Rekonstrukce bytových jader Ostrava-Poruba

Co je důležité vědět o rekonstrukci bytového jádra? Jak postupovat před samotnou rekonstrukcí a jak vybrat tu nejlepší firmu na realizaci? Čtěte dále a dozvíte se odpovědi.

Často zjišťujeme, že panelové domy svým řešením už jednoduše nevyhovují našim požadavkům. Naše nároky na bydlení se neustále zvyšují a to jsou důvody k tomu, aby byly zahájeny stavební úpravy našeho bytu. Zatímco místnosti jako obývací či dětský pokoj se dají vylepšit pomocí malby, výměny dveří nebo moderního nábytku, největší zásah co se týče renovace, vyžaduje bytové jádro. Když se chystáte do celkové rekonstrukce bytu, je nutné začít právě od bytového jádra. K stavebním úpravám, které doprovázejí rekonstrukci bytového jádra, je nutné získat souhlas majitele nebo správce objektu a poté nahlásit na městském úřadě. Umakartová jádra byla v minulosti používaná kvůli své rychlé a levné montáži.

Současný pohled na sociální zařízení je jiný, a tak majitelé bytů přistupují k rekonstrukci bytových jader. Před začátkem rekonstrukce bytového jádra je nutné zajistit několik věcí. Nejdříve si vyberte odbornou firmu, která bude vše realizovat. Firmu můžete vybírat na základě doporučení známých nebo příbuzných. Poté si nechte podrobně zpracovat projekt a řekněte si, jaká jsou vaše přání, co chcete vylepšit a předělat. Následuje výběr materiálů, jako jsou dlaždice, obklady, baterie, sanitární keramika. Vybírejte vždy kvalitní materiály. Než se začne se samotnými pracemi, je vhodné sestavit smlouvu se stavební firmou. Ve smlouvě by měl být uveden termín ukončení prací. Poté je nutné zajistit stavební povolení, jinak by vám hrozila pokuta. V případě, že si objednáváte** rekonstrukci na klíč**, stavební povolení vám zajistí firma. Před zahájením prací nezapomeňte informovat sousedy, ať počítají se zvýšeným hlukem, pohybem a prašností v domě. Během rekonstrukce je také důležité zajistit si náhradní toaletu. Většina osob volí během rekonstrukce pohodlnější bydlení u známých nebo příbuzných.

Rekonstrukce bytových jader - Ostrava-Poruba

  • Rekonstrukce bytových jader
  • Stavební práce
  • Voda, topení, elektroinstalace

Co promyslet před rekonstrukcí bytového jádra

Před zahájením rekonstrukce vždy pečlivě uvažujte nad tím, co vše od rekonstrukce chcete, jaké jsou vaše přání a požadavky. Nejdříve promyslete, zda chcete zachovat původní dispozici bytového jádra nebo přistoupíte k radikálním změnám. Na základě tohoto rozhodnutí se pak odvíjí náročnost rekonstrukce a také s ní spojené finanční náklady. Když ponecháte původní dispozici, lze většinou použít původní rozvody vodoinstalací a elektroinstalací. Při celkové změně (spojení toalety a koupelny) již můžete přistoupit ke změně umístění sanitární keramiky a ke změně jejího typu.

Při rozmístění zařizovacích předmětů je nutné vycházet z umístění rozvodů a instalací. Koupelna je finančně dosti náročná místnost především z důvodu finanční náročnosti sanitární keramiky. Záleží jen na vás, jaký typ sanitární keramiky budete vybírat. Chcete-li v koupelně ušetřit místo, můžete se rozhodnout nahradit vanu sprchovým koutem. Když vám to řešení koupelny dovoluje, můžete zde umístit rohovou vanu. Myslete však vždy na to, že řešení koupelny je dlouhodobé. Málokdo přistupuje k rekonstrukci koupelny vícekrát za život. A proto vždy vybírejte obezřetně. Nesázejte pouze na nejmodernější prvky. Zvolte prvky nadčasové, které budou i za deset let vypadat stále hezky.

Rekonstrukce malé koupelny - Ostrava-Poruba

Ať už jsou naše sny o nové koupelně jakékoliv, jedno je jisté, vždy musíme vycházet z prostoru, který nám naše stará koupelna nabízí. Když přistupujete k rekonstrukci opravdu malé koupelny, je nutné položit si několik základních otázek. Kdo bude koupelnu užívat? Jak bude vypadat půdorys koupelny? Jak budou rozmístěny zařizovací předměty, například WC, bidet, sprcha, umyvadlo a vana? Pomoci vám v tomto případě může nakreslení půdorysu a zařizovacích předmětů koupelny. V případě malé koupelny se při plánování snažte co nejlépe využít prostor koupelny. Dejte přednost světlým barvám a vhodně zvolenému osvětlení, to vše může opticky prostor malé koupelny zvětšit. Také zrcadla tvoří dojem většího prostoru. Pro malé koupelny jsou vhodné velké formáty dlažby a obkladů od rozměrů 30 x 30 cm. Řešení pro malé koupelny nabízí také výrobci nábytku, tento nábytek je velmi variabilní a dokáže se přizpůsobit téměř každému prostoru.

Rekonstrukce bytového jádra a sádrokarton

Stavební materiál sádrokarton nachází při rekonstrukci bytového jádra své uplatnění. Tento materiál se stal velmi populárním díky rychlosti práce, kterou poskytuje, lehkosti, snadné opracovatelnosti, finanční dostupnosti a mnoha dalším výhodám. Při renovaci bytového jádra se sádrokarton může použít v podobě podhledů a příček. Většina firem, které se zabývají rekonstrukcí bytového jádra, se specializují také na práce sádrokartonářské. A tak vám jistě poradí a provedou kvalitní realizaci.

Instalatérské práce

Každý z nás bude někdy potřebovat práce zkušeného instalatéra a to při stavbě nového domu nebo při rekonstrukci bytu. Firmy nabízí svým zákazníkům následující služby: instalace přívodů a rozvodů vody, opravy přívodů a rozvodů vody, opravy netěsností, rekonstrukce přívodů a rozvodů vody, rekonstrukce stoupaček, výměna vodoměrů, opravy a rekonstrukce vodovodních potrubí, rozvod vody a odpadů, připojování praček a myček, montáž vodovodních baterií, montáž umyvadel, van, sprchových koutů, dřezů, pisoárů, toalet.

Vždy myslete na to, že neodborně provedená instalace vám může způsobit řadu problémů. Jmenujme alespoň šíření zápachu po domě ze špatně provedené kanalizace, zatékání vody z kanalizace pod základy domu, nedostatečný přetlak vody ve vyšších patrech, málo teplé vody nebo ohrožení zdraví obyvatel. Všem těmto problémům jednoduše zamezíme, když si najmeme skutečně profesionální firmu s odbornými zkušenostmi a znalostmi.

Nová koupelna - účelnost i relaxace

Když už budete mít za sebou všechny starosti s rekonstrukcí bytového jádra, můžete si naplno užít výhody, které vám nová koupelna nabídne. Koupelna po rekonstrukci není pouze krásné místo, ale také místo účelné. Vzhledem k tomu, že se pro nás stávají hygienické prostory důležitější, než tomu bylo v minulosti, nechte si ve svém domově vytvořit dokonalou koupelnu, která bude nejen sloužit k hygieně, ale také zde načerpáte novou energii a budete mít dostatek prostoru k relaxaci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13877 (magazinpodnikani.cz#2851)


Přidat komentář