Rekonstrukce koupelen a bytů - Ostrava a okolí

V České republice je postaveno na milion panelových bytů, v nichž žije více než 3 miliony obyvatel. Všichni tito lidé se dříve nebo později budou muset vypořádat s rekonstrukcí umakartových jader, které v polovině těchto paneláků přesahují stáří 35 let.

Jak na umakart v koupelně?

Umakart je vlastně papír vytvrzený pryskyřicemi a dále ještě více zpevněný vrstveným lisováním. Při hromadných výstavbách paneláků v sedmdesátých letech se** použití umakartového jádra** jevilo jako ideální levné a rychlé řešení. Jejich životnost však rozhodně nedosahuje 35 let, přesto však víc než polovina panelákových jader tento věk skutečně má.

Jak se ale v současné době má člověk žijící v takovém paneláku s nevzhledným umakartem vypořádat? Co je lepší – obklad, nátěr anebo celková rekonstrukce koupelny?

Rekonstrukce bytového jádra Ostrava a okolí

Vzhledem k tomu, že dnes máme široké možnosti při výběru z různých moderních materiálů, záleží jen na nás, pro co se rozhodneme a jak velký komfort si můžeme dovolit. Jistě, mnohem levnější a méně náročnější je pouhá úprava bytového jádra, pokud však toužíte po dokonalém výsledku je zapotřebí provedení kompletní rekonstrukce. Ta sice vyžaduje vyšší investici, ale zase vám na oplátku zaručuje, že konečný efekt bude skutečně stát za to. Kompletní rekonstrukcí je však dobré svou investici ochránit a k realizaci rekonstrukce koupelny si přizvat skutečné profesionály.

Výběr takové firmy však není nikterak jednoduchý, při hledání  se zeptejte své rodiny či sousedů, zda by vám nějakou nedoporučila a dále se pak porozhlédněte na internetu, kde si vyhledejte doporučení a reference. Pokusili jsme se vám usnadnit práci a porozhlédli jsme se za vás.

Objednávejte firmu dopředu

Je důležité si uvědomit, že je nemožné jeden den do firmy zajít a druhý den již vaši rekonstrukci realizovat! Po domluvení schůzky, kde dojde k upřesnění vašich požadavků a představ vámi plánované rekonstrukce a po dohodě s firmou pak případně sepíšete smlouvu. Před začátkem samotné realizace je ale potřebné abyste si vybrali z několika návrhů na realizaci rekonstrukce koupelny. Mimo to se také musíte domluvit i na použitém materiálu, který firma objedná. Dále je důležité postarat se o všechny úřední záležitosti, které by měly být vyřízené ještě před započetím rekonstrukce. Objednávejte proto rekonstrukci koupelny dříve, abyste se vyhnuli zbytečným průtahům.

Jakmile si vyberete nějakou odbornou firmu je potřeba abyste s ní nejprve uzavřeli podrobně sepsanou smlouvu o budoucím dílu. Smlouva přitom musí obsahovat kompletní údaje jak o vás, tak o provádějící firmě. Její součástí musí být i termín dokončení, cena zakázky, způsob platby, určení sankcí pro obě strany za nedodržení dohodnutých podmínek, podmínky reklamace a záruční dobu. V příloze by měl být kompletní rejstřík použitého materiálu a popis stavebních prací. Tento doklad je důležitý, jak pro klienta, který zakázku zadal, tak i pro firmu, která rekonstrukci realizuje.

Co jsou zednické práce?

Všeobecně řečeno můžeme za zednickou práci označit veškeré budování a opravy staveb. Blíže definováno se jedná o práce menšího rozsahu, které jsou prováděny obvykle v bytech při jejich rekonstrukcích, kdy se jedná hlavně o začišťování po instalatérských pracích, zdění, štukování a omítání.

S většími zednickými pracemi se setkáváte spíše na stavbách, kdy je potřeba hned několik zedníků, které vede stavbyvedoucí. Předpokladem každého kvalitního zedníka je vyučení v oboru, zručnost, tělesná obratnost, prostorová představivost a také fyzická zdatnost. V poslední době můžete služeb zedníků nejvíce ocenit právě při různých rekonstrukcích koupelen či pokládkách dlažeb.

Jak si vybrat zedníka Ostrava a okolí

Při výběru kvalitního řemeslníka na zednické práce je potřeba dbát na reference, zkušenosti, kvalifikaci a doporučení. Zjistěte si jaké služby nabízí a zajímejte se i o cenu. Pozor! I zde platí staré ověřené pravidlo, že co je nejlevnější, neznamená nejlepší! Provedení závěrečného úklidu je vizitkou každé kvalitní firmy. Při výběru zkušeného zedníka si můžete ušetřit spoustu času i starostí s vaší rekonstrukcí koupelny.

Placení a reklamace

Nikdy neplaťte celou částku předem! Vyhněte se firmám, které vyžadují platbu na hodinu! Při sepisování smlouvy o díle si domluvte raději splátkový kalendář, kdy vždy zaplatíte pouze určitou část. Kromě toho však počítejte se zálohou na nákup materiálu. Záloha se obvykle pohybuje okolo deseti procent z celkové ceny za práci. Poslední splátku za provedenou práci budete platit po předložení konečného vyúčtování, kdy si po zkontrolování provedené práce převezmete hotové dílo.

Výhody odborně vykonané práce

Stále váháte, jestli nebude přeci jen výhodnější zrekonstruovat si koupelnu svépomocí? Co získáte pokud si na rekonstrukci pozvete odborníka? Kromě času a vyhnutí se před případnými komplikacemi z nekvalitně provedené práce, můžete mít s profesionální firmou záruku kvalitně provedené práce s možností realizace kompletních služeb, kterých je při rekonstrukci bytových jader potřeba (stavební povolení, návrhy plánů, vedení dokumentace, případně statický posudek). Profesionální firmy se vám postarají o demontáž i likvidaci odpadu, zkompletují vše, co je potřeba a předají vám hotovou profesionálně zrekonstruovanou koupelnu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13111 (magazinpodnikani.cz#993)


Přidat komentář