Rekonstrukce a opravy střech - Zlín

Máte na svém domě starou střechu? Vaše střecha by potřebovala opravit, natřít střešní krytinu nebo ji zcela vyměnit? Anebo jsou i trámy ve špatném stavu a je potřeba udělat celou střechu novou? Čtěte dále.

Pokud je střecha na vašem domě ve špatném stavu, je několik možností řešení. Laik ne vždy dokáže posoudit, co přesně jeho střecha potřebuje. Někdy postačí jen vrátit uvolněné tašky na své místo, jindy pomůže natření střešní krytiny nebo výměna celé střešní krytiny za novou a někdy taky nezbývá nic jiného, než se pustit do kompletní rekonstrukce celé střechy včetně výměny krovů. Jaké práce jsou nutné u té které konkrétní střechy, to by mělo vždy záležet na posouzení zkušeného odborníka, ale samozřejmě je také nutné konečné rozhodnutí přizpůsobit přáním a finančním možnostem zákazníka. Pokud je víte, že vaše střecha už má svá nejlepší léta za sebou a potřebuje určité zákroky a z tohoto důvodu se sháníte po nějakém šikovném klempíři a pokrývači, máme pro vás tip na firmu.

Rekonstrukce a opravy střech - Zlín

S poptávkou kompletní rekonstrukce či opravy střechy vám můžeme doporučit obrátit se na firmu Vladislava Jančára. Jeho firma má vynikající reference. U pana Vladislava Jančára si můžete objednat veškeré klempířské práce. Firma pana Jančára se navíc zabývá i vzduchotechnikou. U pana Jančára se můžete spolehnout na vstřícné jednání, na profesionalitu a ochotu. Provozovna firmy se nachází na adrese Francova Lhota 28, Francova Lhota, 75614. Pokud si budete chtít předem dohodnout přesný termín schůzky, nebo se budete chtít jen informovat o nabídce, pak můžete využít e-mailové adresy vladislav.jancar@gmail.com nebo telefonního čísla +420 602 583 981. Pan Vladislav Jančár vás překvapí nejen ochotou a příjemným vystupováním, ale především profesionalitou s jakou ke všem zakázkám přistupuje.

Rekonstrukce a opravy střech ve Zlíně

Pro ucelenou představu o panu Vladislavovi Jančárovi, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

1. Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se, pro seberealizaci v oblasti realizací střech na klíč a vzduchotechniky?

K myšlence, abych se vyučil klempířem, mě přivedl můj otec, který sám byl stavitel. Vždycky se mi líbil nápad vyučit se nějakému pořádnému řemeslu. Mám rád, když se ohlédnu a vidím za sebou kus odvedené práce. Navíc mě zajímají nové technologie, které se stále vyvíjí a já se tak mohu realizovat.

2. Poznal jste nějakého učitele, který byl Vašim průvodcem?

Největším učitelem i vzorem byl bezesporu můj otec. Už v učení jsem cítil, že práce bude mým koníčkem.

3. Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku? Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

Zpočátku, kdy na trhu nebyl takový výběr materiálu, zákazníci nechávali rozhodnutí víceméně na mě. Vždycky jsem se snažil, aby byly spokojeni a abych svou práci odvedl kvalitně. Dnes vzniká mnoho větší prostor pro diskuzi. Technologie se vyvíjí, materiálů přibývá, lidé mají mnohem více informací z internetu. Takže jsou zvyklý mnohem více diskutovat a ideálním stavem je, když se jejich představa shodne s mojí a výsledkem je kvalitně odvedená práce a samozřejmě spokojenost zákazníků.

4. Jaký typ střešních krytin nejčastěji realizujete? O co mají klienti největší zájem?

V současné době nejčastěji používám taškové krytiny „Lindab“ , „Ruukki“ a nejkvalitnější drážkovaná hliníková krytina, která je u zákazníků nejžádanější.

5. Nechávají si klienti navrhovat kompletní projekt, nebo mají už svou výslednou představu a na Vás je to následně zrealizovat?

Většina zákazníků v okamžiku, kdy začneme komunikovat má svou představu, co by chtěli. Ne vždy je to ale ideální řešení. V ten okamžik sedneme, detailně probereme nejen materiál, ale i způsob provedení práce. Výsledkem musí být primární spokojenost zákazníka, ale já musím vědět, že moje odvedená práce bude kvalitní. Už jen proto, že střecha se nedělá na pár let, ale mnohdy na celý život.

6. Pamatujete si, co byla Vaše první zrealizovaná zakázka?

První zrealizovaná zakázka, byla střecha 2*2 m2 z pozinkovaného plechu.

7. Naopak víte, jaká zrealizovaná zakázka byla Vaše největší?

A největší zakázka sportovní hala cca 30000 m2.

8. Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví? Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

Své vědomosti a znalosti si neustále rozšiřuji, neboť vývoj technologií je nezadržitelný. Kromě klempířských prací se zaměřuji na vzduchotechniku, odsávání a od větrávání, především restaurací, barů a kuchyní.

9. Můžete prozradit také něco o sobě, vše o Vašem konceptu a pojetí, ohledně Vašich zkušeností a celkově v rámci tvorby a inspirace.

V rámci oboru se každoročně účastním veletrhů v Praze a Brně. Vždy jsem nadšený z nových možností, které jsou pro mě velmi inspirativní. Odjíždím s hlavou plnou nových nápadů a vizí. Nebráním se i po 35 letech praxe otevřít se novým možnostem. V současné době jsi už „vychovávám“ své nástupce z mladších generací. Přesto, že pocházím z Valašska, jsem zvyklý vyjíždět za prací v rámci celé republiky.

10. Co Vás nejvíce naplňuje a těší na Vaší práci?

Těší mě, že se mohu ve své práci plně realizovat. Největší odměnou je pro mě spokojený zákazník, to je pro mě ta nejlepší reklama. Mám rád pocit, když se ohlédnu a vidím kus dobře odvedené práce. Není pro mě nic tolik uklidňujícího, než když se zadívám na novou udělanou střechu a řeknu si: „Ano stálo to za to.“

Vzduchotechnika Zlín

Pokud se rozhodujete nechat do objektu namontovat systém vzduchotechniky, je jisté, že jste udělali správné rozhodnutí. Používáním vzduchotechniky dosáhnete vysokého komfortu dodávek tepla při stálé teplotě a vlhkosti vzduchu, který jiný systém nemůže nabídnout.

Rekonstrukce střech, klempířské, pokrývačské a tesařské práce Zlín

Když je na domě nová střecha, je radost na ni pohledět. Jenže stejně jako všechno, tak i střecha stárne. To jak rychle střecha zestárne a bude potřebovat opravit nebo rekonstruovat, záleží na mnoha věcech. Rychlost stárnutí střechy ovlivňuje kvalita jejího provedení už při samotné výstavbě. Pokud se střecha staví neodborně nebo lajdácky, nevydrží tak dlouho. Dále je výdrž střechy ovlivněna použitou střešní krytinou. Některé krytiny vydrží jen několik roků, jiné pár desítek let a jsou i také, které údajně vydrží sto let i déle. V neposlední řadě se dá výdrž střechy ovlivnit její údržbou a pravidelnými menšími správně a poctivě prováděnými opravami. Mezi nejčastější údržbové práce na střechách patří například opravy klempířských prvků, připevňování uvolněných částí střešní krytiny nebo výměna poškozených částí střešní krytiny a v neposlední řadě také nátěry střech.

Opravy a údržba klempířských prvků a okapů Zlín

Pokud je vaše střecha starší, ale zatím v dobrém stavu, přesto by si možná zasloužila opravu klempířských prvků a okapů. Klempířské prvky jsou z kovu a tak mají přirozeně sklon podléhat korozi. Proto je důležité nezanedbávat antikorozní nátěry klempířských prvků. Stejně tak je někdy potřeba klempířské prvky znovu upevnit, neboť mohou mít sklon se časem uvolňovat, čemuž někdy napomáhá i rezivění hřebíků. Při údržbě střechy a klempířských prvků je důležité nezapomínat na okapy. Okapy jsou mnohdy z hliníku, takže nerezavějí, ale rzí a uvolňováním trpívají prvky, za které jsou okapy zavěšené (zejména díky těžkému sněhu v zimě). Proto je potřeba pravidelně kontrolovat pevnost připevnění okapů. Mnohdy postačí vizuální kontrola, zda jsou okapy rovně, tak jak mají být, či zda na domě nevisí nějako podivně nakřivo. Okapy mají také občas sklon povolovat ve spojích, přesněji v tom místě kde je napojen vodorovný okap na svislou okapovou rouru. To může mít za následek, že voda místo do okapové roury teče po zdi domu a silně provlhčuje zdivo. Takové poškození okapu je potřeba co nejdříve opravit, pokud nechcete mít problémy s vlhkostí a plísní v domě. Pravidelná údržba klempířských prvků dokáže značně prodloužit životnost celé střechy i samotného domu.

Opravy, údržba a nátěry střešní krytiny Zlínsko

Střešní krytina je velmi důležitou součástí střechy. Bez ní by do domu zatékalo. Proto je potřeba udržovat ji v perfektním stavu. Na starých domech se někdy stává, že se část střešní krytiny uvolní. Zejména pokud se jedná o střešní krytinu přitloukanou hřebíky, jako je například plech, stává se že hřebíky povolí větrem nebo zrezivějí a plech se pak snadno uvolní. Ale i jiné typy střešních krytin se mohou uvolnit. Jednotlivé uvolněné části je potřeba vždy řádně připevnit. Pokud je vaše střešní krytina starší, ale zatím zcela nutně nepotřebuje výměnu, nebo se výměně střešní krytiny vyhýbáte z finančních důvodů, je možné zvolit jako náhradní variantu nátěr střešní krytiny.

Mnoho lidí si myslí, že natírat je možné pouze plechovou střechu. To však není pravda. Natřít lze v podstatě jakoukoliv běžně používanou střešní krytinu – plechovou, pálené tašky, betonové tašky, eternit i asfaltovou střešní krytinu. Krytinu však nestačí jen tak natřít jakoukoliv barvou. Postup je složitější a pracnější, ale pokud je proveden správně, výsledek stojí za to, neboť vaše střecha bude na pohled nerozeznatelná od nové a její životnost bude díky správně provedenému nátěru prodloužena o 15 až 20 let. Střechu je nejdříve potřeba velmi důkladně očistit, připevnit všechny uvolněné části a následně ještě krytinu penetrovat. Teprve pak je možné přejít k finálnímu ochrannému nátěru. U plechové střechy je zase nejdříve potřeba očistit všechna zkorodovaná místa, opět připevnit uvolněné části, pak střechu omýt, odmastit a použít antikorozní podkladový nátěr. Teprve pak přijde na řadu hlavní barevný nátěr, který se na plechovou střechu používá ve dvou vrstvách.

Opravy a údržba plochých střech na Zlínsku

To ploché střechy trápí zase jiné problémy. U plochých střech je potřeba důkladně vyřešit paropropustnost a s tím spojené odvětrávání. Někdy se však stane, že se odvětrávací otvory ucpou a tím pádem neplní svou funkci odvodu sražené páry z konstrukce ploché střechy. Za ucpání odvětrávacích otvorů většinou může jejich nedostatečná ochrana proti živočichům. Pokud jsou odvětrávací otvory chráněné mřížkou, živočichové se do nich nedostanou. Pokud se však ochranná mřížka uvolní, odvětrávací otvory často ke svému hnízdění vyžívají netopýři nebo malí ptáčci. Tito živočichové pak otvory ucpou nečistotami, plochá střecha dostatečně nevětrá, vytváří se v ní vlhkost a to vede k degradaci střešní konstrukce. Údržba plochých střech proto spočívá především v čištění větracích otvorů a jejich zabezpečování mřížkami. Pokud plochou střechou zatéká, samozřejmě je také nutné opravit střešní krytinu, která na plochých střechách bývá zpravidla asfaltová.

Rekonstrukce střech, výměna střešní krytiny Zlín

střechy

Někdy není nazbyt, nepomůže žádná oprava ani nátěr a je potřeba rovnou přistoupit k výměně střešní krytiny či dokonce k výměně celé konstrukce střechy. O tom by měl vždy rozhodnout a stejně tak by měl práce vést zkušený odborník, který určí, zda stačí jen vyměnit krytinu a podbití, nebo je potřeba dát i nové krovy. Jakou střešní krytinu si vyberete, to by mělo záležet ne jen na ceně a vašem estetickém cítění, ale také na životnosti krytiny a v neposlední řadě i na hmotnosti střešní krytiny. Nová střešní krytina by měla spadat do stejné nebo nižší hmotnostní kategorie jako vaše původní krytina. Použít při rekonstrukci těžší střešní krytinu, než byla ta původní, se z bezpečnostních důvodů nedoporučuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id13869 (magazinpodnikani.cz#2843)


Přidat komentář