Rekonstrukce střech - Letohrad

Střecha není jen konečným prvkem domu, je i jeho ochranou před klimatickými změnami, před zatékáním, a je i možností jak si pořídit krásné bydlení s okny do nebe. Stačí jen oslovit odborníky, kteří vaše plány zrealizují.

Střecha na celý život, to je nejen sen, ale především realita. Dnešní technologie i materiál a samozřejmě také postupy umožňují postavit dokonalou střechu, která bude sloužit po celý váš život. K tomu postačí skvělý projekt a odborný výběr použitého materiálu. Tak získáte střechu, pod kterou budete moci bydlet i pracovat a zároveň bude zcela bezúdržbová. S realizací střechy o vysoké kvalitě a životnosti vám pomohou odborníci. A nejlépe je, pokud se obrátíte jen na ty nejlepší.

Jak vybrat nejlepší firmu na rekonstrukci střechy?

Určitě podle referencí a doporučení. Pak také podle osobní návštěvy a přístupu majitele firmy a jeho zaměstnanců. Pokud se setkáte s milým příjemným přístupem, nezapomeňte se zeptat, jak firma řeší problémy. Například, když jde o problémový objekt, když dojde k reklamaci, nebo když je termín rekonstrukce střechy sjednaný a zrovna nastane špatné počasí, prší a ne a ne přestat. Budou-li odpovědi uspokojivé, pak si sjednejte nezávaznou konzultaci přímo na místě realizace nové střechy nebo rekonstrukce. Podle zjištěného stavu vám pak firma navrhne možná řešení a také předběžnou kalkulaci. Nyní již je rozhodnutí na vás. Budete-li spokojeni, můžete přistoupit ke sjednání smlouvy. Určitě nejvhodnějším řešením je smlouva na klíč. A to i v případě sjednání jednotlivých služeb. Například jen oplechování. Firma při smlouvě na klíč zajistí kompletně vše od dodání materiálu až po realizaci zakázky.

Když je střecha ve špatném stavu

Proč vlastně rekonstruovat střechu? Určitě z důvodu jejího špatného stavu. Do střech, které již mají něco za sebou, často zatéká, podfukuje je vítr, a v zimě klidně nasněží až na půdu. Přitom takto staré střechy nesplňují ani tepelnou izolaci. Vytápění objektu je pak velmi drahé. Druhou možností je rozšíření obytného prostoru. Právě střechy a střešní prostory jsou ideální pro vytvoření nového bydlení, nového ateliéru, nebo prostě jen rozšíření domu nebo bytu. Takto často vznikají takzvané mezonetové byty, které se pak stávají opravdu luxusním bydlením na místech, která jsou krásná. Velmi časté je to u starých zástaveb, kde není možné získat jiným způsobem bydlení. Přitom rekonstrukce střechy a následná půdní vestavba umožní bydlet například v historickém centru města s krásným výhledem na památky.

Jak se rekonstruuje střecha?

To záleží na jejím stavu. Může jít o pouhou výměnu střešní krytiny a oplechování, někdy postačí výměna okapů a svodů, jindy je nutné provést kompletní rekonstrukci i s výměnou střešní konstrukce. Kompletní rekonstrukce umožní změnu tvaru střechy. To je základ pro vytvoření následné půdní vestavby. Existuje totiž více druhů střech, které jsou méně či více vhodné pro realizaci bydlení. Základní sedlová střecha se pak uzpůsobí tak aby bylo možné maximálně využít půdního prostoru. To umožní i řešení, kdy některé trámy konstrukce střechy budou přiznány a jiné ne. Se vším vám poradí odborníci, kteří dokáží využít moderních materiálů i metod.

Kvalitní nové střešní konstrukce Letohrad

Většinou se na ni používá smrkové dřevo. Někdy je konstrukce ze železa. To pokud jde o stavbu pro průmyslové nebo zemědělské účely.** Střešní konstrukci** tvoří krovy, trámy a vazníky. Ty se uzpůsobí tomu, zda se budou instalovat i střešní okna, nebo například solární panely. Ty dnes již nemusí být jen upevněné nad střešní krytinou, ale mohou být i její součástí. Což je výhodné hned z několika důvodů. Ušetříte za střešní krytinu v místech, kde jsou solární panely a zároveň tím, že budou panely součástí střešní krytiny, tak se pod nimi nebude usazovat nepořádek.

Klempířské práce v Letohradu

Ač jde o řemeslo v pravdě historické, tak využívá zcela moderních metod i materiálů. Pro oplechování střechy se používají moderní systémové prvky, které nabízejí dokonalé kombinace v krásných pastelových barvách a z různých materiálů. Pokud tyto systémy nevyhovují, pak se atypické prvky vyrábí přímo na míru. Z materiálů je nejvhodnější měď, která je sice dražší, ale zcela bezúdržbová. To znamená, že nepotřebuje ani natírat, ani napouštět. Stejně na tom je levnější titan zinek, který dokonce nemění svůj vzhled ani po letech. Oba materiály se vyznačují velmi vysokou životností a také vyšší cenou. Ta se však nezdá již tak vysoká, když porovnáte životnost obou materiálů a životnost a údržbové práce materiálů ostatních. Tehdy zjistíte, že se vyplatí pořídit dražší materiál a léta se o nic nemuset starat. Z dalších materiálů pak přichází v úvahu pozink, hliník, nerez a materiály poplastované.

Odvodňovací systémy střech, parapety, oplechování zdí Letohrad

Klempíř vám vyrobí odvodňovací systémy střech, falcovanou střešní krytinu, parapety, oplechování zdí, komínů, atik, ale i atypické vany, boxy, nádoby, nebo okrasné prvky. Kromě toho vám instaluje například topné kabely do žlabů, svodů, případně i do úžlabí a na hranu střech. To zajistí, že v zimě nebudete mít problémy s namrzáním a sněhem. Přitom topné kabely lze montovat několika způsoby a ovládat přesně podle potřeby. Co se týče spotřeby, tak ta je velmi nízká.

Pokrývačské práce v Letohradu

I pokrývač patří k velmi starým řemeslům, ale dnešní pokrývač je mnohostranný odborník, který nejen pokládá střešní krytinu, ale také izoluje střechy a montuje střešní okna, světlovody, střešní výlezy či odvětrávací turbíny. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na pokládku solárních panelů. Pokrývačské práce se provádí na nových střechách i rekonstruovaných. Jejich součástí může být i provedení podkladních konstrukcí, což zahrnuje zateplení a izolaci střešních prostor. Na takto připravený podklad se pokládá vybraná střešní krytina. Volit můžete** těžkou střešní krytinu**, tady klasické pálené tašky nebo tašky betonové. Případně** lehkou střešní krytinu**, což zahrnuje pokládku plechových krytin, vláknocemenových vlnitých desek, asfaltových šindelů a pásů, plastových šablon, polykarbonátových desek, nebo plastových prosvětlovacích trapéz a vlnovek.

Střecha pro život

To je střecha, která slouží svému účelu. Toho bez problémů dosáhnete s odborníky na střechy, s využitím moderních technologií i materiálů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14127 (magazinpodnikani.cz#3104)


Přidat komentář