kg na metr čtvereční. Pokládají se jako velkoformátové taškové tabule nebo profilované plechy z různých materiálů. Těmi jsou pozinkovaný plech, měděný, titanzinkový. Životnost těchto materiálů je padesát až sedmdesát let, záleží na výrobci a další úpravě povrchu.

  • Martin Šesták
  • Tel: +420 605 145 869
  • E-mail: sesty80@seznam.cz

 

Okapové systémy, klempířské práce

Bez okapového systému není žádná střecha kompletní a nemůže plnit stoprocentní funkci.** Klempířské práce** přicházejí na konec stavby či rekonstrukce střechy, kdy se montují okapové systémy a doplňky. Instalují se například sněhové zábrany, provádí se oplechování a izolace komínu, hromosvod. Střešní doplňky zajistí bezpečnost stavby, ale i bezvadný vzhled. Nutná je však jejich instalace profesionálním klempířem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14149 (magazinpodnikani.cz#3126)


Přidat komentář