Rekonstrukce střech - Jindřichův Hradec

Díky kvalitní střešní krytině a její odborné pokládce se nemusíte obávat, že by Vám i při dlouhodobějším dešti zatékalo do domu. Aby byla střecha dokonalá, musí být samozřejmě doplněna o kvalitně provedené klempířské práce.

Pokrývačské práce Jindřichův Hradec a okolí

Střecha slouží především jako ochrana domu před povětrnostními, klimatickými vlivy a proto je nezbytné její kvalitní provedení. Nejvrchnější vodotěsná část střechy je tvořena střešní krytinou, která má za úkol chránit budovu před deštěm, sněhem, prachem a dalšími negativními vlivy. Aby střešní krytina správně svoji funkci plnila, je stěžejní její odborné položení a kvalitní zpracování klempířských prací zkušeným profesionálem. Při výběru vhodné střešní krytiny je nejlepší se poradit s odborníkem, který by měl zohlednit veškeré požadavky. Pokrývačské práce zahrnují práce s kladením střešních krytin na všech typech střech, ať již šikmých, plochých nebo strmých.

Klempířské práce Jindřichův Hradec a okolí

I když se jedná o tradiční řemeslo, tak se bez klempířských prací neobejdou ani dnešní moderní novostavby a rekonstrukce. Klempířské práce jsou konečným krokem k tomu, aby střechou nezatékalo do domu a aby dešťová voda byla odváděna ze střechy do kanalizace nebo jímky. Mezi klempířské práce patří například okapy, oplechování komína, úžlabí, svody, dále třeba okenní parapety, lemování štítů a mnoho dalšího. Klempířskou prací je i zhotovení plechové střechy. Klempířské práce vyžadují nejen odborné znalosti, ale také potřebné zkušenosti, proto se vždy obraťte na profesionála, který se touto činností dlouhodobě zabývá.

Jestliže vlastníte plechovou střechu, je dobré ji nechat opatřit vhodným speciálním nátěrem, který mnohonásobně prodlouží její životnost. I na tuto činnost je dobré si přizvat odborníka, který zvolí jak správný technologický postup nátěru, tak i nejvhodnější speciální barvu.

Materiál používaný u klempířských prací

Při klempířských pracích se využívá několik druhů materiálů, přičemž s výběrem toho nejvhodnějšího Vám zcela jistě poradí odborník. Mezi tradiční materiály, používané klempíři, patří zejména měď, která má vysokou životnost a atraktivní vzhled. Její nevýhodou je však vyšší pořizovací cena. Cenově výhodný a odolný proti korozi je hliník, který je vyráběn v mnoha barvách. Hliník se využívá zejména na okenní parapety. V poslední době se hojně používá titanzinek, který má obdobné vlastnosti jako měď, jen se s ním hůře při nízkých teplotách manipuluje. Klasickým a v minulosti často používaným materiálem je pozink, který však má omezenou životnost a proto se často opatřuje nátěrem. Pozink patří mezi vůbec nejlevnější varianty. V posledních letech se také objevil materiál nesoucí název rheinzink, jež je slitinou čistého zinku vysoké ryzosti s příměsi mědi a titanu. Jedná se o materiál s vynikajícími vlastnostmi, a který má do budoucna velký potenciál.

Montáž střešních oken v Jindřichově Hradci

Jestliže jste se rozhodli mít ve svém domě podkrovní obytný prostor, zcela jistě budete přemýšlet o montáži střešního okna. Střešní okno je velice oblíbené, zejména pro to, že je cenově dostupné a že dodá do podkrovní místnosti daleko více světla, než je tomu například u klasického vikýře.

Dnešní střešní okna jsou vybavena moderními technologiemi, které Vám zaručí maximální komfort s dostatkem světla, s volným výhledem a přístupem k oknu. Střešní okna tak mohou být doplněna o elektricky ovládanou stínící techniku či samočisticí zařízení a další vymoženosti. Dnes jsou na trhu opravdu kvalitní střešní okna renomovaných výrobců, které však vyžadují odbornou montáž. Díky správné montáži dostanete potřebnou záruku a také budete mít jistotu, že okno dokonale plní svoji funkci. Kvalitní střešní okna mají vynikající tepelně izolační vlastnosti, které je možné ještě dodatečně vylepšit montáží dalších doplňků. Střešní okna mají různé mechanizmy otvírání, mohou být výklopná, mohou se otvírat do boku, apod. Kvalitní firma, která se zabývá pokrývačskými a klempířskými pracemi, se také většinou zabývá i montáží střešních oken.

Veškeré zednické práce Jindřichův Hradec

Budete-li v současné době žádat profesionální zednické práce, pak se můžete setkat nejen se službami, které se týkají výstavby zdí, obložení, omítky, štuku aj. Řada zručných a znalých zedníků Vám může nabídnout i další práce, které na zedničinu navazují, úzce s ní souvisí. Jednat se může například o kompletní rekonstrukci bytového jádra, sádrokartonářské práce, obkladačské práce aj.

Omítky jednovrstvé, vícevrstvé vnitřní i vnější

K jedné ze stěžejních činností zedníků, patří bezpochyby omítky. Omítky mohou být jednovrstvé, vícevrstvé vnitřní i vnější. Omítky vnitřní se týkají omítek stěn, stropů (jádrová, štuková), omítky vnější pak omítek akrylátových, silikátových, silikonových, včetně nátěrů fasád aj. Funkci omítek nelze nijak podceňovat. Nejde jen tak o ledajaké omítnutí, do kterého by se mohl pustit každý domácí kutil, nehledě na znalosti povrchu podkladu, materiálu omítky aj. Správě provedená omítka ochrání stavební konstrukci před vnitřními i vnějšími vlivy prostředí. A pak je tu samozřejmě i prvek estetický, kdy omítka objekt zkrášluje, dodává mu na jedinečnosti.

Ruční omítání, strojní omítání

U firem, které se specializují na provádění omítek, se můžete setkat s dvěma způsoby omítání. Jedním způsobem je ruční omítání, které má svoji dlouholetou tradici. Vedle ručního omítání Vám firma může nabídnout i omítání strojní. V tomto případě je vyhotovení omítky o poznání jednodušší a rychlejší zároveň. Profesionální zednickou firmu poznáte pak poměrně jednoduše. Nejenže se s Vámi prokonzultuje možnosti, ale také Vám dá na výběr z možného provedení omítky, kdy Vám z odborného hlediska doporučí to nejvhodnější řešení. K dispozici budete mít například lehčenou jádrovou omítku vnější, tepelně izolační omítku vnější, sanační omítku vnější a vnitřní, hliněnou omítku vnitřní, sádrovápennnou omítku vnitřní, vápenocementovou omítku vnitřní a vnější, strokovou omítku aj.

Rekonstrukce památek v Jindřichově Hradci

Zub času a působení vnějších i vnitřních vlivů se nepromítá čistě jen do obytných budov. Nevyhne se ani památkám, u kterých můžeme obdivovat zručnost tehdejších řemeslníků. Památky však nemusí chátrat, a to díky současným znalým firmám. Jen málokterá firma se však ujme tak zodpovědného úkolu, jako rekonstrukce, renovace památek. Zde se opravdu ukáže veškerá zručnost, znalost, ale také pečlivost a smysl pro detail. Výsledné dílo, které pak projde tzv. revitalizací, může dál zdobit města a vesnice.

Zateplování budov Jindřichův Hradec

Smyslem zateplování fasád budov je v prvé řadě docílení snížení tepelných ztrát a současně i nákladů na vytápění. Obrátíte-li se na zkušené odborníky v oblasti zateplování budov, pak se budete moci těšit díky jejich správnému návrhu zateplení, a následnému pečlivému provedení, z dosáhnutí optimálního mikroklimatu, tepelného komfortu nejen v zimním, ale také letním období. U zateplené budovy bude navíc chráněna obvodová konstrukce, čímž dojde k prodloužení životnosti. Otázka zateplení fasády budovy se netýká jen novostaveb, ale také starších zástaveb.

Přínosy vnějších zateplovacích systémů

Z jakých dalších výhod se budete moci těšit, pokud se rozhodnete pro zateplování Vašeho domu? Kromě již uvedeného, vnější zateplovací systém ve významné míře omezí výskyt plísní, odstraní tepelné mosty, a v letním období zamezí nepříjemnému přehřívání jednotlivých místností. Díky zateplení tak budete moci ušetřit nejen v chladnějším období, kdy si přitápíte, ale i v letním, kdy uspoříte náklady ohledně provozu klimatizace.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13712 (magazinpodnikani.cz#2685)


Přidat komentář