Rekonstrukce bytů a bytových jader - Benešov

Bydlet v krásném a zdravém prostředí chce každý. A protože řada bytů je již dávno za hranicí, kdy se mluvilo o zdravém a úsporném bydlení, uvažují jejich majitelé o rekonstrukci celého bytu, nebo alespoň bytového jádra.

Rekonstrukce bytu a bytového jádra začíná plánováním a pokračuje výběrem stavební firmy, což je klíčový moment, který vypovídá nejen o průběhu celé rekonstrukce, ale i o kvalitě provedených prací. Kvalitní stavební firmu je nutné vybírat velmi pečlivě s ohledem na více faktorů. Rozhodně byste se neměli spokojit pouze s reklamou, ale měli byste chtít znát i reference již provedených rekonstrukcí a také hledat firmu, kterou doporučují její klienti. Právě stavební firma, ke které se klienti rádi vrací, a kterou rádi doporučují i ostatním je zárukou, že i vaše rekonstrukce bude kvalitně provedená a bude podle vašich představ a přání.

Rekonstrukce bytů na klíč Benešovsko

Rekonstrukce bytu a bytového jádra je nejlépe provádět na klíč a naráz. Jde sice o větší finanční zátěž, ale také o rychlou a bezproblémovou rekonstrukci. Pokud není možné rekonstrukci provést naráz, pak byste se měli poradit s odborníky a rozdělit ji do jednotlivých fází tak, aby nebyla budoucí podoba bytu nijak šizená. Stavební odborníci Benešov jsou schopni dočasně propojit staré i nové vedení a postupně podle vašich možností rekonstrukci provádět. Důležité je spolehnout se pouze na jednu stavební firmu, která bude seznámena s vašimi záměry a vyhoví vám. Více firem může znamenat neúspěch v konečném výsledku i vaše zklamání. Přesto pokud je to jen trochu možné je lépe celou rekonstrukci provést na klíč.

Rekonstrukce bytů a bytových jader – Benešov

Odborníkem na rekonstrukce i kompletní stavební práce je majitel stavební firmy pan Petr Kadeřábek. Jeho firma patří k vyhledávaným i doporučovaným řadou zákazníků, kteří jsou s provedenými rekonstrukcemi maximálně spokojeni. Je to především z důvodu naprosto perfektního a individuálního přístupu ke každému zákazníkovi. Všechny rekonstrukce bytů a bytových jader jsou prováděny podle předpisů a norem, s použitím moderních materiálů i technologií, a samozřejmě s ohledem na přání zákazníka. Tak vznikají jedinečné interiéry, které dýchají stylem a příjemným bydlením. Objednat si rekonstrukci bytu či bytového jádra, nebo kompletní rekonstrukci obojího můžete na adrese stavební firmy

  • pana Petra Kadeřábka,
  • Pražská 1688,
  • Benešov, 256 01

  • e-mailové adrese petr.obkladac@seznam.cz

  • či telefonním čísle +420 739 337 602

Rekonstrukce bytu pro úsporu nákladů za bydlení

Získáte** bydlení** s novou tváří, komfort, který bude přesně odpovídat vašim představám. Celé bydlení bude jednodušší na údržbu, a zároveň i praktičtější na užívání. Navíc můžete získat i příjemné relaxační prostory. Zanedbatelná není ani úspora nákladů na bydlení, kterou přináší každá rekonstrukce. Uspoříte za všechny energie. Za elektřinu, plyn, vodu i vytápění. A konečně celé bydlení bude bezpečnější. Bezpečnější budou rozvody elektrického proudu, bezpečnější bude i rozvod plynu a bezpečněji se budete cítit i před zloději, které odradí a nepustí nové bezpečnostní dveře. S rekonstrukcí máte možnost získat i výhodnější pojištění. Za menší pojistnou částku získáte více při pojistné události. A pokud byste chtěli byt v budoucnu prodat, tak jako rekonstruovaný bude mít nesrovnatelně vyšší hodnotu i úspěšnost v prodeji a výši konečné prodejní ceny.

Jak rekonstruovat byt?

Nejlépe jako celek. Tedy výměnou všeho, co je již nefunkční, neúsporné, co neodpovídá bezpečnostním normám a co se vám nelíbí. Nejlépe uděláte, když si pořídíte jmenný seznam všeho, co chcete změnit a pak ho zkonzultujete s odborníkem ze stavební firmy. Tak dáte dohromady možnosti a předpokládanou sumu rekonstrukce. Nyní začne již konkrétní plánování a po zhotovení projektu a projektové dokumentace je možné požádat o povolení a začít rekonstruovat. Pečlivě naplánovaná rekonstrukce zabere maximálně měsíc. A to jen v případě, že se rekonstruuje kompletně celý byt se vším všudy.

Co vše v bytě rekonstruovat?

Samozřejmě určitě bytové jádro. Pak okna, dveře a balkon či lodžie, což umožní větší tepelný komfort v létě i v zimě. Zapomenout nelze ani na instalační rozvody, tedy rozvody vody, elektřiny, plynu a topení. Topení je možné kombinovat s podlahovým vytápěním. Aby bylo účinné, je vhodné rekonstruovat i podlahy a odizolovat je tepelně, proti hluku i vlhku. Stejně vhodná je i protihluková izolace. Zejména pokud bydlíte v panelovém domě s hudebníky, nebo majiteli domácích mazlíčků. Je možné dokonce v některých případech změnit dispoziční řešení bytu. Zde je však nutné požádat o souhlas statika. Rekonstrukcí by měla projít také kuchyně. Zde je velmi důležitá příprava pro připojení zamýšlených spotřebičů. Toto je ostatně důležité i při rekonstrukci bytového jádra.

Rekonstrukce bytového jádra Benešov a okolí

Bytová jádra jsou ve velké většině konstruována z umakartu. Toto levné a rychlé řešení se ukázalo jako velmi nevhodné. Dnešní materiály umí umakart skvěle nahradit. Vybrat si můžete ze suché nebo mokré výstavby. Obě mají své pro a proti.

Suchá výstavba bytového jádra na Benešovsku

Vyznačuje se rychlostí, čistotou, malou spotřebou materiálu a velkou variabilitou. Vše se provádí pomocí sádrokartonového sytému, který má opravdu výjimečné vlastnosti. V impregnované podobě je určen do vlhkých prostor, kde z něho můžete vytvářet příčky, které uschovají veškeré rozvody, podhledy, světelné rampy, police, nábytek, zkrátka cokoli, co vás napadne. Výhodou sádrokartonových desek je, že se mohou tvarovat. Klidně do oblouku, vlnovky, nebo jiného tvaru. Konečná úprava příček může být podle vašich představ. Nátěrem, malbou, obklady. A sádrokarton může sloužit i pro odhlučnění a zateplení. Navíc je plně nosný pro zavěšené skříňky. Stavebně nosný sice není, ale bez problémů unese kuchyňské skříňky i umyvadla nebo police.

Mokrá výstavba bytového jádra

Zde se nejčastěji využívá ytong. Jde o nejtenčí zdící materiál vůbec. Je však nosný, odolný a je možné ho obkládat přímo na neomítnutou příčku. Nevýhodou je potřebná doba na vyschnutí zděného materiálu a pak nutnost vysekání drážek pro instalační rozvody. I tento materiál je možné do určité míry použít k výstavbě zaoblených příček a rohů a také k realizaci polic.

Elektroinstalace v bytových jádrech Benešov

Je nutné si uvědomit, že v bytových jádrech je nutné dodržet bezpečnostní pravidla instalačních rozvodů. Ta jsou samozřejmě vyšší než v ostatních částech bytu. Velmi důležité je jištění proudovým chráničem, který umí v řádu milisekund vypnout elektrický proud při jeho úniku mimo elektrický obvod. Tak se již nemůže stát, že v koupelně dojde ke smrtelnému úrazu elektrickým proudem.

Benešov zařízení koupelny, rekonstrukce koupelny

Koupelna je důležitým relaxačním místem. Proto je vhodné pečlivě zvážit, jak bude zařízená. Toto zařízení bude sloužit celou řadu let. Je možné volit vše v základním provedení, anebo v provedení relaxačním. Nabídka je široká a vybere si každý. Můžete využít i perfektně propracovaných spojení kombinací sprchového koutu a vany pro malé koupelny a bytová jádra. Nebo můžete vanu úplně vypustit a pořídit si multifunkční sprchový kout. Konečné rozhodnutí vždy bude na tom, čemu dáváte přednost a co od koupelny očekáváte. Rozhodně však dejte i na rady stavební firmy. Často vám doporučí vychytávky, za které v budoucnu budete opravdu velmi rádi.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14097 (magazinpodnikani.cz#3074)


Přidat komentář