Rekonstrukce koupelen - Ostrava, Příbor

Každá koupelna by měla být místem odpočinku a relaxu. V koupelně by se měl člověk cítit příjemně a luxusně. Co ale dělat, když koupelna nesplňuje naše očekávání? Zřejmě je čas na její rekonstrukci.

Proč se pustit do rekonstrukce koupelny?

Bytová jádra v panelových domech jsou stará něco kolem 30 let. Tenkrát měli lidé zcela jiné nároky na bydlení, možnosti stavebního materiálu byly omezené a velkou roli při výstavbě panelákových domů hrál také fakt, že jich bylo potřeba postavit velké množství najednou v krátkém časovém horizontu. Tady neměl nikdo čas si s prací hrát a hledat to nejvhodnější řešení, které by budoucím majitelům těchto bytů zajišťovalo pohodlné a komfortní bydlení. Dřívější domácnosti se oproti dnešním lišily počtem elektrických spotřebičů, nároky na prostor a moderní design. Proto dnes mnohým lidem nezbývá pustit se do rekonstrukce. Umakartové jádro je naprosto nevyhovující, stejně jako elektroinstalace, která je nedostatečná z hlediska dnešních norem. Špatná izolace a zatékající voda, která způsobuje výskyt plísní, také na pohodlí domova nepřidá. Kde začít s rekonstrukcí koupelny?

Dřív, než začnete s bouracími pracemi a výběrem nových zařizovacích prvků, je potřeba si dobře promyslet, co přesně od své budoucí nové koupelny požadujete. Myslete hlavně na budoucnost, zejm. na to, kolik Vás bude do budoucna v domácnosti bydlet, zda v budoucnu raději využijete vanu nebo sprchový kout, případně takto smýšlejte o dalších prvcích koupelny. Je důležité, aby Vám nová koupelna vyhovovala i za deset, dvacet let. Jde totiž o nákladnou investici, která stojí nejen čas, ale především spoustu peněz. Neunáhlete se v rozhodování a vše si důkladně promyslete. Využijte poradenských služeb stavebních firem, nechejte si navrhnout různá řešení koupelny s vysvětlením, proč by tam mělo být to či ono. Při zařizování koupelny není dobré se řídit pouze módními trendy. Každá koupelna by měla být samozřejmě krásná již na první pohled, ale měla by být především pohodlná a vyhovovat požadavkům všech členů Vaší domácnosti.

Rekonstrukce koupelny z důvodu malého prostoru, zatékání

Důvodů, proč se do rekonstrukce bytového jádra nebo celé koupelny pustit, může být hned několik. Rekonstrukcí se odstraní příčiny vlhkosti nebo zatékající vody. Dojde k výraznému zvětšení prostoru. Změní se dispoziční úprava celého bytu. Taková rekonstrukce bude zahrnovat i nové rozvody elektroinstalace, včetně pojistkové skříně, která bude odpovídat platným normám a Vaší domácnosti nebude hrozit riziko s nevyhovující elektrikou spojené. Vaše domácnost bude obohacena o nové rozvody teplé a studené vody a odpadů. Nová koupelna, potažmo celá Vaše domácnost získá rekonstrukcí moderní design.

Čím se nechat inspirovat při rekonstrukci koupelny

Pokud jste obdařeni dostatečným množstvím kreativního myšlení a v oboru stavebnictví se vyznáte, nic Vám nebrání v tom navrhnout si svou koupelnu podle vlastních představ. Pokud ne, s koupelnou a její rekonstrukcí vám pomůžou odborníci. Inspirovat se můžete nechat obrázky z tištěných katalogů nebo oborově zaměřené internetové portály. Ty Vám poskytnout mnoho inspirace pro rekonstrukční práce.

Obklady a dlažby do koupelny Ostrava, Příbor

Jak obklady, tak i dlažba tvoří základní atmosféru koupelny. Samozřejmě jsou důležité sádrokartonářské práce, rovné omítky, kvalitní a profesionální umístění sanitární techniky, ale to, čeho si každý všimne na první pohled, co budou všichni obdivovat, jsou vhodně zvolené obklady a dlažba. Dlažbou a obklady se začíná koupelna vytvářet a je možné ji různými motivy doladit. Můžete vybírat z široké nabídky dlažeb a obkladů různých velikostí, barev, motivů, stylů, atd.

Jaké zvolit obklady a dlažbu do koupelny?

Jak jsme již uvedli, existují různé varianty volby obkladů a dlažeb. Můžete si pořídit např. klasické, moderní nebo rustikální obklady a dlažby. Vybírat můžete z hladkého povrchu, oblíbený je také glazurovaný, matný nebo vroubkovaný povrch. Vybírat můžete z různých rozměrů dlažeb a obkladů. Na výběr máte buď malé formáty nebo velkoformátové dlaždice. Každý rozměr vyvolá jinou atmosféru a záleží na celkovém prostoru, jak se v něm budou obklady vyjímat. I s takovým výběrem Vám pomůžou odborníci. Na barvě obkladů a dlažby záleží zřejmě ze všeho nejvíc. Vybírat můžete z přírodních odstínů, z takových, které imitují určité materiály, dále obklady klasické barvy.

Sádrokarton v koupelně, sádrokartonové práce Ostrava, Příbor

Sádrokarton se díky svým možným úpravám v koupelně perfektně uplatní. A nejen v ní. Možná se Vám může zdát, že se sádrokarton do koupelny nehodí kvůli vlhkému prostředí. Tento lehoučký materiál je i pro koupelny jako stvořený. Sádrokarton je materiál, který je vyrobený z lisované sádrované hmoty, která je vložena mezi dva silné kartony papíru. Sádrokarton se může pochlubit spoustou vlastností, které ze sádrokartonu činí perfektní materiál pro bytové bydlení. Je velmi pevný a vydrží i mnoho desetiletí. Má dobré izolační vlastnosti, je snadno opracovatelný a tvarovatelný. Dá se z něj vytvořit jakýkoliv tvar.

Co vše unese sádra a papír?

Sádrokarton se vyznačuje mnoha výbornými vlastnostmi. Nosnost však mezi ně nepatří. Proto je potřeba věnovat pozornost těžkým předmětům, které jsou právě v koupelnách a na toaletách dosti časté. Jak umyvadla, tak nádrže na vody, pisoáry a další se musí připevňovat na speciální konstrukce. Jinak by se ze zdí vyrvaly. Sádrokartonové desky se v koupelně dají použít pro zakrytí různých vodovodních rozvodů a trubek, kterých je v koupelně víc než dost. Díky sádrokartonu se jich zbavíte. Práce s nimi je velmi snadná, rychlá a sádrokartonové desky se přizpůsobí jakémukoliv výklenku.

Sádrokartonové podhledy v koupelně Ostrava, Příbor

Sádrokartonové podhledy jsou velmi oblíbené. Pokud se doplní bodovými světly, zaručí Vám neobyčejný design celé koupelny. Na snížené podhledy je sádrokarton přímo stvořený. Je lehoučký, takže nedochází k bortění stropu, navíc vypadá masivně a můžete do něj zabudovat jakákoliv svítidla, aniž by se narušila linie stropu. Snížený strop přináší pro koupelnu výhodu nejen po estetické stránce, ale i po praktické. Místnost se snadněji vytopí a lépe se v ní drží teplo.

Sami vidíte, že koupelna nabízí neomezené možnosti její realizace. Teď už jen stačí najít tu správnou firmu, která Vám s jejím zařízením pomůže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13961 (magazinpodnikani.cz#2936)


Přidat komentář